RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Edgemont Junior-senior High School Track & Field and Cross Country - Scarsdale, New York
you RUN the place
200 White Oak Ln, Scarsdale, New York, 10583, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Gabriela Casado-Cocero
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
5
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (3 articles)
2012 / 2013 - (2 articles)
All News
Search
2013 Results - Red Raider Relays
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 21st 2013, 12:37am
Comments
Red Raider Relays
Apr 19, 2013 to Apr 20, 2013
North Rockland High School, Thiells, NY, US
Timing/Results by:
Leone Timing & Results - Cicero - NY - Timing
« Filter Results by Team: »
Albertus Magnus
Bay Shore
Bayport Blue Point
Beacon
Brewster
Carmel
Clara Barton
Clarkstown North
Clarkstown South
Cornwall Central
Croton Harmon
East Chester
East Meadow
Eastport/Sou
Edgemont
Good Counsel
Hackley
Hastings
John Jay Senior
Kingston
Lakeland/Panas
Mahopac
Monroe-Woodbury
Nanuet
North Babylon
North Rockland
North Salem
Northport
Nyack
Pearl River
Prospect Heights
Ramapo
Spring Valley
Suffern
Syosset
Tappan Zee
Westwood Regional Sr
Yonkers
Yorktown Heights
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
400h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
Out. Pent
|
Out. Pent: 110h
|
Out. Pent: 1500m
|
Out. Pent: HJ
|
Out. Pent: LJ
|
Out. Pent: Shot
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
400h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
Out. Pent
|
Out. Pent: 100h
|
Out. Pent: 800m
|
Out. Pent: HJ
|
Out. Pent: LJ
|
Out. Pent: Shot
Mens 100m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hall, Anthony
12
Cornwall Central
11.22
nwi
1
2
Alkins, Jon
12
East Chester
11.36
nwi
1
3
Dais, Mustafaa
11
Hackley
11.40
nwi
1
4
Ngbokoli, Elijah
9
Hackley
11.56
nwi
1
5
Wilson, Seth
10
Monroe-Woodbury
11.59
nwi
1
6
pierre, richardson
11
Spring Valley
11.59
nwi
1
Mens 100m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hall, Anthony
12
Cornwall Central
11.22
nwi
1
2
Dais, Mustafaa
11
Hackley
11.29
nwi
3
3
Alkins, Jon
12
East Chester
11.31
nwi
2
4
pierre, richardson
11
Spring Valley
11.54
nwi
2
5
Ngbokoli, Elijah
9
Hackley
11.57
nwi
1
6
Wilson, Seth
10
Monroe-Woodbury
11.59
nwi
3
7
Dervish, Tristan
11
Suffern
11.66
nwi
5
8
Addane, Gabby
12
Yonkers
11.72
nwi
1
10
DeLay, Billly
12
Clarkstown North
11.75
nwi
4
11
Stancil, Shakor
12
Prospect Heights
11.75
nwi
5
12
Tudor, Randelle
11
Prospect Heights
11.75
nwi
4
9
Sapini, Justin
11
Spring Valley
11.75
nwi
2
13
Ebron, Kendell
10
Monroe-Woodbury
11.77
nwi
5
14
Whittle, Noah
11
Edgemont
11.83
nwi
1
15
Heyliger, Malik
12
Clarkstown South
11.85
nwi
2
16
Meade, Sean
11
Cornwall Central
11.86
nwi
6
17
Sumbu, Abdul-Nasser
12
Yonkers
11.87
nwi
3
18
Lown, Jake
12
Northport
11.90
nwi
1
19
Henry, Anthony
12
Suffern
11.94
nwi
4
20
Hawley, Devin
11
Spring Valley
11.95
nwi
4
21
Sydney, Gary
12
Prospect Heights
12.01
nwi
7
22
John, Malik
10
Prospect Heights
12.03
nwi
8
23
pierre-louis, alec
10
Spring Valley
12.05
nwi
7
24
Gil, Tony
11
Brewster
12.06
nwi
5
25
Monaco, Alex
10
North Salem
12.07
nwi
9
26
Cooper, Thomas
10
Monroe-Woodbury
12.07
nwi
6
27
Desrosier, Lugduni
8
Spring Valley
12.08
nwi
6
27
Calby, Jack
12
East Chester
12.08
nwi
3
29
Brancato, Matt
11
Tappan Zee
12.09
nwi
1
30
Job, Jeremy
12
Clarkstown North
12.10
nwi
6
31
Zabar, Brad
12
Clarkstown North
12.11
nwi
5
31
Basel, PJ
12
Northport
12.11
nwi
3
33
Cohen, Grant
12
East Chester
12.13
nwi
5
34
webb, calvin
11
Spring Valley
12.17
nwi
6
35
Metcalfe, Patrick
10
Pearl River
12.18
nwi
7
36
O'Connor, Dennis
12
Clarkstown North
12.19
nwi
15
37
Personna, Preston
11
Ramapo
12.20
nwi
9
38
Loo, William
12
Edgemont
12.21
nwi
2
39
Chaisty, Jaggar
11
Eastport/Sou
12.21
nwi
8
40
Jeantel, Chris
12
North Rockland
12.23
nwi
4
41
Anderson, James
9
Spring Valley
12.23
nwi
6
42
Murphy, Connor
11
North Salem
12.27
nwi
8
43
Roadarmel, Dylan
10
Clarkstown South
12.28
nwi
8
44
Eato, Matthias
12
Bay Shore
12.30
nwi
4
45
Archimedes, Verdun
11
Clarkstown North
12.30
nwi
11
46
Oretega, Jan
12
Nyack
12.33
nwi
11
47
Louis, Joshua
10
Clara Barton
12.34
nwi
7
48
Richards, Dwayne
12
Kingston
12.34
nwi
9
49
Pierre, Bradley
10
Bay Shore
12.35
nwi
9
50
Gonzalez, Alphonse
12
Ramapo
12.38
nwi
8
51
Clark, Sean
12
Eastport/Sou
12.39
nwi
10
52
Lewis, Josh
12
Mahopac
12.41
nwi
18
53
Wilson, Desron
10
Prospect Heights
12.42
nwi
7
54
Nolasco, Steven
12
Mahopac
12.43
nwi
14
55
DiCarlo, Gregory
12
East Chester
12.45
nwi
2
56
Van, Lac
11
Clarkstown North
12.50
nwi
22
57
Atkinson, Ackeem
12
Spring Valley
12.53
nwi
14
58
dossous, sergy
12
Spring Valley
12.54
nwi
17
59
Clarke-Wells, Deyshawn
11
Clara Barton
12.55
nwi
8
60
Foreman, Joseph
12
Ramapo
12.57
nwi
13
61
Popoola, Femi
11
Clarkstown North
12.57
nwi
16
62
Montaruli, Michael
12
Yorktown Heights
12.58
nwi
16
63
Arocho, Joey
11
Monroe-Woodbury
12.60
nwi
10
64
Monpremier, Jacques
12
Bay Shore
12.61
nwi
12
65
Gandolfo, David
12
Bayport Blue Poi
12.62
nwi
13
66
Mendez, Ricardo
10
Prospect Heights
12.62
nwi
10
67
Dowie, Ethan
10
Pearl River
12.64
nwi
17
68
Fountain, Travis
11
Monroe-Woodbury
12.64
nwi
12
69
Mitchell, Courtney
10
Mahopac
12.64
nwi
10
70
Catalano, Kyle
10
Brewster
12.65
nwi
9
71
Ifthikar, Mohammed
11
Nanuet
12.67
nwi
14
72
Kezner, Michael
11
Clarkstown North
12.67
nwi
16
73
Sorohan, Sean
9
Pearl River
12.67
nwi
15
74
Buckley, Thomas
11
Eastport/Sou
12.70
nwi
12
75
Sterling, Lydell
11
North Rockland
12.74
nwi
14
76
Akinde, Omolade
11
Prospect Heights
12.77
nwi
17
77
Blankson, George
11
Suffern
12.79
nwi
15
78
Comilang, James
10
Bay Shore
12.80
nwi
14
79
Davis, Stanley
10
Brewster
12.80
nwi
15
80
doyle, byron
11
Kingston
12.84
nwi
10
81
Pryce, Brendan
9
Brewster
12.85
nwi
14
82
Briiton, Paul
9
Bayport Blue Poi
12.87
nwi
16
83
McCrae, Malik
10
North Rockland
12.87
nwi
18
84
Eustaquio, Leodegario
12
Kingston
12.94
nwi
12
85
Rosenwein, Jordan
11
Syosset
12.94
nwi
16
86
Tranquille, Adonis
11
Ramapo
12.95
nwi
13
87
Murphy, Kyle
9
Pearl River
12.95
nwi
12
88
Licata, Ryan
12
Bayport Blue Poi
13.03
nwi
20
89
Logan, Rahmire
10
Suffern
13.03
nwi
19
90
Nagasarsingh, Dondre
11
Kingston
13.03
nwi
11
91
Mighty, D'Andre
10
Clara Barton
13.06
nwi
13
92
Berry, Xavier
12
North Rockland
13.06
nwi
21
93
Anderson, Rasso
11
Ramapo
13.10
nwi
17
94
Archer, Jason
11
Monroe-Woodbury
13.11
nwi
15
95
Berrios-Lemus, Carlos
9
Ramapo
13.11
nwi
19
96
Sanchez, Andy
11
Tappan Zee
13.13
nwi
10
97
Jean-Louis, Wilkenson
11
Ramapo
13.24
nwi
22
98
Yatsinko, Joseph
11
Suffern
13.26
nwi
20
99
Obaro, Ovie
11
Kingston
13.27
nwi
22
100
Wynn, Dante
9
Monroe-Woodbury
13.31
nwi
18
101
Bujak, John
11
Kingston
13.32
nwi
11
102
Richards, DeCarlo
10
Ramapo
13.32
nwi
16
103
Lim, Daeseob
8
Tappan Zee
13.32
nwi
19
104
Buonadonna, Joe
10
Brewster
13.32
nwi
17
105
Ojo, Stephen
10
Prospect Heights
13.34
nwi
18
106
Gilot, Gerry
10
Ramapo
13.35
nwi
21
107
Li, Rob
10
Monroe-Woodbury
13.36
nwi
18
108
Abellard, Tzar
11
North Rockland
13.37
nwi
19
109
Davis, Larry
12
Carmel
13.39
nwi
18
110
Diamond, Jake
10
Suffern
13.39
nwi
23
111
Brennan, Nick
9
Tappan Zee
13.43
nwi
21
112
Siegler, Brian
12
Monroe-Woodbury
13.47
nwi
11
113
Nolan, Ethan
12
Yorktown Heights
13.52
nwi
20
114
Smith, Tom
12
Clarkstown North
13.54
nwi
21
115
Hamilton, Jamal
10
Prospect Heights
13.61
nwi
17
116
Franco, Matt
10
North Rockland
13.70
nwi
23
117
Webster, Brian
9
Kingston
13.70
nwi
20
118
Karam, Alberto
11
Tappan Zee
13.71
nwi
13
119
Calixte, Jonathan
11
Ramapo
13.79
nwi
22
120
Richmond, Sean
10
Prospect Heights
13.90
nwi
19
121
Sorano, Justin
9
Tappan Zee
13.94
nwi
22
122
Chen, John
9
Syosset
13.98
nwi
20
123
Flowers, Armani
9
Bay Shore
13.99
nwi
21
124
Martin, Lloyd
11
Kingston
14.02
nwi
13
125
Jackson, Tay Quan
9
Bay Shore
14.22
nwi
21
126
Dohman, Nicholas
10
Monroe-Woodbury
14.31
nwi
23
127
Bah, Issiaga
9
Kingston
14.36
nwi
22
128
Tognetti, Kevin
10
Monroe-Woodbury
14.80
nwi
23
129
Buckley, Mike
11
Carmel
14.81
nwi
24
130
Lynch, Devin
9
Monroe-Woodbury
14.91
nwi
23
131
Hartofilis, Constantine
10
Syosset
16.45
nwi
24
132
Guarnieri, Dominick
9
Monroe-Woodbury
17.32
nwi
24
--
Devin, Aiden
11
Clarkstown North
FS
nwi
3
Mens 200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alkins, Jon
12
East Chester
22.50
nwi
1
2
Hall, Anthony
12
Cornwall Central
22.73
nwi
1
3
pierre, richardson
11
Spring Valley
22.99
nwi
1
4
Dervish, Tristan
11
Suffern
23.29
nwi
1
5
Sapini, Justin
11
Spring Valley
24.11
nwi
1
6
Lown, Jake
12
Northport
24.21
nwi
1
Mens 200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Alkins, Jon
12
East Chester
22.32
nwi
1
2
pierre, richardson
11
Spring Valley
22.72
nwi
5
3
Hall, Anthony
12
Cornwall Central
22.83
nwi
3
4
Dervish, Tristan
11
Suffern
23.19
nwi
1
5
Sapini, Justin
11
Spring Valley
23.34
nwi
1
6
Lown, Jake
12
Northport
23.36
nwi
1
7
Roche, Mykel
12
North Rockland
23.36
nwi
3
8
Devin, Aiden
11
Clarkstown North
23.44
nwi
5
9
Ngbokoli, Elijah
9
Hackley
23.45
nwi
2
10
Wilson, Seth
10
Monroe-Woodbury
23.46
nwi
4
11
Ebron, Kendell
10
Monroe-Woodbury
23.51
nwi
3
12
Hawley, Devin
11
Spring Valley
23.61
nwi
1
13
Tudor, Randelle
11
Prospect Heights
23.63
nwi
7
14
Cooper, Corey
11
Edgemont
23.71
nwi
2
15
Mighty, Kemarni
9
Clara Barton
23.81
nwi
2
16
Henry, Anthony
12
Suffern
23.85
nwi
4
17
Soder, Dylan
10
Monroe-Woodbury
23.89
nwi
5
18
Meade, Sean
11
Cornwall Central
23.96
nwi
7
19
Aggrey, JT
10
Lakeland/Panas
23.98
nwi
3
20
Basel, PJ
12
Northport
24.01
nwi
5
21
Dacres, Josh
10
Lakeland/Panas
24.23
nwi
7
22
webb, calvin
11
Spring Valley
24.24
nwi
6
23
Adams, David
9
Beacon
24.26
nwi
4
24
Desrosier, Lugduni
8
Spring Valley
24.28
nwi
6
25
Gil, Tony
11
Brewster
24.38
nwi
5
26
Towse, Chase
11
Northport
24.43
nwi
6
27
Murphy, Connor
11
North Salem
24.43
nwi
5
28
Abdallatif, Sammy
12
Clarkstown South
24.44
nwi
4
29
Jeantel, Chris
12
North Rockland
24.49
nwi
6
30
Philips, Taurus
11
Beacon
24.55
nwi
4
31
Stancil, Shakor
12
Prospect Heights
24.61
nwi
9
32
Sydney, Gary
12
Prospect Heights
24.62
nwi
14
33
Anderson, James
9
Spring Valley
24.70
nwi
8
34
pierre-louis, alec
10
Spring Valley
24.71
nwi
12
35
Lilly, Ty
10
Bayport Blue Poi
24.72
nwi
8
36
Telesco, Justice
10
Beacon
24.78
nwi
4
37
Gandolfo, David
12
Bayport Blue Poi
24.83
nwi
7
38
Roadarmel, Dylan
10
Clarkstown South
24.92
nwi
6
39
Nelson, Kyle
12
Northport
24.95
nwi
3
40
Perez, Armando
11
Yorktown Heights
24.97
nwi
13
41
Acera, Rafaiel
11
Spring Valley
25.01
nwi
12
42
Chatman, Sean
10
Lakeland/Panas
25.01
nwi
8
43
Personna, Preston
11
Ramapo
25.03
nwi
9
44
Cohen, Grant
12
East Chester
25.11
nwi
2
45
Nolasco, Steven
12
Mahopac
25.18
nwi
10
46
Sorohan, Sean
9
Pearl River
25.23
nwi
6
47
Higgins, Shannon
12
Hastings
25.24
nwi
11
48
Gonzalez, Alphonse
12
Ramapo
25.34
nwi
16
49
Santos, David
12
Monroe-Woodbury
25.38
nwi
14
50
Clarke-Wells, Deyshawn
11
Clara Barton
25.38
nwi
10
51
Lewis, Josh
12
Mahopac
25.43
nwi
11
52
Zeblinsky, Tim
9
Northport
25.46
nwi
13
53
Green, Javeed
12
Kingston
25.53
nwi
9
54
dossous, sergy
12
Spring Valley
25.54
nwi
15
55
Sterling, Lydell
11
North Rockland
25.61
nwi
15
56
Wynn, Sanjay
11
Clara Barton
25.66
nwi
13
57
Samuel, Josh
12
Lakeland/Panas
25.71
nwi
18
58
Akpaloo, Jamal
10
North Rockland
25.72
nwi
12
59
Fernandez, Sam
11
Lakeland/Panas
25.74
nwi
16
60
Monpremier, Jacques
12
Bay Shore
25.81
nwi
11
61
Ifthikar, Mohammed
11
Nanuet
25.85
nwi
12
62
Wilson, Desron
10
Prospect Heights
25.89
nwi
13
63
Lafferty, Matt
11
Eastport/Sou
25.91
nwi
10
64
Fugeriele, Andrew
11
Mahopac
25.96
nwi
8
65
Mitchell, Courtney
10
Mahopac
25.97
nwi
8
66
Bingay, Jason
10
Lakeland/Panas
26.00
nwi
16
67
Lee, Zach
10
Clarkstown South
26.06
nwi
16
68
Mercado, Joshua
12
Clarkstown South
26.07
nwi
9
69
Farrisselli, Matt
11
Mahopac
26.17
nwi
9
70
Foreman, Joseph
12
Ramapo
26.20
nwi
20
71
Rosenwein, Jordan
11
Syosset
26.21
nwi
19
72
Akinde, Omolade
11
Prospect Heights
26.22
nwi
17
73
Devey, Sean
11
North Salem
26.23
nwi
14
74
Hong, Justin
12
Clarkstown North
26.24
nwi
3
75
Barron, Michael
10
Clarkstown South
26.24
nwi
14
76
McGarry, Liam
11
Pearl River
26.25
nwi
14
77
doyle, byron
11
Kingston
26.31
nwi
17
78
Mighty, D'Andre
10
Clara Barton
26.35
nwi
14
79
Berry, Xavier
12
North Rockland
26.40
nwi
21
80
Logan, Rahmire
10
Suffern
26.40
nwi
17
81
Ojo, Stephen
10
Prospect Heights
26.41
nwi
20
82
Hendricks, Oliver
8
Bay Shore
26.45
nwi
18
83
Miranda, Kevin
11
Lakeland/Panas
26.48
nwi
20
84
Titre-Barnor, Reggie
8
Brewster
26.56
nwi
19
85
Sanchez, Andy
11
Tappan Zee
26.60
nwi
17
86
Pryce, Brendan
9
Brewster
26.61
nwi
15
87
Murphy, Kyle
9
Pearl River
26.61
nwi
9
88
Vil, Owens
10
Clara Barton
26.75
nwi
18
89
Hernandez, Angel
11
North Rockland
26.77
nwi
19
90
Anderson, Rasso
11
Ramapo
26.77
nwi
15
91
Mutala, Jong
10
Clarkstown South
26.83
nwi
13
92
McCrae, Malik
10
North Rockland
26.93
nwi
22
93
Obaro, Ovie
11
Kingston
26.94
nwi
20
94
Desai, Kushal
12
Clarkstown North
26.98
nwi
10
95
Jean-Louis, Wilkenson
11
Ramapo
26.99
nwi
22
96
Buonadonna, Joe
10
Brewster
27.03
nwi
18
97
Garrick, Avalon
9
Lakeland/Panas
27.08
nwi
17
98
Levine, Zach
10
Suffern
27.14
nwi
21
99
Abellard, Tzar
11
North Rockland
27.14
nwi
16
100
Hamilton, Jamal
10
Prospect Heights
27.21
nwi
22
101
Wynn, Dante
9
Monroe-Woodbury
27.23
nwi
19
102
Blankson, George
11
Suffern
27.41
nwi
18
103
Eustaquio, Leodegario
12
Kingston
27.60
nwi
18
104
Li, Rob
10
Monroe-Woodbury
27.65
nwi
21
105
Karam, Alberto
11
Tappan Zee
27.66
nwi
19
106
Gilot, Gerry
10
Ramapo
27.82
nwi
23
107
Franco, Matt
10
North Rockland
27.83
nwi
23
108
Yatsinko, Joseph
11
Suffern
27.88
nwi
21
109
Nolan, Ethan
12
Yorktown Heights
28.01
nwi
22
110
Lopez, Edwin
9
Monroe-Woodbury
28.06
nwi
24
111
Liebert, Nathan
10
Lakeland/Panas
28.17
nwi
24
112
Calixte, Jonathan
11
Ramapo
28.46
nwi
22
113
Belz, Andre
10
Pearl River
28.49
nwi
20
114
Buckley, Mike
11
Carmel
28.49
nwi
27
115
Cuddy, Tommy
10
Clarkstown South
28.52
nwi
16
116
Ellsworth, Richard
9
Suffern
28.77
nwi
23
117
Natal, Luis
11
Bay Shore
28.81
nwi
15
118
Ukaj, Arber
9
North Rockland
28.90
nwi
24
119
Narciso, Anton
10
Pearl River
28.92
nwi
25
120
Liang, George
9
Lakeland/Panas
29.04
nwi
24
121
Webster, Brian
9
Kingston
29.06
nwi
21
122
Sorano, Justin
9
Tappan Zee
29.16
nwi
21
123
Squillini, Matt
11
North Rockland
29.20
nwi
23
124
Martin, Lloyd
11
Kingston
29.33
nwi
19
125
Borenkoff, TJ
9
Suffern
29.35
nwi
22
126
Riordan, Shane
9
Lakeland/Panas
30.06
nwi
24
127
White, Shakeim
9
Lakeland/Panas
30.23
nwi
26
128
Harabagid, Catalin
9
Lakeland/Panas
30.25
nwi
26
129
Gargan, Mark
9
Pearl River
30.32
nwi
25
130
Lynch, Devin
9
Monroe-Woodbury
30.34
nwi
25
131
Nielsen, Brandon
9
Lakeland/Panas
30.95
nwi
26
132
Raider, Matthew
9
Lakeland/Panas
31.19
nwi
24
133
Jean, Hakeem
10
North Rockland
32.61
nwi
26
134
Gutierrez, Bernard
9
North Rockland
32.63
nwi
27
135
Cucuta, Mario
10
Lakeland/Panas
32.65
nwi
26
136
Connoly, Keneth
9
Lakeland/Panas
32.84
nwi
26
137
Lundgren, Chris
10
Clarkstown South
33.21
nwi
23
138
Hartofilis, Constantine
10
Syosset
35.73
nwi
27
139
Guarnieri, Dominick
9
Monroe-Woodbury
36.98
nwi
27
--
Chen, John
9
Syosset
FS
nwi
23
Mens 400m Prelims Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
pierre, richardson
11
Spring Valley
49.55
1
2
Parnell, Ian
12
Hackley
49.90
2
3
Martin, Harry
12
Bayport Blue Poi
50.21
1
4
Vega, Alex
9
Cornwall Central
50.84
5
5
Gray, Jared
9
Bayport Blue Poi
51.03
4
6
Sullivan, Devin
11
Northport
51.30
2
7
Brooks, Derrick
11
North Rockland
51.56
3
8
Combs, Alex
11
Cornwall Central
51.58
1
9
Metcalfe, Patrick
10
Pearl River
51.66
4
10
Rooney, Pat
12
Monroe-Woodbury
51.78
3
11
Isales, Ray
12
Cornwall Central
51.98
3
12
Jung, Nicholas
12
Clarkstown South
51.99
2
13
Gangemi, Kevin
10
Cornwall Central
52.04
1
14
Mohunal, Derick
12
Suffern
52.51
3
15
Landes, Tom
12
North Rockland
52.68
2
16
Inzar, Darius
9
Hackley
52.87
8
17
Bretton, Jayson
11
North Rockland
53.05
3
18
Broadhurst, Quamel
11
Nyack
53.17
4
19
Jackson, Jimmy
12
Lakeland/Panas
53.33
2
20
Kachou, Brendan
10
Cornwall Central
53.38
5
20
Amnott, Luke
11
Cornwall Central
53.38
4
22
Barry, William
12
Clarkstown North
53.40
1
23
Anson, Michael
12
Lakeland/Panas
53.44
3
24
Velazquez, Louie
12
Carmel
53.53
6
25
Tovt, Ed
12
Hastings
53.55
6
26
Christian, Korey
12
Lakeland/Panas
53.65
4
27
Clarke, Dylan
11
Tappan Zee
53.74
2
28
Grau, Zach
11
Clarkstown South
53.97
5
29
Williams, Wayne
10
Monroe-Woodbury
54.06
7
30
Tapia, Dan
12
Eastport/Sou
54.15
10
31
Roman, Frankie
12
Monroe-Woodbury
54.17
6
32
Fabian, Brian
10
Northport
54.19
9
33
Lafferty, Luke
9
Eastport/Sou
54.26
10
34
McKiever, Chris
12
Suffern
54.39
6
35
Mohunal, Daniel
12
Suffern
54.41
9
36
Boyhan, Daniel
12
Monroe-Woodbury
54.42
1
37
Mook, Ian
11
Hackley
54.44
7
38
Cheng, Steve
12
Tappan Zee
54.71
9
39
Cooper, Thomas
10
Monroe-Woodbury
54.78
7
40
Barbara, Jake
11
Brewster
54.90
8
41
Catalano, Kyle
10
Brewster
55.05
7
42
Arcuri, Rich
12
Bay Shore
55.06
6
43
Scouarnec, Christian
12
Clarkstown South
55.09
5
44
Jackson, Furious
12
Bay Shore
55.11
5
45
Alcana, David
10
Nanuet
55.14
7
46
Kelly, Ian
11
Pearl River
55.30
8
47
Bagno, Chris
12
Northport
55.43
9
48
Tinari, Brian
12
Northport
55.57
7
49
Shu, Anderson
12
Edgemont
55.64
8
50
Coley, Adrian
11
North Rockland
55.73
6
51
Cabbell, Travis
11
Spring Valley
55.75
7
52
Mclean, Ziyad
11
Lakeland/Panas
55.75
10
53
Ambos, Nick
11
Croton Harmon
55.88
10
54
Richards, Dwayne
12
Kingston
55.97
10
55
Devey, Sean
11
North Salem
55.99
8
56
Carrion, Chris
9
Monroe-Woodbury
56.04
10
57
Goldenberg, Quade
12
Eastport/Sou
56.06
12
58
Cacic, Cameron
9
Northport
56.11
10
59
Marone, James
9
Eastport/Sou
56.28
13
60
Cusumano, Aleks
9
Eastport/Sou
56.33
13
61
Comilang, James
10
Bay Shore
56.42
11
62
Domond, Ralph
11
North Rockland
56.44
6
63
McGarry, Liam
11
Pearl River
56.52
11
64
Rosario, Matt
11
Cornwall Central
56.83
9
65
Tranquille, Adonis
11
Ramapo
56.86
12
66
Parker, Davante
11
Lakeland/Panas
56.94
8
67
Russell, Connor
10
Cornwall Central
57.02
9
68
Carter, Shane
11
North Rockland
57.09
8
69
Sedwick, Ryan
10
Suffern
57.13
11
70
Hanlon, Steve
12
Eastport/Sou
57.17
13
71
Mathura, Kumar
9
Monroe-Woodbury
57.17
9
72
Santos, David
12
Monroe-Woodbury
57.27
9
73
Clarke-Wells, Keyshawn
11
Clara Barton
57.31
11
74
Titre-Barnor, Reggie
8
Brewster
57.43
12
75
Issah, Luqman
9
Pearl River
57.54
14
76
Buchan, Jimmy
12
Pearl River
57.62
13
77
Smyth, Kyle
11
Pearl River
57.68
13
78
Farrisselli, Matt
11
Mahopac
57.77
10
79
Cox, Ryan
10
Lakeland/Panas
57.82
15
80
Wynn, Sanjay
11
Clara Barton
58.05
14
81
Saudi, Jeremy
9
Eastport/Sou
58.07
13
82
Patel, Jash
12
Lakeland/Panas
58.11
15
83
Ignacio, Jason
11
Yorktown Heights
58.14
12
84
Goodwin, Liam
11
Monroe-Woodbury
58.18
10
85
Sanawong, Jeff
10
Nanuet
58.22
13
86
Delaney, James
10
Monroe-Woodbury
58.23
11
87
Holland, Kevin
10
Clarkstown South
58.31
12
88
Erdman, Chris
12
Hastings
58.53
11
89
Fugeriele, Andrew
11
Mahopac
58.56
8
90
Davis, Stanley
10
Brewster
58.59
12
91
Florvil, Rollens
9
Ramapo
58.83
11
92
Scully, Timothy
11
Monroe-Woodbury
59.19
14
93
Sharma, Arjun
9
Clarkstown South
59.55
13
94
Richards, DeCarlo
10
Ramapo
59.68
12
95
Vil, Owens
10
Clara Barton
59.72
15
96
Boateng, Rudy
9
Monroe-Woodbury
59.73
14
97
Craig, Noah
10
Bay Shore
59.91
12
98
Rooney, Dylan
10
Pearl River
1:00.18
14
99
Castelli, Joey
9
Lakeland/Panas
1:00.29
15
100
Prigge, Chris
11
Pearl River
1:00.44
17
101
Berrios-Lemus, Carlos
9
Ramapo
1:00.44
11
102
Lee, Adam
10
North Rockland
1:00.75
14
103
Vogt, Delaney
10
Eastport/Sou
1:00.79
14
104
Weldon, Chris
11
Pearl River
1:00.84
17
105
Bracco, Matteo
9
Bayport Blue Poi
1:00.87
16
106
Leanza, Matt
10
Suffern
1:00.96
16
107
Schwartz, Adam
10
Clarkstown South
1:01.03
15
108
Bujak, John
11
Kingston
1:01.27
11
109
Klein, Matt
11
Pearl River
1:01.39
15
110
Son, Paul
9
Pearl River
1:01.59
16
111
Gashaj, Joe
9
Pearl River
1:01.94
16
112
Labbe, Austin
9
Clarkstown South
1:02.27
16
113
Kuriakose, Tobin
10
Clarkstown South
1:02.31
15
114
Hoffman, Travis
9
Bayport Blue Poi
1:02.32
17
115
Murray, Ryan
9
Pearl River
1:02.40
16
116
Reyes, Christopher
10
Monroe-Woodbury
1:02.42
16
117
Mpasiakos, Josh
9
Monroe-Woodbury
1:02.69
16
118
Simon, Jason
9
Suffern
1:02.84
15
119
Ilie, Brett
11
Pearl River
1:02.94
15
120
Romer, Stephen
9
Lakeland/Panas
1:03.02
14
121
McHale, Anthony
11
Lakeland/Panas
1:03.04
15
122
McCann, Pearse
9
Pearl River
1:03.05
16
123
Nybro, Erik
10
Clarkstown South
1:03.25
16
124
Philippe, Chris
10
Clarkstown South
1:03.43
17
125
Lally, Daniel
9
Monroe-Woodbury
1:03.45
18
126
Vergara, Marcelo
11
Clarkstown South
1:03.47
18
127
Gou, Daemo
9
Pearl River
1:03.65
18
128
Bah, Issiaga
9
Kingston
1:03.77
13
129
Alva, Anthony
12
North Rockland
1:03.78
17
130
Borenkoff, TJ
9
Suffern
1:04.22
18
131
Chamak, Ross
9
Clarkstown South
1:04.58
18
132
Young, Trayson
10
Lakeland/Panas
1:04.67
17
133
Giliyos, David
12
Clarkstown South
1:04.96
19
134
Lynch, Gerald
9
Pearl River
1:05.13
19
135
Boyko, Tim
9
Pearl River
1:05.79
17
136
Kim, John
9
Clarkstown South
1:06.29
18
137
Elmendorf, Travis
9
Pearl River
1:06.35
17
138
Chong, Harry
9
Lakeland/Panas
1:06.38
18
139
Kenny, Brendan
11
Pearl River
1:06.55
17
140
Castro, Armani
10
Monroe-Woodbury
1:06.58
18
141
LaPoma, Mike
9
Pearl River
1:07.72
18
142
Hernandez, Nick
9
North Rockland
1:07.72
19
143
Murphy, Tom
9
Pearl River
1:08.01
17
144
Lopez, Tyler
9
Lakeland/Panas
1:09.03
19
145
Murray, William
10
Monroe-Woodbury
1:09.38
18
146
Kallenberg, Brandon
11
Clarkstown South
1:09.82
19
147
Thornton, Peter
9
Pearl River
1:11.15
19
148
Scharf, Zachary
9
Lakeland/Panas
1:11.94
19
149
Gucciardo, Nick
11
Pearl River
1:14.12
19
150
Ilie, Brayden
11
Pearl River
1:17.77
19
--
Casin, Matias
9
Lakeland/Panas
DNF
14
Mens 400m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parnell, Ian
12
Hackley
49.65
1
2
Martin, Harry
12
Bayport Blue Poi
50.37
1
3
Vega, Alex
9
Cornwall Central
50.72
1
4
Gray, Jared
9
Bayport Blue Poi
51.28
1
5
Sullivan, Devin
11
Northport
52.32
1
6
pierre, richardson
11
Spring Valley
54.71
1
Mens 800m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rooney, Pat
12
Monroe-Woodbury
1:55.95
1
2
Meehan, Tom
11
Eastport/Sou
1:57.15
1
3
McEntyre, JT
12
Monroe-Woodbury
1:58.95
1
4
Boston, Timothy
11
Suffern
1:59.26
1
5
Landes, Tom
12
North Rockland
1:59.66
1
6
Bretton, Jayson
11
North Rockland
2:00.32
1
7
Imbo, Bailey
12
Bayport Blue Poi
2:00.85
1
8
O'Connell, Martin
10
East Chester
2:01.86
1
9
Moran, Pietro
12
Hackley
2:03.15
1
10
Eldred, Dylan
12
Monroe-Woodbury
2:03.31
1
11
Anson, Michael
12
Lakeland/Panas
2:03.42
1
12
Poletti, Michael
11
East Chester
2:04.45
1
13
Bordonaro, Matthew
12
Yorktown Heights
2:04.99
1
14
Vasquez, Galo
12
Lakeland/Panas
2:05.03
1
15
Chesterman, Kyle
11
Nanuet
2:05.22
1
16
Clarke, Dylan
11
Tappan Zee
2:05.30
1
17
Mohunal, Daniel
12
Suffern
2:05.60
1
18
Kelly, Ian
11
Pearl River
2:05.78
1
19
O'Shea, Stephen
12
Monroe-Woodbury
2:05.79
1
20
Guglielmo, Michael
12
Clarkstown South
2:05.90
1
21
Mulholland, Reuben
11
Tappan Zee
2:05.96
1
22
Termine, Nick
11
Northport
2:06.14
1
23
Angyal, Nikolas
10
John Jay Senior
2:06.15
1
24
Delfay, Mike
9
Brewster
2:06.54
1
25
Boyhan, Daniel
12
Monroe-Woodbury
2:06.67
1
26
Barbara, Jake
11
Brewster
2:07.02
1
27
Swift, Matthew
11
Lakeland/Panas
2:07.30
1
28
Broadhurst, Quamel
11
Nyack
2:07.41
1
29
Bertrand, Alex
12
Syosset
2:07.41
1
30
Kramer, Alex
12
Northport
2:07.46
1
31
Thurau, Dan
11
Cornwall Central
2:07.57
1
32
Nakamura, Shota
10
Edgemont
2:08.47
1
33
Miller, Charles
12
Nanuet
2:08.80
1
34
Dolan, Michael
12
Clarkstown North
2:09.08
1
35
Diaz, Dan
10
Clarkstown North
2:09.16
1
36
Thall, Pat
10
Northport
2:09.70
1
37
Acosta, RJ
11
Northport
2:09.80
1
38
Shah, Kunal
11
Lakeland/Panas
2:10.07
1
39
Tapia, Dan
12
Eastport/Sou
2:10.11
1
40
McGowan, Jack
11
Northport
2:10.23
1
41
Kern, Colin
12
Northport
2:10.33
1
42
Giraldez, James
11
Nyack
2:10.43
1
43
De Los Rios, Erik
11
Brewster
2:10.44
1
44
Dove, John
10
Monroe-Woodbury
2:10.61
1
44
Hazelwood, Kevin
9
Brewster
2:10.61
1
46
McGarry, Liam
11
Pearl River
2:10.74
1
47
LaFemina, Adam
12
Bayport Blue Poi
2:11.00
1
48
Carter, Shane
11
North Rockland
2:11.15
1
49
Horn, DJ
12
Eastport/Sou
2:11.17
1
50
Russell, TJ
11
Tappan Zee
2:11.47
1
51
Dylan, Adams
12
Bayport Blue Poi
2:11.70
1
52
Cabbell, Travis
11
Spring Valley
2:11.90
1
53
Hsi, Pete
12
Brewster
2:12.03
1
54
DeGaray, Brian
12
Brewster
2:12.07
1
55
Obrien, Michael
11
Syosset
2:12.10
1
55
Procopio, Matt
10
John Jay Senior
2:12.10
1
57
Tsuruo, Yujin
10
Edgemont
2:12.14
1
58
Sussmann, Stephen
12
Monroe-Woodbury
2:12.18
1
59
DeGaray, Sean
10
Brewster
2:12.38
1
60
Raquet, Matt
12
Clarkstown North
2:12.45
1
61
Sanso, Alexander
12
Monroe-Woodbury
2:12.78
1
62
Urio, Christopher
9
Monroe-Woodbury
2:13.08
1
63
Diguglielmo, Nick
11
Yorktown Heights
2:13.42
1
64
Finch, Aaron
11
John Jay Senior
2:13.48
1
65
Desai, Kushal
12
Clarkstown North
2:13.62
1
66
Rivera, Gabe
11
Nyack
2:13.68
1
67
Ballarano, John
10
Northport
2:14.06
1
68
Joyner, Mike
12
Tappan Zee
2:14.69
1
69
Archibald, Kazz
12
Clara Barton
2:14.88
1
70
Buchan, Jimmy
12
Pearl River
2:15.02
1
71
Murano, Tyler
11
Eastport/Sou
2:15.55
1
72
Kiel, Zach
11
Clarkstown North
2:16.02
1
73
Weiss, Bret
10
Brewster
2:16.07
1
74
Fullerton, Will
11
Bay Shore
2:16.26
1
75
Parikh, Nimai
10
Edgemont
2:16.60
1
76
Hoang, Dan
11
Yorktown Heights
2:16.66
1
76
Granozio, Nick
11
Yorktown Heights
2:16.66
1
78
Fedio, Eric
10
Brewster
2:16.86
1
79
Patel, Jash
12
Lakeland/Panas
2:17.00
1
80
Fraher, Tim
11
Nanuet
2:17.16
1
81
Black, Jacob
11
Eastport/Sou
2:17.38
1
82
Camillieri, James
11
Nanuet
2:17.42
1
83
Cossaro, Mike
10
Northport
2:17.60
1
84
Pascale, Brandon
11
Monroe-Woodbury
2:17.85
1
85
Mauriello, Troy
12
Suffern
2:18.41
1
86
Herbstman, Mike
10
Clarkstown North
2:18.54
1
87
McKenna, James
9
Northport
2:19.96
1
88
Giunta, Jason
9
Bayport Blue Poi
2:20.22
1
89
Schuchat, Isaac
10
Edgemont
2:20.29
1
90
Betts, James
9
Clarkstown North
2:20.79
1
91
Minolfo, Jason
9
Monroe-Woodbury
2:20.81
1
92
Garifo, Victor
9
Bayport Blue Poi
2:20.87
1
93
Loughlin, Henry
10
Kingston
2:20.94
1
94
Palau, Adam
12
Nanuet
2:21.15
1
95
Cramer, Avery
8
Suffern
2:21.33
1
96
Ruiz, Luis
11
Suffern
2:22.20
1
97
Ignacio, Jason
11
Yorktown Heights
2:22.29
1
98
Feldman, Jonathan
10
Lakeland/Panas
2:22.41
1
99
Fullerton, Tom
11
Bay Shore
2:22.61
1
100
Rooney, Dylan
10
Pearl River
2:23.57
1
101
Guillermo, Victor
11
Clarkstown North
2:23.85
1
102
Schiavone, Frank
10
Nanuet
2:24.10
1
103
Huq, Marshad
10
Clarkstown North
2:24.45
1
104
Pisano, Nicholas
11
Lakeland/Panas
2:24.56
1
105
Boyko, Tim
9
Pearl River
2:24.92
1
106
McCarthy, Jake
9
Lakeland/Panas
2:25.04
1
107
Sherman, David
10
Clarkstown North
2:25.30
1
108
Spence, Rojon
10
Clara Barton
2:25.44
1
109
Vignali, Ryan
9
Clarkstown North
2:26.24
1
110
Lerner, Ryan
11
Lakeland/Panas
2:26.25
1
111
Zazzero, Chris
10
Brewster
2:26.97
1
112
Ilie, Brett
11
Pearl River
2:27.36
1
113
Casin, Matias
9
Lakeland/Panas
2:27.41
1
114
Vishwanathon, Navneet
11
Nanuet
2:27.48
1
115
Bracco, Matteo
9
Bayport Blue Poi
2:28.14
1
116
Allan, James
10
Lakeland/Panas
2:28.24
1
117
Weldon, Chris
11
Pearl River
2:28.39
1
118
Elmendorf, Travis
9
Pearl River
2:30.02
1
119
Poulin, Alex
9
Clarkstown North
2:30.58
1
120
Alvarez, Nicholas
11
Lakeland/Panas
2:30.83
1
121
Rooney, Kyle
8
Pearl River
2:31.08
1
122
Madigan, Christian
8
Pearl River
2:31.50
1
123
Nordstrom, Zach
9
Brewster
2:31.55
1
124
Loughran, Daniel
9
Lakeland/Panas
2:31.67
1
125
Hoffman, Travis
9
Bayport Blue Poi
2:32.35
1
126
Deacutis, Micheal
9
Lakeland/Panas
2:33.14
1
127
Murphy, Tom
9
Pearl River
2:33.36
1
128
Berlinghoff, Adam
10
John Jay Senior
2:33.40
1
129
Ford, Ryan
12
Brewster
2:33.58
1
130
Pratico, Jonathan
10
Lakeland/Panas
2:34.59
1
131
Lynch, Gerald
9
Pearl River
2:35.32
1
132
Murray, Ryan
9
Pearl River
2:35.44
1
133
Kenny, Brendan
11
Pearl River
2:36.51
1
134
Choi, Woo
11
Clarkstown South
2:44.01
1
135
Lingala, Shivkrish
11
Clarkstown North
2:46.15
1
136
McGowan, Tim
9
Lakeland/Panas
2:48.38
1
137
Thornton, Peter
9
Pearl River
2:49.55
1
138
Burke, Robert
10
Lakeland/Panas
2:57.73
1
139
Lynn, Brian
11
Nanuet
3:04.19
1
140
Pacchiana, Jason
9
Lakeland/Panas
3:05.84
1
141
Ilie, Brayden
11
Pearl River
3:21.49
1
Mens 1600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dickinson, James
12
Northport
4:16.83
1
2
Brannigan, Mike
10
Northport
4:19.62
1
3
Odin, Chris
12
Northport
4:19.83
1
4
Burdett, Cullin
12
North Salem
4:21.87
1
5
Cook, Brian
11
Pearl River
4:22.47
1
6
Boston, Timothy
11
Suffern
4:22.76
1
7
Hatch, David
12
Northport
4:29.44
1
8
Farnan, Emmet
12
Bay Shore
4:31.19
1
9
Hazelwood, Kevin
9
Brewster
4:31.58
1
10
Hehir, Flannan
11
Tappan Zee
4:32.57
1
11
Ahmed, Ahmed
11
Nyack
4:33.36
1
12
Moran, Pietro
12
Hackley
4:33.38
1
13
Meirer, Leroy
12
Kingston
4:33.47
1
14
Antonacci, John
12
Bayport Blue Poi
4:34.83
1
15
Eldred, Dylan
12
Monroe-Woodbury
4:35.01
1
16
Reyes, Jeffery
9
Bay Shore
4:36.10
1
17
white, shane
11
Kingston
4:36.13
1
18
Nakamura, Shota
10
Edgemont
4:36.18
1
19
Burke, Liam
10
Tappan Zee
4:36.51
1
20
Santory, Diego
10
Suffern
4:37.71
1
21
Shea, James
12
Yorktown Heights
4:38.24
1
22
Bofinger, Shawn
10
Bayport Blue Poi
4:38.90
1
23
Hattem, Max
12
Clarkstown North
4:39.25
1
24
Schaefer, Gareth
11
Northport
4:39.54
1
25
Kaplan, John
11
Bayport Blue Poi
4:39.86
1
26
Acosta, RJ
11
Northport
4:39.92
1
27
Borkenstein, Daniel
12
Edgemont
4:40.21
1
28
Delfay, Mike
9
Brewster
4:41.36
1
29
Thurau, Dan
11
Cornwall Central
4:41.75
1
30
Bowen, Alan
12
Suffern
4:41.93
1
31
McEntyre, JT
12
Monroe-Woodbury
4:42.44
1
32
Fiore, Luciano
10
Bay Shore
4:43.12
1
33
Mulholland, Reuben
11
Tappan Zee
4:43.56
1
34
Flanagan, Patrick
11
Tappan Zee
4:44.54
1
35
Klein, Adam
11
Clarkstown South
4:45.13
1
36
Burdett, Addison
10
North Salem
4:46.64
1
37
Garifo, Victor
9
Bayport Blue Poi
4:46.66
1
38
Allen, Lee
12
Clarkstown North
4:48.61
1
39
Sun, Kevin
12
Syosset
4:48.66
1
40
Miller, Charles
12
Nanuet
4:49.05
1
41
De Los Rios, Erik
11
Brewster
4:50.12
1
42
Fedio, Eric
10
Brewster
4:50.14
1
43
O'Shea, Stephen
12
Monroe-Woodbury
4:50.73
1
44
West, Michael
9
Bay Shore
4:51.21
1
45
Napoli, Sam
9
Northport
4:51.43
1
46
Vitale, Rob
12
Bayport Blue Poi
4:51.72
1
47
Ramada, Farris
12
Mahopac
4:51.80
1
48
Anderson, Billy
10
Syosset
4:52.44
1
49
Tsang, Ryan
10
Tappan Zee
4:52.56
1
50
DeGaray, Brian
12
Brewster
4:52.86
1
51
Cacace, Chris
12
Hackley
4:53.11
1
52
Joyner, Mike
12
Tappan Zee
4:53.41
1
53
Jacobsen, Pat
11
Northport
4:53.45
1
54
Moran, John
11
Bay Shore
4:53.91
1
55
Sanso, Alexander
12
Monroe-Woodbury
4:54.23
1
56
Tschirhart, Ryan
9
Northport
4:54.43
1
57
Linares, Jamer
12
Nyack
4:54.66
1
58
Edsall, Brian
12
Pearl River
4:54.77
1
59
Kelly, Liam
10
Brewster
4:55.34
1
60
Behrens, Dan
9
Northport
4:55.68
1
61
Morton, Bradley
12
Monroe-Woodbury
4:55.76
1
62
Hehir, Pat
10
Tappan Zee
4:55.96
1
63
Banful, Benjamin
10
Clara Barton
4:56.31
1
64
Jacobsen, Micky
12
North Salem
4:56.33
1
65
Hoch, Ross
10
Hackley
4:56.45
1
66
Ormistom, Tom
11
Cornwall Central
4:56.54
1
67
Weiss, Bret
10
Brewster
4:56.59
1
68
Long, Steve
12
Tappan Zee
4:56.69
1
69
Ballarano, John
10
Northport
4:56.73
1
70
Butler, Connor
11
Mahopac
4:57.06
1
71
Russell, TJ
11
Tappan Zee
4:57.07
1
72
Mauriello, Troy
12
Suffern
4:58.19
1
73
Palau, Adam
12
Nanuet
4:58.64
1
74
Morelli, Nicholas
11
Clarkstown South
4:58.87
1
75
Cossaro, Mike
10
Northport
4:58.91
1
76
Christie, David
12
North Salem
4:59.05
1
77
Ballarano, Vincent
9
Northport
4:59.23
1
78
Araujo, Alan
11
Clarkstown South
4:59.73
1
79
Dewji, Mo
10
Syosset
4:59.82
1
80
Sussmann, Stephen
12
Monroe-Woodbury
4:59.87
1
81
DeGaray, Sean
10
Brewster
4:59.91
1
82
Wetzel, Joe
10
Northport
4:59.93
1
83
Panda, Sourav
9
Syosset
4:59.97
1
84
Smyth, Kyle
11
Pearl River
5:00.02
1
85
Mariuzza, Dylan
9
Yorktown Heights
5:00.50
1
86
Bedrosian, Sam
12
Brewster
5:01.21
1
87
Fraher, Tim
11
Nanuet
5:01.57
1
88
McKenna, James
9
Northport
5:01.85
1
89
Cabbell, Travis
11
Spring Valley
5:01.93
1
90
Giunta, Jason
9
Bayport Blue Poi
5:02.46
1
91
Dellamarco, Dominick
9
Northport
5:02.61
1
92
Theofield, Charles
9
Northport
5:02.70
1
93
Jung, Tristan
10
Hackley
5:03.66
1
94
Archibald, Kazz
12
Clara Barton
5:04.09
1
95
Hastings, Cole
9
North Salem
5:04.63
1
96
Joseph, Kareem
10
Clara Barton
5:04.74
1
97
Austin, Penate
10
Nanuet
5:05.90
1
98
Burril, Chris
10
Clarkstown South
5:06.15
1
99
Hoelzi, Zander
10
Syosset
5:06.58
1
100
Caidor, Josue
10
Clara Barton
5:07.00
1
101
Gottstine, Tommy
12
Kingston
5:08.58
1
102
Dioguardi, Jed
11
Hackley
5:08.63
1
103
Shalabi, Joe
12
Hackley
5:08.76
1
104
Molaro, Stephen
12
Monroe-Woodbury
5:08.88
1
105
Haun, Ryan
9
Bayport Blue Poi
5:09.14
1
106
Fullerton, Will
11
Bay Shore
5:09.34
1
107
Brooks, Greg
12
Kingston
5:09.45
1
108
Robertin, David
12
Beacon
5:09.52
1
109
Greene, Max
9
Brewster
5:09.75
1
110
Santomera, Camillo
10
Hackley
5:10.38
1
111
Van Landingham, Jacob
11
Eastport/Sou
5:11.56
1
112
Santory, Luis
10
Suffern
5:11.69
1
113
Abbott, Kevin
11
Cornwall Central
5:12.33
1
114
Ahmed, Anas
9
Nyack
5:12.47
1
115
Chen, Justin
9
Syosset
5:12.92
1
116
Conforti, Miles
9
Syosset
5:12.95
1
117
Hennelly, Pat
9
Suffern
5:13.20
1
118
Wolfert, Adam
11
Edgemont
5:13.68
1
119
Berdon, Matthew
11
Edgemont
5:14.19
1
120
Wunsch, Brian
9
Tappan Zee
5:14.38
1
121
Ruiz, Luis
11
Suffern
5:14.72
1
122
Spence, Rojon
10
Clara Barton
5:15.25
1
123
Newman, Micahel
9
Syosset
5:16.29
1
124
Santana, Even
10
Clarkstown South
5:16.76
1
125
Zazzero, Chris
10
Brewster
5:17.88
1
126
Prevor, Harry
10
Syosset
5:18.78
1
127
Monroe, Anthony
11
Beacon
5:19.97
1
128
Fullerton, Tom
11
Bay Shore
5:20.48
1
129
Boston, Ben
9
Suffern
5:20.82
1
130
Prendergast, Dylan
10
North Salem
5:21.90
1
131
Pereira, Joe
12
Suffern
5:22.12
1
132
Esswein, Michael
12
Syosset
5:23.02
1
133
Kiely, Mike
10
Tappan Zee
5:24.38
1
134
Pavlov, Christian
11
Kingston
5:24.57
1
135
Prigge, Chris
11
Pearl River
5:25.48
1
136
Muenzer, Matt
11
Clarkstown South
5:25.65
1
137
Newman, Dan
9
Syosset
5:26.12
1
138
Byrnes, Colin
9
Clarkstown South
5:26.56
1
139
Medici, Frank
10
Hackley
5:26.74
1
140
Scally, Steven
11
Syosset
5:27.99
1
141
Nordstrom, Zach
9
Brewster
5:28.36
1
142
Duffy, John
10
Mahopac
5:29.25
1
143
Lee, Hyunghoon
10
Hackley
5:29.34
1
144
Chu, Richie
11
Syosset
5:31.68
1
145
Trombacco, James
10
Brewster
5:31.87
1
146
Kwak, Darius
10
Syosset
5:32.47
1
147
Choe, Andrew
9
Syosset
5:32.70
1
148
Grabois, Jacob
9
Syosset
5:33.55
1
149
Cyran, Zach
9
Syosset
5:33.89
1
150
Malagraph, Conor
9
Clarkstown South
5:36.77
1
151
Daly, Aiden
9
Clarkstown North
5:37.47
1
152
Chen, Max
8
Syosset
5:37.80
1
153
Ng, Russell
12
Beacon
5:40.55
1
154
DiMilia, Michael
11
Hackley
5:41.61
1
155
Brophy, Paul
10
North Rockland
5:41.78
1
156
Bedrosian, Ethan
9
Brewster
5:42.45
1
157
Krom, John
9
Kingston
5:43.90
1
158
Tanuku, Ashwin
10
Nanuet
5:44.94
1
159
Levin, Eamon
10
Hackley
5:45.53
1
160
Guerra-Recino, Heber
9
Ramapo
5:45.71
1
161
Imor, John
10
Brewster
5:46.70
1
162
Linehan, Nicholas
9
Clarkstown South
5:46.95
1
163
Bader, Brian
10
North Rockland
5:47.01
1
164
Maguire, Jason
8
Brewster
5:47.10
1
165
Dowd, James
9
Pearl River
5:49.14
1
166
Burke, Tristan
9
Monroe-Woodbury
5:51.13
1
167
Kansky, Brandon
9
Clarkstown North
5:52.50
1
168
Cruz, Jon
12
Beacon
5:52.85
1
169
Gucciardo, Nick
11
Pearl River
5:52.94
1
170
Flanagan, Liam
10
Nanuet
6:01.67
1
171
Lappe, George
10
North Rockland
6:04.01
1
172
Lowe, Ryan
11
Monroe-Woodbury
6:08.57
1
173
Sommerlad, Kyle
9
Monroe-Woodbury
6:08.88
1
174
Fabregas, Kyle
9
Clarkstown North
6:19.61
1
175
Dholakia, Ravi
9
Monroe-Woodbury
6:32.63
1
176
Gaffken, Willaim
9
Kingston
6:41.19
1
177
Kranyak, Alec
9
Clarkstown North
6:41.51
1
Mens 3200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holt, Eric
12
Carmel
9:18.47
1
2
Kramer, Alex
12
Northport
9:23.88
1
3
McGowan, Tim
11
Northport
9:25.91
1
4
Leopold, Justin
11
Northport
9:29.70
1
5
Gavigan, Luke
10
Tappan Zee
9:32.04
1
6
Purdy, Liam
11
North Rockland
9:33.87
1
7
Muniz, Benito
10
Carmel
9:36.34
1
8
McGowan, Jack
11
Northport
9:38.42
1
9
McDermott, Ben
10
Pearl River
9:39.17
1
10
Termine, Nick
11
Northport
9:40.12
1
11
Vasquez, Vinnie
11
North Rockland
9:41.30
1
12
Trowbridge, Thorr
9
Kingston
9:46.92
1
13
Meehan, Tom
11
Eastport/Sou
9:47.05
1
14
Doyle, Aidan
10
Cornwall Central
9:48.90
1
15
Gates, David
11
Nyack
9:49.16
1
16
Kern, Colin
12
Northport
9:49.81
1
17
Vecchio, Mike
11
Cornwall Central
9:50.46
1
18
Chesterman, Kyle
11
Nanuet
9:50.63
1
19
Ahmed, Ahmed
11
Nyack
9:55.02
1
20
Thall, Pat
10
Northport
9:56.96
1
21
Gulick, Conor
12
Suffern
9:58.49
1
22
Wareham, Rufus
12
Kingston
9:58.62
1
23
Vetri, Bob
12
Bayport Blue Poi
9:59.42
1
24
Burdett, Cullin
12
North Salem
10:00.06
1
25
Vasquez, Galo
12
Lakeland/Panas
10:05.45
1
26
Davis, Brendan
12
Cornwall Central
10:05.71
1
27
Shah, Kunal
11
Lakeland/Panas
10:06.00
1
28
Murano, Gary
12
Eastport/Sou
10:06.92
1
29
Brubacher, David
9
Cornwall Central
10:08.93
1
30
Dove, John
10
Monroe-Woodbury
10:09.11
1
31
LaFemina, Adam
12
Bayport Blue Poi
10:11.87
1
32
Acito, Jake
11
North Salem
10:14.15
1
33
Kaplan, John
11
Bayport Blue Poi
10:14.30
1
34
Jeffrey, Asaad
11
North Rockland
10:15.68
1
35
Brennan, Ryan
10
Nanuet
10:16.48
1
36
Vitucci, Tommy
11
Syosset
10:17.63
1
37
Mittleman, Dale
11
Syosset
10:20.11
1
38
Long, Will
9
Syosset
10:20.67
1
39
Mahoney, Michael
10
Pearl River
10:21.63
1
40
Ramaswamy, Akshay
10
Lakeland/Panas
10:22.30
1
41
Cho, Steven
11
Suffern
10:25.28
1
42
Montgomery, Connor
9
Northport
10:25.95
1
43
Vignali, Alex
11
Clarkstown North
10:28.07
1
44
Schnalzer, Stephen
11
North Rockland
10:29.68
1
45
Fortino, Dom
10
Pearl River
10:30.29
1
46
Morales, TJ
9
North Rockland
10:31.58
1
47
LeMoine, Matt
10
North Rockland
10:31.72
1
48
Jack, Robbins
10
Syosset
10:32.33
1
49
Garifo, Victor
9
Bayport Blue Poi
10:33.64
1
50
Vitale, Rob
12
Bayport Blue Poi
10:34.72
1
51
Maher, Sawyer
10
Carmel
10:35.49
1
52
Camillieri, James
11
Nanuet
10:36.46
1
53
Torda, Ben
11
Hastings
10:36.50
1
54
Serino, Dylan
8
North Rockland
10:36.70
1
55
Mahoney, Sean
10
Pearl River
10:37.28
1
56
Vega, Noel
10
North Rockland
10:37.83
1
57
Russell, Aidan
9
Pearl River
10:39.58
1
58
Triana, Paul
10
North Rockland
10:41.86
1
59
Dylan, Adams
12
Bayport Blue Poi
10:41.87
1
60
Stephens, Richard
10
North Rockland
10:43.16
1
61
Corbett, Ryan
8
Eastport/Sou
10:44.90
1
62
Mallon, Liam
10
North Rockland
10:46.08
1
63
Feldman, Jonathan
10
Lakeland/Panas
10:48.14
1
64
Vishwanathon, Navneet
11
Nanuet
10:48.83
1
65
Horn, DJ
12
Eastport/Sou
10:49.13
1
66
Maio, Nick
10
North Rockland
10:50.84
1
67
Boyko, Devin
11
Pearl River
10:50.92
1
68
O'Neill, Kyle
11
Pearl River
10:53.90
1
69
Black, Jacob
11
Eastport/Sou
10:54.14
1
70
Morton, Tyler
10
Monroe-Woodbury
10:54.98
1
71
Linares, Jamer
12
Nyack
10:57.19
1
72
Dowd, James
10
Suffern
10:57.36
1
73
Feeney, Damian
12
North Rockland
10:58.13
1
74
Swift, Matthew
11
Lakeland/Panas
11:01.22
1
75
O'Neill, Ryan
11
Pearl River
11:02.99
1
76
Lam, David
11
Syosset
11:02.99
1
77
Feeney, James
10
North Rockland
11:04.32
1
78
Haun, Ryan
9
Bayport Blue Poi
11:10.07
1
79
Fay, Luke
12
Nanuet
11:15.81
1
80
Higgins, Liam
11
Pearl River
11:18.35
1
81
Urio, Christopher
9
Monroe-Woodbury
11:19.00
1
82
Joyce, Liam
10
North Rockland
11:19.48
1
83
Heald, Alex
8
Lakeland/Panas
11:19.94
1
84
Loughran, Daniel
9
Lakeland/Panas
11:20.34
1
85
Tuohy, Patrick
7
North Rockland
11:22.50
1
86
Minolfo, Jason
9
Monroe-Woodbury
11:23.26
1
87
Verboys, Nicholas
9
Monroe-Woodbury
11:24.50
1
88
Morange, William
10
North Rockland
11:25.11
1
89
Peters, Jared
9
North Rockland
11:25.46
1
90
Bisconti, Paul
10
Monroe-Woodbury
11:25.75
1
91
Turbush, Brandon
9
Eastport/Sou
11:26.59
1
92
Shine, Mike
9
Pearl River
11:27.97
1
93
Frandino, Braden
9
Monroe-Woodbury
11:29.17
1
94
Frandino, Austin
9
Monroe-Woodbury
11:31.24
1
95
McCarthy, Jake
9
Lakeland/Panas
11:34.34
1
96
Pratico, Jonathan
10
Lakeland/Panas
11:35.69
1
97
Pascale, Brandon
11
Monroe-Woodbury
11:36.37
1
98
Egan, Kyle
9
Monroe-Woodbury
11:36.59
1
99
Allan, James
10
Lakeland/Panas
11:38.28
1
100
Lerner, Ryan
11
Lakeland/Panas
11:39.32
1
101
Carstensen, Tim
9
Pearl River
11:39.43
1
102
Andersen, Ryan
10
Syosset
11:44.16
1
103
Minnies, Justin
9
Monroe-Woodbury
11:45.31
1
104
Pisano, Nicholas
11
Lakeland/Panas
11:45.45
1
105
Kondracki, Kyle
9
Pearl River
11:49.71
1
106
Wilkin, Daniel
9
Monroe-Woodbury
11:55.32
1
107
Deacutis, Micheal
9
Lakeland/Panas
11:58.82
1
108
Lifrieri, John
11
Lakeland/Panas
12:05.47
1
109
Malandruccolo IV, Joseph
11
Lakeland/Panas
12:14.74
1
110
Alvarez, Nicholas
11
Lakeland/Panas
12:20.13
1
111
Rooney, Kyle
8
Pearl River
12:25.92
1
112
Duffner, Cole
10
Monroe-Woodbury
12:26.72
1
113
Desilva, Kyle
9
Monroe-Woodbury
12:27.38
1
114
Clemente, Karl
11
Lakeland/Panas
12:36.06
1
115
Cortes, Mario
9
Monroe-Woodbury
12:37.01
1
116
Mulhern, Jonathan
10
Lakeland/Panas
13:05.50
1
Mens 110m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Roberts, Kareem
12
Bay Shore
15.53
nwi
1
2
Tmimi, Amin
12
Monroe-Woodbury
15.96
nwi
1
3
Soder, Dylan
10
Monroe-Woodbury
16.21
nwi
1
4
Wilson, Tarique
10
North Rockland
16.36
nwi
1
5
Hinds, Malik
10
Bay Shore
16.38
nwi
1
--
DiVittorio, Brent
10
Brewster
DNF
nwi
1
Mens 110m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Roberts, Kareem
12
Bay Shore
15.68
nwi
2
2
Tmimi, Amin
12
Monroe-Woodbury
16.40
nwi
1
3
DiVittorio, Brent
10
Brewster
16.51
nwi
4
4
Soder, Dylan
10
Monroe-Woodbury
16.52
nwi
3
5
Hinds, Malik
10
Bay Shore
16.76
nwi
5
6
Wilson, Tarique
10
North Rockland
16.89
nwi
6
7
Acera, Rafaiel
11
Spring Valley
17.14
nwi
1
8
Nelson, Kyle
12
Northport
17.27
nwi
4
9
Towse, Chase
11
Northport
17.75
nwi
6
10
Roman, Frankie
12
Monroe-Woodbury
18.13
nwi
2
11
Oretega, Jan
12
Nyack
18.29
nwi
1
12
Dalisera, Joe
11
Tappan Zee
18.34
nwi
5
13
Sergile, Fletcher
10
Spring Valley
18.51
nwi
3
14
Kezner, Michael
11
Clarkstown North
18.74
nwi
4
15
Jaiteh, Demba
12
North Rockland
18.76
nwi
2
16
Ezeillo, Chima
9
North Rockland
18.91
nwi
4
17
Zeblinsky, Tim
9
Northport
19.00
nwi
2
18
Ijaz, Muhammed
12
North Rockland
19.03
nwi
6
19
Benkovic, Justin
10
North Rockland
19.87
nwi
3
20
Dunn, Mark
12
North Rockland
20.01
nwi
6
21
Rostek, Matt
11
Tappan Zee
20.15
nwi
1
22
Lousell, Richard
11
North Rockland
20.25
nwi
1
23
Chen, Andy
11
Monroe-Woodbury
20.45
nwi
5
24
Berwick, Brian
11
Pearl River
20.57
nwi
6
25
Russell, Connor
10
Cornwall Central
20.70
nwi
5
26
Alva, Chris
11
North Rockland
20.75
nwi
6
27
Marrero, John
10
Kingston
20.90
nwi
2
28
Lacassade, Kieran
10
North Rockland
21.17
nwi
4
29
Alonso, Diego
10
North Rockland
21.48
nwi
2
30
Henriquez, Edison
10
North Rockland
21.50
nwi
5
31
Santini, Erik
11
Yorktown Heights
24.70
nwi
1
Mens 400m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tmimi, Amin
12
Monroe-Woodbury
57.14
1
2
Roberts, Kareem
12
Bay Shore
58.58
1
3
Knaster, Ross
12
Syosset
58.67
1
4
Soder, Dylan
10
Monroe-Woodbury
1:00.19
2
5
Farnan, Emmet
12
Bay Shore
1:00.59
1
6
Bagno, Chris
12
Northport
1:00.86
1
7
Malzo, Cullen
10
Lakeland/Panas
1:01.15
3
8
Acera, Rafaiel
11
Spring Valley
1:01.88
2
9
Wilson, Tarique
10
North Rockland
1:02.58
4
10
Grau, Zach
11
Clarkstown South
1:02.61
3
11
Sessa, Nick
12
Bayport Blue Poi
1:02.70
2
12
Briggs, Walter
11
Kingston
1:02.85
3
13
Kezner, Michael
11
Clarkstown North
1:03.39
3
14
Dalisera, Joe
11
Tappan Zee
1:03.92
4
15
Jaiteh, Demba
12
North Rockland
1:04.46
4
16
Dunn, Mark
12
North Rockland
1:05.90
4
17
Alva, Chris
11
North Rockland
1:06.08
5
18
Lafferty, Matt
11
Eastport/Sou
1:06.16
2
19
Scouarnec, Christian
12
Clarkstown South
1:06.36
3
20
Nagasarsingh, Dondre
11
Kingston
1:06.95
5
21
Cox, Ryan
10
Lakeland/Panas
1:07.15
4
22
Chen, Andy
11
Monroe-Woodbury
1:07.34
7
23
Benkovic, Justin
10
North Rockland
1:07.64
5
24
Reilly, Tim
12
Yorktown Heights
1:07.65
3
25
Ijaz, Muhammed
12
North Rockland
1:07.72
6
26
Marrero, John
10
Kingston
1:08.33
4
27
Berwick, Brian
11
Pearl River
1:09.48
6
28
Ezeillo, Chima
9
North Rockland
1:09.74
6
29
Lousell, Richard
11
North Rockland
1:10.06
5
30
Alonso, Diego
10
North Rockland
1:11.32
7
31
Malandruccolo IV, Joseph
11
Lakeland/Panas
1:12.95
6
32
Ellsworth, Richard
9
Suffern
1:13.28
7
33
Philippe, Chris
10
Clarkstown South
1:13.84
5
34
Lacassade, Kieran
10
North Rockland
1:15.32
8
35
Henriquez, Edison
10
North Rockland
1:18.87
8
36
Clemente, Karl
11
Lakeland/Panas
1:20.71
7
37
Young, Trayson
10
Lakeland/Panas
1:22.50
6
38
Scharf, Zachary
9
Lakeland/Panas
1:25.96
8
Mens 4x100m Relay Freshman/Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dacres
,
Aggrey
,
Chatman
,
Bingay
Lakeland/Panas
46.01
1
2
Louis
,
Mighty
,
Mighty
,
Brown
Clara Barton
46.50
1
3
Peddie
,
Gangemi
,
Kachou
,
Thomas
Cornwall Central
46.88
1
4
Augustin
,
Kouame
,
Almozoa
,
Sergile
Spring Valley
48.25
4
5
White
,
Askenazy
,
Berg
,
Tanaka
Syosset
48.53
2
6
Baksi
,
Talabert
,
Martin
,
Haber
Clarkstown North
49.03
1
7
Metcalfe
,
Murphy
,
Sorohan
,
Kurzal
Pearl River
49.32
2
8
John
,
Wilson
,
Ojo
,
Mendez
Prospect Heights
49.92
2
9
Adams
,
Lawrence
,
Levene
,
Winters
John Jay Senior
50.94
3
10
Blakley
,
Pottenge
,
Cohen
,
Huff
Edgemont
51.07
1
11
Flowers
,
Hendrick
,
Comilang
,
Sblendor
Bay Shore
52.38
3
12
Sorano
,
Brennan
,
Dalisera
,
Karam
Tappan Zee
52.83
3
13
Ukaj
,
Ezeillo
,
McCrae
,
Franco
North Rockland
53.72
2
14
Minolfo
,
Pesce
,
Lytovche
,
Lopez
Monroe-Woodbury
53.92
4
15
Nobile
,
Allen
,
Wright
,
Trupia
Carmel
55.04
4
16
Nawas
,
Schiavon
,
Shaikh
,
Rahman
Nanuet
55.29
3
17
Hancock
,
Johnson-
,
Sgorbiss
,
Rodrigue
Beacon
57.68
3
--
Gray
,
Marrero
,
Flores
,
Banks
Kingston
DQ
2
Mens 4x100m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ngbokoli
,
Inzar
,
Parnell
,
Dais
Hackley
43.69
1
2
Hall
,
Vega
,
Peddie
,
Isales
Cornwall Central
44.35
1
3
Webb
,
Pierre
,
Hawley
,
Sapini
Spring Valley
44.75
1
4
Tankeh
,
Hunte
,
Hamilton
,
Harris
John Jay Senior
45.33
1
5
Cruz
,
Desir
,
Echefu
,
Jeantel
North Rockland
45.77
1
6
Ogbonna
,
Christia
,
Spell
,
Jackson
Lakeland/Panas
45.92
1
Mens 4x100m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Ngbokoli
,
Inzar
,
Parnell
,
Dais
Hackley
43.71
3
2
Tankeh
,
Hunte
,
Hamilton
,
Harris
John Jay Senior
44.43
4
3
Hall
,
Vega
,
Peddie
,
Isales
Cornwall Central
44.58
1
4
Webb
,
Pierre
,
Hawley
,
Sapini
Spring Valley
44.64
3
5
Ogbonna
,
Christia
,
Spell
,
Jackson
Lakeland/Panas
44.69
4
6
Cruz
,
Desir
,
Echefu
,
Jeantel
North Rockland
45.09
2
7
DeLay
,
Devin
,
Job
,
O'Connor
Clarkstown North
45.19
1
8
Carter
,
Tudor
,
Powell
,
Stancil
Prospect Heights
45.48
4
9
Abdallat
,
Jung
,
Heyliger
,
Sharma
Clarkstown South
45.51
4
10
Lilly
,
Martin
,
Imbo
,
Gray
Bayport Blue Poi
45.54
1
11
Addane
,
Aikman
,
Cameron
,
Wiggins
Yonkers
45.55
2
12
Thorne
,
Towse
,
Lown
,
Basel
Northport
45.66
2
13
Cooper
,
Drozdov
,
Loo
,
Whittle
Edgemont
45.75
3
14
Cohen
,
DiCarlo
,
Calby
,
Alkins
East Chester
45.77
1
15
Buckley
,
Chaisty
,
Clark
,
Goldenbe
Eastport/Sou
47.90
4
16
Carmody
,
Shinal
,
Davis
,
Wright
Carmel
49.03
2
17
Arocho
,
Besas
,
Besas
,
Chen
Monroe-Woodbury
50.65
4
18
Oretega
,
Lynch
,
Resurecc
,
Pineda
Nyack
50.69
1
19
Perez
,
Montarul
,
Rojas
,
Leddy
Yorktown Heights
50.79
3
--
Personna
,
Foreman
,
Anderson
,
Gonzalez
Ramapo
DNF
3
--
Richards
,
Nagasars
,
Doyle
,
Bujak
Kingston
DNF
2
--
Buckmire
,
Pierre
,
Eato
,
Hinds
Bay Shore
DQ
2
--
Kim
,
Knaster
,
Vartonov
,
Anand
Syosset
DQ
1
Mens 4x200m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hall
,
Vega
,
Isales
,
Gangemi
Cornwall Central
1:32.60
1
2
Christia
,
Jackson
,
Spell
,
Hodge II
Lakeland/Panas
1:32.91
1
3
Tankeh
,
Hunte
,
Hamilton
,
Harris
John Jay Senior
1:33.81
2
4
Kim
,
Knaster
,
Vartonov
,
Anand
Syosset
1:34.44
2
5
Wiggins
,
Addane
,
Anderson
,
Sumbu
Yonkers
1:34.64
1
6
Carter
,
Tudor
,
Powell
,
Stancil
Prospect Heights
1:35.75
2
7
Desrosie
,
Pierre-L
,
Anderson
,
Acera
Spring Valley
1:36.56
3
8
Basel
,
Lown
,
Towse
,
Fullam
Northport
1:40.17
1
9
Personna
,
Tranquil
,
Anderson
,
Berrios-
Ramapo
1:41.23
3
10
Brown
,
Philips
,
Husbands
,
Coley
Beacon
1:42.78
3
11
Clarke-W
,
Clarke-W
,
Wynn
,
Archibal
Clara Barton
1:44.44
2
12
Berry
,
Desir
,
Echefu
,
Sterling
North Rockland
1:45.10
2
13
Davis
,
Carmody
,
Wright
,
Wong
Carmel
1:48.44
2
14
Kallenbe
,
Vergara
,
Giliyos
,
Cuddy
Clarkstown South
1:56.12
3
Mens 4x400m Relay Freshman/Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas
,
Gangemi
,
Kachou
,
Russell
Cornwall Central
3:36.25
1
2
Brown
,
Caidor
,
Joseph
,
Mighty
Clara Barton
3:37.26
1
3
Delaney
,
Williams
,
Cooper
,
Mathura
Monroe-Woodbury
3:41.50
1
4
Aggrey
,
Chatman
,
Dacres
,
Romer
Lakeland/Panas
3:46.61
2
5
Lafferty
,
Marone
,
Saudi
,
Cusumano
Eastport/Sou
3:48.77
2
6
Metcalfe
,
Dowie
,
Miller
,
Sorohan
Pearl River
3:48.86
1
7
Katz
,
Garry
,
Huang
,
Hoelzi
Syosset
3:54.36
2
8
Alcana
,
Brennan
,
Sanawong
,
Penate
Nanuet
3:54.87
2
9
Adams
,
Lawrence
,
Levene
,
Turi
John Jay Senior
3:57.52
1
10
Banks
,
Marrero
,
Flores
,
Gray
Kingston
4:01.24
1
11
Theofiel
,
McKenna
,
Dellamar
,
Ballaran
Northport
4:04.29
3
12
Sherman
,
Kansky
,
Price
,
Finklest
Clarkstown North
4:08.26
2
13
Nybro
,
Schwartz
,
Kuriakos
,
Labbe
Clarkstown South
4:08.57
3
14
Andrasko
,
Andrasko
,
Rivera
,
Ampalayo
Nyack
4:09.51
3
15
Sedwick
,
Ellswort
,
Velez
,
Simon
Suffern
4:10.83
2
16
Davidson
,
Ireland
,
Landers
,
Radwan
Beacon
4:13.41
3
17
Brosnan
,
Cardoza
,
Mariuzza
,
Wenzel
Yorktown Heights
4:18.47
3
18
Fowler
,
Fusco
,
Grant
,
Lucic
Tappan Zee
4:35.04
3
19
Benkovic
,
Lee
,
Ukaj
,
Ezeillo
North Rockland
4:48.52
3
Mens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Martin
,
Antonacc
,
Imbo
,
Gray
Bayport Blue Poi
3:28.22
1
2
O'Connor
,
Procopio
,
Morales
,
Flynn
John Jay Senior
3:31.94
1
3
Abdallat
,
Guglielm
,
Scouarne
,
Jung
Clarkstown South
3:33.44
1
4
O'Connel
,
Poletti
,
Perez
,
Alkins
East Chester
3:34.96
1
5
Guyon
,
Parker
,
Mclean
,
Fernande
Lakeland/Panas
3:40.27
1
6
Cabbell
,
Dossous
,
Atkinson
,
Pierre
Spring Valley
3:48.75
1
7
Jackson
,
Fullerto
,
Fullerto
,
O'Donell
Bay Shore
3:53.40
1
8
Dervish
,
Benn
,
Mohunal
,
Walker
Suffern
3:53.72
1
9
Salih
,
Comiskey
,
Muniz
,
Malinows
Carmel
4:06.00
1
Mens 4x800m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Branniga
,
Odin
,
Hatch
,
Dickinso
Northport
8:06.90
1
2
Farnan
,
Arcuri
,
Reyes
,
Fiore
Bay Shore
8:25.19
1
3
Boston
,
Mohunal
,
Bowen
,
Gulick
Suffern
8:26.42
1
4
Wareham
,
Morgan
,
White
,
Meirer
Kingston
8:27.02
1
5
Guglielm
,
Klein
,
Grau
,
O'Neill
Clarkstown South
8:40.73
1
6
Flanagan
,
Mulholla
,
Russell
,
Long
Tappan Zee
8:50.47
1
7
Giraldez
,
Ahmed
,
Rivera
,
Broadhur
Nyack
8:52.75
1
8
Bordonar
,
Shea
,
DiGuglie
,
Granozio
Yorktown Heights
8:53.60
1
9
Kaplan
,
Vetri
,
Bofinger
,
Vitale
Bayport Blue Poi
8:54.93
1
10
Burdett
,
Christie
,
Hastings
,
Jacobsen
North Salem
8:59.90
1
11
Chesterm
,
Miller
,
Camillie
,
Fraher
Nanuet
9:05.94
1
12
Santos
,
Sussmann
,
Molaro
,
Morton
Monroe-Woodbury
9:13.29
1
13
Wong
,
Muniz
,
Maher
,
Murphy
Carmel
9:39.10
1
14
Kiel
,
Guillerm
,
Haam
,
Herbstma
Clarkstown North
9:45.54
1
15
Procopio
,
O'Connor
,
Finch
,
Dean
John Jay Senior
9:52.01
1
Mens Shot Put Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sheng, Eric
10
Syosset
44-10.50
(13.68m)
1
2
Maldonado, David
10
Syosset
41-05.50
(12.64m)
1
3
Hand, Kenny
10
Monroe-Woodbury
40-01.00
(12.22m)
1
4
Valle, James
10
Clarkstown North
38-01.00
(11.61m)
1
5
Duffy, Anthony
9
Northport
37-02.00
(11.33m)
1
6
Dimaggio, Jonah
10
Syosset
36-04.50
(11.09m)
1
7
Fulgione, Eric
10
Tappan Zee
36-04.00
(11.07m)
1
8
Smahaj, Sean
10
North Rockland
36-02.00
(11.02m)
1
9
Guak, Isaac
10
Syosset
35-08.00
(10.87m)
1
10
Emili, Prince
9
Clarkstown North
35-04.50
(10.78m)
1
11
Johnson, Stanley
10
North Rockland
35-04.25
(10.78m)
1
12
Ferdilius, Caleb
10
Ramapo
35-03.25
(10.75m)
1
13
Nakioneczny, Paul
10
Northport
35-02.50
(10.73m)
1
14
Kwan, Mike
11
Tappan Zee
34-10.00
(10.62m)
1
15
Reid, Dominic
9
Beacon
34-08.25
(10.57m)
1
16
Georgakis, Austin
9
Syosset
34-06.00
(10.52m)
1
17
Donohue, Liam
10
Tappan Zee
33-06.25
(10.22m)
1
18
Jasmin, Leo
9
Spring Valley
33-05.50
(10.20m)
1
19
Marino, Dan
9
Northport
33-05.50
(10.20m)
1
20
Zhu, John
10
Syosset
33-04.50
(10.17m)
1
21
Camacho, Roger
10
Pearl River
33-00.00
(10.06m)
1
22
Marji, Edward
10
Lakeland/Panas
32-10.00
(10.01m)
1
23
Uhl, Andrew
9
Tappan Zee
32-09.50
(9.99m)
1
24
Gordon, Trevon
9
Ramapo
32-09.25
(9.99m)
1
25
Davis, Michael
9
Syosset
32-02.00
(9.80m)
1
26
Fenton, Shawn
10
North Rockland
32-00.00
(9.75m)
1
27
Hernandez, Charlye
10
Monroe-Woodbury
31-11.00
(9.73m)
1
28
Exhorn, Jake
10
Tappan Zee
31-10.00
(9.70m)
1
29
Smith, Daniel
10
Bay Shore
31-09.50
(9.69m)
1
30
Opont, Rickssen
10
Nyack
31-09.00
(9.68m)
1
31
Zulme, Brian
10
North Rockland
31-08.50
(9.66m)
1
32
Flores, Justin
10
North Rockland
31-05.25
(9.58m)
1
33
Shaw, Nick
10
Cornwall Central
31-04.25
(9.56m)
1
34
Catalano, Kyle
10
Brewster
31-03.00
(9.53m)
1
35
Torpey, Dylan
10
North Rockland
31-01.50
(9.49m)
1
36
Brinkman, Chris
9
Kingston
30-08.75
(9.37m)
1
37
Degravius, Hadonel
9
Cornwall Central
30-07.75
(9.34m)
1
38
Sblendorio, Anthony
9
Bay Shore
30-07.50
(9.33m)
1
39
Montanez, Shane
10
North Rockland
30-07.25
(9.33m)
1
40
Jackson, Javon
10
Clara Barton
30-00.50
(9.16m)
1
41
Chattmann, Charles
10
Monroe-Woodbury
30-00.00
(9.14m)
1
41
Mauer, Josh
10
Clarkstown North
30-00.00
(9.14m)
1
43
Mazzumuto, Celestino
10
Monroe-Woodbury
29-07.50
(9.03m)
1
44
Carmody, Liam
9
Carmel
29-03.50
(8.93m)
1
45
Gensel, James
9
Tappan Zee
29-02.25
(8.90m)
1
46
Talabert, Hendley
9
Clarkstown North
29-01.00
(8.86m)
1
47
Suprenant, Darshan
10
Pearl River
28-10.50
(8.80m)
1
48
Parker, Brian
9
Syosset
28-08.50
(8.75m)
1
49
Thomas, Dylan
10
Tappan Zee
28-07.50
(8.72m)
1
50
McGarry, Brendan
10
North Rockland
28-07.25
(8.72m)
1
51
Ibonnet, Jonathon
10
Clarkstown South
28-07.00
(8.71m)
1
52
Donley, Ryan
10
Syosset
28-06.00
(8.69m)
1
53
Santiago, Alexander
9
Bay Shore
28-02.00
(8.59m)
1
54
Levin, Allan
9
Tappan Zee
27-08.50
(8.45m)
1
55
Lolo, Roudly
10
Spring Valley
27-06.00
(8.38m)
1
56
Belz, Andre
10
Pearl River
27-02.50
(8.29m)
1
57
Zecchin, Peter
10
North Rockland
27-02.00
(8.28m)
1
58
Maldonado, Dan
9
Syosset
27-01.00
(8.26m)
1
58
Verdello, Michael
10
Syosset
27-01.00
(8.26m)
1
60
Marshall, Nick
10
Nyack
27-00.50
(8.24m)
1
61
Serinsky, Norman
9
Kingston
26-11.00
(8.20m)
1
62
Ruggiero, Joey
10
Tappan Zee
26-10.00
(8.18m)
1
63
Belz, Yuri
9
Pearl River
26-05.50
(8.06m)
1
64
Risolo, Jason
9
Tappan Zee
25-11.50
(7.91m)
1
64
Lenihan, Kiegan
10
Hackley
25-11.50
(7.91m)
1
66
Mckenzie, Mike
10
Nyack
25-10.00
(7.87m)
1
67
Coddington, Travis
9
Kingston
25-05.50
(7.76m)
1
68
Michael, Fesseha
9
Hackley
25-04.50
(7.73m)
1
69
Lynch, Aedan
9
Tappan Zee
25-02.75
(7.69m)
1
70
Shaw, Matt
9
Cornwall Central
24-10.00
(7.57m)
1
71
Psarakis, George
9
Monroe-Woodbury
24-09.50
(7.56m)
1
72
Wooley, Emmanuel
10
Cornwall Central
24-03.50
(7.40m)
1
73
Thompson, Cameron
9
Lakeland/Panas
24-02.50
(7.38m)
1
74
Gargan, Mark
9
Pearl River
24-01.25
(7.35m)
1
75
Mahoney, JT
9
John Jay Senior
24-01.00
(7.34m)
1
76
Gregoriev, Daniil
9
Nyack
23-08.50
(7.23m)
1
77
Belmont-Kluck, Tyler
9
Nyack
23-05.00
(7.14m)
1
78
Cafaro, Michael
9
Nanuet
23-00.00
(7.01m)
1
79
Genovesi, John
9
Nyack
22-10.50
(6.97m)
1
80
Javier, Andrew
9
Nyack
22-04.00
(6.81m)
1
81
Daly, Austin
9
Pearl River
22-01.00
(6.73m)
1
82
Yakel, Dave
9
Albertus Magnus
21-11.00
(6.68m)
1
83
Villegas, Brandon
8
Carmel
21-08.00
(6.60m)
1
84
Ketchell, John
9
Cornwall Central
21-05.75
(6.55m)
1
85
Soto, Matt
10
Cornwall Central
21-02.00
(6.45m)
1
86
Deen, Joshua
9
Nyack
20-10.00
(6.35m)
1
87
Abraham, Abby
9
Clarkstown South
19-04.50
(5.91m)
1
88
Kendra, Zachary
9
Lakeland/Panas
19-01.00
(5.82m)
1
89
Kashtan, Daniel
9
Lakeland/Panas
18-08.00
(5.69m)
1
89
Tahir, Belal
9
Lakeland/Panas
18-08.00
(5.69m)
1
91
Reed, Christian
9
Lakeland/Panas
17-09.00
(5.41m)
1
92
Collins, Dustin
9
Suffern
16-05.00
(5.00m)
1
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Favors, Eric
10
North Rockland
51-00.50
(15.56m)
1
2
Hinds, Randy
12
Kingston
50-10.75
(15.51m)
1
3
Foley, Harrison
11
North Rockland
47-08.25
(14.54m)
1
4
DiMirco, Daniel
12
East Chester
47-01.25
(14.36m)
1
5
Napoli, Jack
12
Northport
46-10.50
(14.29m)
1
6
Barnett, Donte
12
Clara Barton
44-04.25
(13.52m)
1
7
Carlson, David
10
Kingston
44-02.00
(13.46m)
1
8
Mozdzierz, Joseph
12
Lakeland/Panas
43-11.75
(13.40m)
1
9
Joe, Depietro
12
Kingston
43-04.00
(13.21m)
1
10
Porcelli, Guido
12
Clarkstown North
42-09.75
(13.05m)
1
11
Lupo, Dean
11
Northport
41-09.50
(12.74m)
1
12
Harris, Myles
11
Kingston
41-09.50
(12.74m)
1
13
Leon, Don
11
Spring Valley
41-09.25
(12.73m)
1
14
Morfogen, George
10
North Rockland
40-11.00
(12.47m)
1
15
Rodriguez, Rob
12
Bayport Blue Poi
40-06.50
(12.36m)
1
16
Roddmy, Remy
11
North Rockland
40-03.50
(12.28m)
1
17
Joseph, Marvin
10
Spring Valley
40-02.50
(12.26m)
1
18
Brown, Damone
11
North Rockland
40-01.50
(12.23m)
1
19
Ward, Luke
12
Monroe-Woodbury
39-11.00
(12.17m)
1
20
Kalfayan, Greg
12
Tappan Zee
39-09.00
(12.12m)
1
20
Kiernan, Thomas
11
Clarkstown South
39-09.00
(12.12m)
1
22
Ringen, Josh
11
Northport
38-04.00
(11.68m)
1
23
Parino, Dan
11
Monroe-Woodbury
38-03.50
(11.67m)
1
24
Busch, Raymond
12
Bayport Blue Poi
38-03.00
(11.66m)
1
25
Aran, Dan
12
Clarkstown North
38-02.00
(11.63m)
1
26
D'Amaro, John
11
Eastport/Sou
38-00.00
(11.58m)
1
27
Palumbo, Billy
11
Northport
37-10.75
(11.55m)
1
28
Tommasiello, Anthony
11
Lakeland/Panas
37-08.50
(11.49m)
1
29
Justin, Watson
12
Kingston
37-07.00
(11.46m)
1
30
Mirabito, John
12
Bay Shore
37-04.00
(11.38m)
1
31
Holahan, Nick
11
Clarkstown South
37-01.00
(11.30m)
1
32
Monahan, Kyle
12
John Jay Senior
37-00.25
(11.28m)
1
33
Hartnett, John
11
Tappan Zee
36-11.00
(11.25m)
1
34
Crusie, Greg
12
Beacon
36-09.50
(11.21m)
1
35
Bidwell, Bobby
12
John Jay Senior
36-05.25
(11.11m)
1
36
Lieblich, Harry
11
Hackley
36-04.00
(11.07m)
1
37
Brown, Jon
11
Nanuet
36-03.75
(11.07m)
1
38
Charles, Reeves
11
Ramapo
36-03.25
(11.06m)
1
39
Einterz, Tom
11
Lakeland/Panas
36-02.00
(11.02m)
1
40
Escobar, Hector
11
Nanuet
36-01.50
(11.01m)
1
41
Nelson, Andrew
12
Bay Shore
36-01.00
(11.00m)
1
42
Canady, Austin
11
Lakeland/Panas
34-11.00
(10.64m)
1
43
Cosgrave, Andrew
11
Northport
34-09.00
(10.59m)
1
44
Marrero, Victo
11
North Rockland
34-07.00
(10.54m)
1
45
Rodriquez, Jorge
12
Bay Shore
34-05.50
(10.50m)
1
46
Maiyuki, Nabil
12
Lakeland/Panas
34-04.75
(10.48m)
1
47
Braunagel, Andrew
11
North Rockland
33-09.00
(10.29m)
1
48
Hamlet, Javohn
11
Cornwall Central
33-07.50
(10.25m)
1
49
Weiss, Andrew
12
Nanuet
33-03.50
(10.15m)
1
50
Oliveros, Alfonso
11
Nanuet
32-11.50
(10.05m)
1
51
Badinelli, Stephen
11
Clarkstown South
32-10.50
(10.02m)
1
52
Demosthene, Duke
11
Clarkstown South
32-08.00
(9.96m)
1
53
Varghese, Jithin
12
Clarkstown South
32-07.00
(9.93m)
1
54
Cashin, Zach
12
Beacon
32-02.00
(9.80m)
1
55
Kelley, Stephen
10
Lakeland/Panas
31-11.25
(9.73m)
1
56
VanVlack, Brandon
12
Beacon
31-05.50
(9.59m)
1
57
Guarino, Adam
12
Lakeland/Panas
31-00.50
(9.46m)
1
58
Edmond, Deon
12
Kingston
29-10.00
(9.09m)
1
59
Gasperi, William
11
Carmel
29-05.00
(8.97m)
1
60
Biquickio, Luke
11
Hackley
29-02.00
(8.89m)
1
61
Lopez, Eduardo
11
Lakeland/Panas
28-01.00
(8.56m)
1
62
Tierney, Sean
11
Carmel
28-00.00
(8.53m)
1
63
Gonzalez, Jose
11
North Rockland
27-07.00
(8.41m)
1
64
Olmeda, Nikolas
11
Nanuet
27-06.00
(8.38m)
1
65
Ngolla, Julian
11
Nyack
27-05.25
(8.36m)
1
66
Saint-Surin, Misensky
11
Spring Valley
27-03.00
(8.31m)
1
67
Nazareth, Ricardo
12
Ramapo
26-08.00
(8.13m)
1
68
Forster, Ryan
11
Carmel
26-06.50
(8.09m)
1
69
Legros, Stephan
11
Ramapo
25-11.00
(7.90m)
1
70
Oquendo, Jordan
11
Lakeland/Panas
25-04.00
(7.72m)
1
71
Colon, Gabriel
11
Ramapo
24-10.50
(7.58m)
1
72
McCarthy, Ryan
11
Nyack
24-05.00
(7.44m)
1
73
Halvorsen, Eric
12
Nanuet
16-07.00
(5.05m)
1
Mens Discus Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sheng, Eric
10
Syosset
138-00
(42.06m)
1
2
Nakioneczny, Paul
10
Northport
113-02
(34.49m)
1
3
Maldonado, David
10
Syosset
110-09
(33.76m)
1
4
Dimaggio, Jonah
10
Syosset
109-02
(33.27m)
1
5
Shaw, Nick
10
Cornwall Central
107-01
(32.64m)
1
6
Fulgione, Eric
10
Tappan Zee
103-07
(31.57m)
1
7
Hand, Kenny
10
Monroe-Woodbury
103-05
(31.52m)
1
8
Jasmin, Leo
9
Spring Valley
96-00
(29.26m)
1
9
Santiago, Alexander
9
Bay Shore
94-05
(28.78m)
1
10
Duffy, Anthony
9
Northport
94-00
(28.65m)
1
11
Sblendorio, Anthony
9
Bay Shore
89-05
(27.25m)
1
12
Kwan, Mike
11
Tappan Zee
88-08
(27.03m)
1
13
Donohue, Liam
10
Tappan Zee
88-06
(26.97m)
1
14
Zulme, Brian
10
North Rockland
87-07
(26.70m)
1
15
Suprenant, Darshan
10
Pearl River
86-10
(26.47m)
1
16
Camacho, Roger
10
Pearl River
86-07
(26.39m)
1
17
Zhu, John
10
Syosset
86-07
(26.39m)
1
18
Opont, Rickssen
10
Nyack
85-07
(26.09m)
1
19
Smahaj, Sean
10
North Rockland
85-06
(26.06m)
1
20
Emili, Prince
9
Clarkstown North
83-04
(25.40m)
1
21
Talabert, Hendley
9
Clarkstown North
82-07
(25.17m)
1
22
Torpey, Dylan
10
North Rockland
82-04
(25.10m)
1
23
Hernandez, Charlye
10
Monroe-Woodbury
79-11
(24.36m)
1
24
Exhorn, Jake
10
Tappan Zee
79-07
(24.26m)
1
25
Valle, James
10
Clarkstown North
79-06
(24.23m)
1
26
Belz, Andre
10
Pearl River
79-04
(24.18m)
1
27
McGarry, Brendan
10
North Rockland
77-00
(23.47m)
1
28
Chattmann, Charles
10
Monroe-Woodbury
76-10
(23.42m)
1
29
Gordon, Trevon
9
Ramapo
76-06
(23.32m)
1
30
Brinkman, Chris
9
Kingston
76-04
(23.27m)
1
31
Ruggiero, Joey
10
Tappan Zee
75-00
(22.86m)
1
32
Lolo, Roudly
10
Spring Valley
74-07
(22.73m)
1
33
Jackson, Javon
10
Clara Barton
73-06
(22.40m)
1
34
Flores, Justin
10
North Rockland
73-01
(22.28m)
1
35
Serinsky, Norman
9
Kingston
72-05
(22.07m)
1
36
lara, gabe
9
Albertus Magnus
72-02
(22.00m)
1
37
Belz, Yuri
9
Pearl River
71-10
(21.89m)
1
38
Smith, Daniel
10
Bay Shore
71-07
(21.82m)
1
39
Johnson, Stanley
10
North Rockland
70-10
(21.59m)
1
39
Andrews, Michael
9
Beacon
70-10
(21.59m)
1
41
Gensel, James
9
Tappan Zee
70-08
(21.54m)
1
42
Berlinghoff, Adam
10
John Jay Senior
70-06
(21.49m)
1
43
Marino, Dan
9
Northport
69-11
(21.31m)
1
44
Levin, Allan
9
Tappan Zee
69-08
(21.23m)
1
45
Montanez, Shane
10
North Rockland
68-03
(20.80m)
1
46
Soto, Matt
10
Cornwall Central
66-06
(20.27m)
1
47
Maldonado, Dan
9
Syosset
66-03
(20.19m)
1
48
Georgakis, Austin
9
Syosset
65-05
(19.94m)
1
49
Psarakis, George
9
Monroe-Woodbury
65-03
(19.89m)
1
50
Fenton, Shawn
10
North Rockland
63-08
(19.41m)
1
51
Donley, Ryan
10
Syosset
61-06
(18.75m)
1
52
Mahoney, JT
9
John Jay Senior
61-00
(18.59m)
1
53
Zecchin, Peter
10
North Rockland
60-07
(18.47m)
1
54
Ouildane, Othmane
10
Beacon
59-07
(18.16m)
1
55
Lenihan, Kiegan
10
Hackley
58-11
(17.96m)
1
56
Cafaro, Michael
9
Nanuet
58-10
(17.93m)
1
57
Shaw, Matt
9
Cornwall Central
57-06
(17.53m)
1
58
Parker, Brian
9
Syosset
56-06
(17.22m)
1
59
Risolo, Jason
9
Tappan Zee
55-11
(17.04m)
1
60
Verdello, Michael
10
Syosset
54-10
(16.71m)
1
61
Narciso, Anton
10
Pearl River
54-00
(16.46m)
1
62
Marshall, Nick
10
Nyack
53-05
(16.28m)
1
63
Ketchell, John
9
Cornwall Central
52-05
(15.98m)
1
63
Coddington, Travis
9
Kingston
52-05
(15.98m)
1
65
Mazzumuto, Celestino
10
Monroe-Woodbury
51-10
(15.80m)
1
66
Daly, Austin
9
Pearl River
51-03
(15.62m)
1
67
Lynch, Aedan
9
Tappan Zee
49-10
(15.19m)
1
68
Reed, Christian
9
Lakeland/Panas
48-08
(14.83m)
1
69
Belmont-Kluck, Tyler
9
Nyack
48-07
(14.81m)
1
70
Michael, Fesseha
9
Hackley
48-05
(14.76m)
1
71
Mckenzie, Mike
10
Nyack
45-04
(13.82m)
1
72
Decola, Greg
9
Tappan Zee
45-03
(13.79m)
1
73
Degravius, Hadonel
9
Cornwall Central
43-06
(13.26m)
1
74
Abraham, Abby
9
Clarkstown South
43-00
(13.11m)
1
75
Yakel, Dave
9
Albertus Magnus
40-03
(12.27m)
1
76
Kendra, Zachary
9
Lakeland/Panas
38-02
(11.63m)
1
77
Kashtan, Daniel
9
Lakeland/Panas
37-07
(11.46m)
1
78
Thompson, Cameron
9
Lakeland/Panas
36-05
(11.10m)
1
79
Wooley, Emmanuel
10
Cornwall Central
36-01
(11.00m)
1
80
Tahir, Belal
9
Lakeland/Panas
33-05
(10.19m)
1
81
Collins, Dustin
9
Suffern
25-04
(7.72m)
1
--
Ferdilius, Caleb
10
Ramapo
FOUL
(--)
1
--
Gargan, Mark
9
Pearl River
FOUL
(--)
1
--
Davis, Michael
9
Syosset
FOUL
(--)
1
--
Guak, Isaac
10
Syosset
FOUL
(--)
1
Mens Discus Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Favors, Eric
10
North Rockland
149-09
(45.64m)
1
2
Hinds, Randy
12
Kingston
139-04
(42.47m)
1
3
Porcelli, Guido
12
Clarkstown North
137-01
(41.78m)
1
4
Nelson, Andrew
12
Bay Shore
133-09
(40.77m)
1
5
Loo, William
12
Edgemont
133-03
(40.61m)
1
6
Foley, Harrison
11
North Rockland
130-07
(39.80m)
1
7
Kiernan, Thomas
11
Clarkstown South
123-05
(37.62m)
1
8
Napoli, Jack
12
Northport
123-05
(37.62m)
1
9
Rodriguez, Rob
12
Bayport Blue Poi
119-09
(36.50m)
1
10
Aran, Dan
12
Clarkstown North
116-09
(35.59m)
1
11
Carlson, David
10
Kingston
115-11
(35.33m)
1
12
Joe, Depietro
12
Kingston
115-08
(35.26m)
1
13
Clark, Sean R
11
Eastport/Sou
115-07
(35.23m)
1
14
Barnett, Donte
12
Clara Barton
115-01
(35.08m)
1
15
Justin, Watson
12
Kingston
114-11
(35.03m)
1
16
Ringen, Josh
11
Northport
113-07
(34.62m)
1
17
Demosthene, Duke
11
Clarkstown South
110-11
(33.81m)
1
18
Busch, Raymond
12
Bayport Blue Poi
110-07
(33.71m)
1
19
DiMirco, Daniel
12
East Chester
110-07
(33.71m)
1
20
Lupo, Dean
11
Northport
110-03
(33.60m)
1
21
Varghese, Jithin
12
Clarkstown South
107-06
(32.77m)
1
22
Celestin, Steve
10
Ramapo
107-01
(32.64m)
1
23
Mozdzierz, Joseph
12
Lakeland/Panas
106-11
(32.59m)
1
24
Harris, Tom
11
Pearl River
105-06
(32.16m)
1
25
Fabre, Cliff
11
Suffern
105-06
(32.16m)
1
26
Holahan, Nick
11
Clarkstown South
104-03
(31.78m)
1
27
D'Amaro, John
11
Eastport/Sou
103-04
(31.50m)
1
28
Palumbo, Billy
11
Northport
103-04
(31.50m)
1
29
Harris, Myles
11
Kingston
102-09
(31.32m)
1
30
Sabella, Steven
12
Yorktown Heights
102-02
(31.14m)
1
31
Roddmy, Remy
11
North Rockland
102-00
(31.09m)
1
32
Morfogen, George
10
North Rockland
101-02
(30.84m)
1
33
Charles, Reeves
11
Ramapo
97-07
(29.74m)
1
34
Ward, Luke
12
Monroe-Woodbury
97-04
(29.67m)
1
35
Parino, Dan
11
Monroe-Woodbury
95-02
(29.01m)
1
36
Edmond, Deon
12
Kingston
94-10
(28.91m)
1
37
Marren, Ryan
11
Tappan Zee
94-10
(28.91m)
1
38
Brown, Damone
11
North Rockland
94-06
(28.80m)
1
39
Nussbaum, Adam
12
Edgemont
94-06
(28.80m)
1
40
Marrero, Victo
11
North Rockland
94-01
(28.68m)
1
41
Einterz, Tom
11
Lakeland/Panas
93-05
(28.47m)
1
42
Cashin, Zach
12
Beacon
92-09
(28.27m)
1
43
Kalfayan, Greg
12
Tappan Zee
91-03
(27.81m)
1
44
Cosgrave, Andrew
11
Northport
91-00
(27.74m)
1
45
Leon, Don
11
Spring Valley
89-10
(27.38m)
1
46
Hartnett, John
11
Tappan Zee
89-06
(27.28m)
1
47
Mirabito, John
12
Bay Shore
88-09
(27.05m)
1
48
Treco, Brett
11
Brewster
88-03
(26.90m)
1
49
Braunagel, Andrew
11
North Rockland
88-02
(26.87m)
1
50
Dotter, James
12
Beacon
88-02
(26.87m)
1
51
Crusie, Greg
12
Beacon
87-08
(26.72m)
1
52
Gasperi, William
11
Carmel
86-04
(26.31m)
1
53
Courte, Mike
11
Brewster
85-06
(26.06m)
1
54
Rodriquez, Jorge
12
Bay Shore
85-00
(25.91m)
1
55
Pamphille, Leo
9
Spring Valley
84-05
(25.73m)
1
56
Murray, Thomas
12
Yorktown Heights
82-07
(25.17m)
1
57
Oliveros, Alfonso
11
Nanuet
82-02
(25.04m)
1
58
Donohue, Reese
11
Pearl River
80-10
(24.64m)
1
59
Canady, Austin
11
Lakeland/Panas
80-06
(24.54m)
1
60
Dewitt, Anthony
12
Kingston
80-04
(24.49m)
1
61
Rupolo, Anthony
11
Brewster
76-09
(23.39m)
1
62
O'Hagan, Liam
11
Pearl River
76-08
(23.37m)
1
63
Avery, David
11
Pearl River
76-00
(23.16m)
1
64
Tommasiello, Anthony
11
Lakeland/Panas
74-11
(22.83m)
1
65
Hamlet, Javohn
11
Cornwall Central
70-10
(21.59m)
1
66
Buchan, Jimmy
12
Pearl River
69-11
(21.31m)
1
67
Ortega, Brandon
11
Pearl River
68-04
(20.83m)
1
68
Badinelli, Stephen
11
Clarkstown South
67-08
(20.62m)
1
69
Olmeda, Nikolas
11
Nanuet
67-01
(20.45m)
1
70
Gonzalez, Jose
11
North Rockland
65-00
(19.81m)
1
71
Guarino, Adam
12
Lakeland/Panas
61-10
(18.85m)
1
72
England, Andreas
12
Nyack
60-03
(18.36m)
1
73
McCarthy, Ryan
11
Nyack
60-00
(18.29m)
1
74
Bassam, Sajaad
11
Clarkstown North
58-10
(17.93m)
1
75
Klein, Matt
11
Pearl River
58-08
(17.88m)
1
76
Colon, Gabriel
11
Ramapo
58-03
(17.75m)
1
77
Legros, Stephan
11
Ramapo
56-03
(17.15m)
1
78
Nazareth, Ricardo
12
Ramapo
54-07
(16.64m)
1
--
Ifthikar, Mohammed
11
Nanuet
FOUL
(--)
1
--
Joseph, Marvin
10
Spring Valley
FOUL
(--)
1
--
Weiss, Andrew
12
Nanuet
FOUL
(--)
1
--
Escobar, Hector
11
Nanuet
DQ
(--)
1
Mens High Jump Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Issah, Luqman
9
Pearl River
5-10.00
(1.78m)
1
2
Diedrick, Nate
10
John Jay Senior
5-03.00
(1.60m)
1
3
Brown, Mawali
10
Clara Barton
5-03.00
(1.60m)
1
4
Briiton, Paul
9
Bayport Blue Poi
5-03.00
(1.60m)
1
5
Debronsky, Nick
10
Beacon
5-00.00
(1.52m)
1
5
Maloney, Malachai
9
Beacon
5-00.00
(1.52m)
1
5
Gashaj, Joe
9
Pearl River
5-00.00
(1.52m)
1
5
Cacic, Cameron
9
Northport
5-00.00
(1.52m)
1
9
Karakal, Ashwin
10
Nanuet
5-00.00
(1.52m)
1
10
Dwyer, Ryan
9
Nanuet
4-09.00
(1.45m)
1
10
Bayuelo, Andres
10
Edgemont
4-09.00
(1.45m)
1
12
Fisher, Gus
10
Clarkstown North
4-09.00
(1.45m)
1
--
Diamond, Jake
10
Suffern
NH
(--)
1
--
Ellsworth, Richard
9
Suffern
NH
(--)
1
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ryals, Lylle
12
Lakeland/Panas
6-02.00
(1.88m)
1
2
Roberts, Kareem
12
Bay Shore
6-00.00
(1.83m)
1
2
Richardson, Brandon
11
Monroe-Woodbury
6-00.00
(1.83m)
1
2
Megos, Steve
12
Hastings
6-00.00
(1.83m)
1
2
Ogbonna, Kingsley
12
Lakeland/Panas
6-00.00
(1.83m)
1
6
Brown, James
11
Beacon
6-00.00
(1.83m)
1
7
Spell, Christopher
12
Lakeland/Panas
5-10.00
(1.78m)
1
8
Cutrone, Sam
11
Yorktown Heights
5-10.00
(1.78m)
1
9
Job, Jeremy
12
Clarkstown North
5-08.00
(1.73m)
1
10
Aviles, Luc
12
Suffern
5-06.00
(1.68m)
1
11
Coleman, Maxwell
12
Edgemont
5-06.00
(1.68m)
1
12
Gomez, Brian
11
Brewster
5-06.00
(1.68m)
1
13
Velazquez, Louie
12
Carmel
5-06.00
(1.68m)
1
13
Roman, Frankie
12
Monroe-Woodbury
5-06.00
(1.68m)
1
15
DiVittorio, Brent
10
Brewster
5-03.00
(1.60m)
1
15
Lafferty, Matt
11
Eastport/Sou
5-03.00
(1.60m)
1
15
Sharma, Rohan
12
Clarkstown South
5-03.00
(1.60m)
1
15
Boyhan, Daniel
12
Monroe-Woodbury
5-03.00
(1.60m)
1
18
Moran, John
11
Bay Shore
5-03.00
(1.60m)
1
18
Pahiakos, Will
11
Clarkstown North
5-03.00
(1.60m)
1
20
McKiever, Chris
12
Suffern
5-03.00
(1.60m)
1
20
Perez, Armando
11
Yorktown Heights
5-03.00
(1.60m)
1
20
Rostek, Matt
11
Tappan Zee
5-03.00
(1.60m)
1
--
Eato, Matthias
12
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Horgan, Dylan
12
Yorktown Heights
NH
(--)
1
--
Karam, Alberto
11
Tappan Zee
NH
(--)
1
--
Lousell, Richard
11
North Rockland
NH
(--)
1
--
Mazzella, Frankie
12
Yorktown Heights
NH
(--)
1
--
Clarke, Dylan
11
Tappan Zee
NH
(--)
1
Mens Long Jump Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hinds, Malik
10
Bay Shore
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
2
Lafferty, Luke
9
Eastport/Sou
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
3
Carrion, Chris
9
Monroe-Woodbury
18-02.50
(5.55m)
nwi
1
4
Metcalfe, Patrick
10
Pearl River
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
5
Bhandal, Harvin
10
Clarkstown North
17-09.50
(5.42m)
nwi
1
6
Cooper, Thomas
10
Monroe-Woodbury
17-06.50
(5.35m)
nwi
1
7
Roderick, Anthony
9
Hackley
17-03.50
(5.27m)
nwi
1
8
Bingay, Jason
10
Lakeland/Panas
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
9
Williams, Douglas
10
Kingston
16-09.25
(5.11m)
nwi
1
10
Williams, Wayne
10
Monroe-Woodbury
16-08.25
(5.09m)
nwi
1
11
Akpaloo, Jamal
10
North Rockland
16-06.75
(5.05m)
nwi
1
12
Cusumano, Aleks
9
Eastport/Sou
16-05.75
(5.02m)
nwi
1
13
Louis, Joshua
10
Clara Barton
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
14
Wright, Luke
8
Carmel
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
15
Adams, Lance
10
John Jay Senior
15-10.25
(4.83m)
nwi
1
16
Goldsmith, Matt
9
John Jay Senior
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
17
Rooney, Dylan
10
Pearl River
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
18
Richards, DeCarlo
10
Ramapo
15-06.50
(4.74m)
nwi
1
19
Levine, Zach
10
Suffern
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
20
Winters, Tyler
9
John Jay Senior
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
21
Saudi, Jeremy
9
Eastport/Sou
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
22
Flowers, Armani
9
Bay Shore
14-11.50
(4.56m)
nwi
1
23
Kurzal, Jake
9
Pearl River
14-11.00
(4.55m)
nwi
1
24
Briiton, Paul
9
Bayport Blue Poi
14-09.50
(4.51m)
nwi
1
25
Miller, Aidan
9
Pearl River
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
26
Jackson, Tay Quan
9
Bay Shore
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
27
Davidson, Jeffrey
9
Clarkstown North
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
28
Deleon, Aaron
10
Clarkstown North
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
29
Gashaj, Joe
9
Pearl River
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
30
Thompson, Cameron
9
Lakeland/Panas
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
31
Li, Rob
10
Monroe-Woodbury
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
32
Zhao, Alexander
9
Pearl River
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
32
Karakal, Ashwin
10
Nanuet
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
34
Hoo, Ryan
7
Carmel
13-02.50
(4.03m)
nwi
1
35
Riordan, Shane
9
Lakeland/Panas
13-00.50
(3.98m)
nwi
1
36
Brennan, Nick
9
Tappan Zee
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
37
Nobile, Joe
9
Carmel
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
38
Eisenberg, Ben
9
Clarkstown North
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
39
Dwyer, Ryan
9
Nanuet
12-06.75
(3.83m)
nwi
1
40
Kleiner, Zach
9
Clarkstown North
12-03.75
(3.75m)
nwi
1
41
Ellsworth, Richard
9
Suffern
12-01.50
(3.70m)
nwi
1
42
Kim, Tony
9
Clarkstown North
11-03.25
(3.44m)
nwi
1
43
Martin, Yanik
10
Clarkstown North
11-00.00
(3.35m)
nwi
1
44
Narciso, Anton
10
Pearl River
10-11.50
(3.34m)
nwi
1
45
Frye, Khamani
9
Clarkstown North
10-07.50
(3.24m)
nwi
1
--
Liebert, Nathan
10
Lakeland/Panas
FOUL
(--)
nwi
1
--
Murray, Ryan
9
Pearl River
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dais, Mustafaa
11
Hackley
22-04.50
(6.82m)
nwi
1
2
Spell, Christopher
12
Lakeland/Panas
21-08.00
(6.60m)
nwi
1
3
Ogbonna, Kingsley
12
Lakeland/Panas
21-03.25
(6.48m)
nwi
1
4
Vartonov, Grigory
11
Syosset
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
5
Cruz, Michael
12
North Rockland
20-06.75
(6.27m)
nwi
1
6
Tran, Chris
12
Yonkers
20-03.50
(6.18m)
nwi
1
7
Phillip, Keron
12
Yonkers
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
8
Hawley, Devin
11
Spring Valley
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
9
Clarke, Christian
12
North Rockland
19-06.50
(5.96m)
nwi
1
10
Monaco, Alex
10
North Salem
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
11
Van, Lac
11
Clarkstown North
19-04.50
(5.91m)
nwi
1
12
Roman, Frankie
12
Monroe-Woodbury
19-03.25
(5.87m)
nwi
1
13
Verde, Chris
11
Beacon
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
14
Aviles, Luc
12
Suffern
18-11.75
(5.78m)
nwi
1
15
Roche, Mykel
12
North Rockland
18-10.50
(5.75m)
nwi
1
16
Femia, Joseph
12
Lakeland/Panas
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
17
Clark Deutsch, Peter
11
Hastings
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
18
Hodge III, William
11
Lakeland/Panas
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
19
Ngbokoli, Elijah
9
Hackley
18-05.00
(5.61m)
nwi
1
20
Green, Javeed
12
Kingston
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
21
Jeantel, Chris
12
North Rockland
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
22
Licata, Ryan
12
Bayport Blue Poi
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
23
Dalisera, Joe
11
Tappan Zee
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
24
Boucher, Tom
12
Cornwall Central
17-08.25
(5.39m)
nwi
1
25
Clarke-Wells, Keyshawn
11
Clara Barton
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
26
Jaiteh, Demba
12
North Rockland
17-05.50
(5.32m)
nwi
1
27
Atkinson, Ackeem
12
Spring Valley
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
28
Besas, Allen
11
Monroe-Woodbury
17-02.50
(5.25m)
nwi
1
29
Samuel, Josh
12
Lakeland/Panas
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
30
Flynn, Shawn
11
John Jay Senior
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
31
Rostek, Matt
11
Tappan Zee
16-11.00
(5.16m)
nwi
1
32
Rosario, Matt
11
Cornwall Central
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
32
Heyliger, Malik
12
Clarkstown South
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
34
Davis, Larry
12
Carmel
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
35
Kho, James
12
Edgemont
16-08.75
(5.10m)
nwi
1
36
Mazzella, Frankie
12
Yorktown Heights
16-08.50
(5.09m)
nwi
1
37
Chaisty, Jaggar
11
Eastport/Sou
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
38
Abellard, Tzar
11
North Rockland
16-06.25
(5.04m)
nwi
1
39
Chen, Sensen
12
Edgemont
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
40
Zabar, Brad
12
Clarkstown North
16-03.00
(4.95m)
nwi
1
41
Mercado, Joshua
12
Clarkstown South
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
42
Levene, Tyler
11
John Jay Senior
15-11.00
(4.85m)
nwi
1
43
Montaruli, Michael
12
Yorktown Heights
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
44
Miranda, Kevin
11
Lakeland/Panas
15-09.50
(4.81m)
nwi
1
45
Domond, Ralph
11
North Rockland
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
46
Clarke-Wells, Deyshawn
11
Clara Barton
14-07.25
(4.45m)
nwi
1
47
Yatsinko, Joseph
11
Suffern
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
48
Rojas, Julian
11
Yorktown Heights
12-09.00
(3.89m)
nwi
1
49
Calixte, Jonathan
11
Ramapo
11-04.00
(3.45m)
nwi
1
50
Sorbella, James
11
Carmel
9-05.00
(2.87m)
nwi
1
--
Amnott, Luke
11
Cornwall Central
FOUL
(--)
nwi
1
--
Popoola, Femi
11
Clarkstown North
FOUL
(--)
nwi
1
--
Fernandez, Sam
11
Lakeland/Panas
FOUL
(--)
nwi
1
--
O'Connor, Dennis
12
Clarkstown North
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pierre, Bradley
10
Bay Shore
40-02.00
(12.24m)
nwi
1
2
Etkind, Josh
10
Clarkstown North
38-11.75
(11.88m)
nwi
1
3
Akpaloo, Jamal
10
North Rockland
37-00.75
(11.30m)
nwi
1
4
Carrion, Chris
9
Monroe-Woodbury
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
5
Williams, Douglas
10
Kingston
34-06.50
(10.53m)
nwi
1
6
Lim, Daeseob
8
Tappan Zee
34-01.50
(10.40m)
nwi
1
7
Kurzal, Jake
9
Pearl River
33-10.75
(10.33m)
nwi
1
8
Zeblinsky, Tim
9
Northport
32-07.75
(9.95m)
nwi
1
9
Vogt, Delaney
10
Eastport/Sou
31-10.75
(9.72m)
nwi
1
10
Rooney, Dylan
10
Pearl River
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
11
Minolfo, Jason
9
Monroe-Woodbury
31-02.50
(9.51m)
nwi
1
12
Leanza, Matt
10
Suffern
30-04.00
(9.25m)
nwi
1
13
Boyko, Tim
9
Pearl River
29-10.25
(9.10m)
nwi
1
14
Child, Ben
10
Yorktown Heights
29-02.00
(8.89m)
nwi
1
15
Madigan, Christian
8
Pearl River
28-10.00
(8.79m)
nwi
1
16
Murray, Ryan
9
Pearl River
28-08.00
(8.74m)
nwi
1
17
Elmendorf, Travis
9
Pearl River
28-05.00
(8.66m)
nwi
1
18
Zhao, Alexander
9
Pearl River
27-10.50
(8.50m)
nwi
1
19
Cardoza, David
10
Yorktown Heights
27-08.50
(8.45m)
nwi
1
20
Diamond, Jake
10
Suffern
27-02.25
(8.29m)
nwi
1
21
Dwyer, Ryan
9
Nanuet
26-11.00
(8.20m)
nwi
1
--
Banks, Kyle
9
Kingston
FOUL
(--)
nwi
1
--
Bhandal, Harvin
10
Clarkstown North
FOUL
(--)
nwi
1
--
Minolfo, Vincent
9
Monroe-Woodbury
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dais, Mustafaa
11
Hackley
46-01.00
(14.05m)
nwi
1
2
Tran, Chris
12
Yonkers
43-02.50
(13.17m)
nwi
1
3
Van, Lac
11
Clarkstown North
42-07.00
(12.98m)
nwi
1
4
Richardson, Brandon
11
Monroe-Woodbury
41-05.50
(12.64m)
nwi
1
5
Gomez, Brian
11
Brewster
40-02.50
(12.26m)
nwi
1
6
Clarke, Christian
12
North Rockland
40-01.50
(12.23m)
nwi
1
7
Phillip, Keron
12
Yonkers
39-10.00
(12.14m)
nwi
1
8
DiVittorio, Brent
10
Brewster
39-09.00
(12.12m)
nwi
1
9
Roche, Mykel
12
North Rockland
39-06.50
(12.05m)
nwi
1
10
Jaiteh, Demba
12
North Rockland
39-06.00
(12.04m)
nwi
1
11
Verde, Chris
11
Beacon
39-04.00
(11.99m)
nwi
1
12
McKiever, Chris
12
Suffern
39-01.50
(11.93m)
nwi
1
13
Higgins, Shannon
12
Hastings
39-00.25
(11.89m)
nwi
1
14
Imbo, Bailey
12
Bayport Blue Poi
38-08.25
(11.79m)
nwi
1
15
Clark Deutsch, Peter
11
Hastings
37-10.00
(11.53m)
nwi
1
16
Towse, Chase
11
Northport
37-04.00
(11.38m)
nwi
1
17
Licata, Ryan
12
Bayport Blue Poi
37-01.00
(11.30m)
nwi
1
18
Dalisera, Joe
11
Tappan Zee
36-11.00
(11.25m)
nwi
1
19
Aviles, Luc
12
Suffern
36-07.50
(11.16m)
nwi
1
20
Coleman, Maxwell
12
Edgemont
36-04.00
(11.07m)
nwi
1
21
Rosario, Matt
11
Cornwall Central
36-00.50
(10.99m)
nwi
1
22
Abellard, Tzar
11
North Rockland
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
23
Obaro, Ovie
11
Kingston
35-08.00
(10.87m)
nwi
1
24
Gaye, Felix
12
Kingston
35-07.00
(10.85m)
nwi
1
25
Mazzella, Frankie
12
Yorktown Heights
35-00.75
(10.69m)
nwi
1
26
Kho, James
12
Edgemont
34-10.25
(10.62m)
nwi
1
27
Klein, Matt
11
Pearl River
34-09.50
(10.60m)
nwi
1
28
Chen, Sensen
12
Edgemont
34-09.00
(10.59m)
nwi
1
29
Horgan, Dylan
12
Yorktown Heights
33-09.25
(10.29m)
nwi
1
30
Ward, Sean
12
Pearl River
33-04.00
(10.16m)
nwi
1
31
Carl, Matthew
11
Kingston
33-00.25
(10.06m)
nwi
1
32
Besas, Ethan
11
Monroe-Woodbury
27-10.00
(8.48m)
nwi
1
--
Clarke-Wells, Keyshawn
11
Clara Barton
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Malzo, Cullen
10
Lakeland/Panas
10-03.00
(3.12m)
1
2
Wright, Grayson
10
Carmel
10-00.00
(3.05m)
1
3
Bogert, Brandon
10
Kingston
9-06.00
(2.90m)
1
4
Benkovic, Justin
10
North Rockland
9-00.00
(2.74m)
1
5
LaPoma, Mike
9
Pearl River
9-00.00
(2.74m)
1
6
Hendricks, Oliver
8
Bay Shore
9-00.00
(2.74m)
1
10
Ganbarg, Michael
10
Clarkstown South
8-06.00
(2.59m)
1
11
Madigan, Christian
8
Pearl River
8-06.00
(2.59m)
1
7
Telesco, Justice
10
Beacon
8-06.00
(2.59m)
1
8
Schmidt, Michael
9
Bay Shore
8-06.00
(2.59m)
1
9
O'Neill, Peter
10
Clarkstown South
8-06.00
(2.59m)
1
12
Van Der Linden, Gerrett
10
Clarkstown South
8-00.00
(2.44m)
1
13
McCormick, Ryan
10
Clarkstown South
7-06.00
(2.29m)
1
13
Boyko, Tim
9
Pearl River
7-06.00
(2.29m)
1
15
Diamond, Jake
10
Suffern
7-06.00
(2.29m)
1
15
Pottenger, Luke
9
Edgemont
7-06.00
(2.29m)
1
15
Yi, Oliver
9
Carmel
7-06.00
(2.29m)
1
--
Gashaj, Joe
9
Pearl River
NH
(--)
1
--
Leanza, Matt
10
Suffern
NH
(--)
1
--
Shaikh, Hammad
10
Nanuet
NH
(--)
1
--
Bingay, Jason
10
Lakeland/Panas
NH
(--)
1
--
Murphy, Tom
9
Pearl River
NH
(--)
1
--
Back, Dylan
9
Suffern
NH
(--)
1
--
Sanawong, Jeff
10
Nanuet
NH
(--)
1
--
Knox, Kevin
9
Carmel
NH
(--)
1
--
Araujo, Arthur
9
Clarkstown South
NH
(--)
1
--
Wilder, Michael
9
Carmel
NH
(--)
1
--
Guzman, Jeff
10
Hackley
NH
(--)
1
--
Coponono, Lee
10
Hackley
NH
(--)
1
--
Nebiker, Brandon
10
Monroe-Woodbury
NH
(--)
1
--
Robertin, Michael
9
Beacon
NH
(--)
1
--
Lopez, Edwin
9
Monroe-Woodbury
NH
(--)
1
--
Tong, Chris
9
Carmel
NH
(--)
1
--
Huff, Dylan
10
Edgemont
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Guglielmo, Chris
12
Clarkstown South
13-03.00
(4.04m)
1
2
Fountain, Travis
11
Monroe-Woodbury
13-00.00
(3.96m)
1
3
Catalano, Anthony
12
Westwood Regiona
12-06.00
(3.81m)
1
4
Leanza, Justin
12
Suffern
12-06.00
(3.81m)
1
5
Desir, Ricky
12
North Rockland
11-06.00
(3.51m)
1
6
Echefu, Ony
11
North Rockland
11-06.00
(3.51m)
1
7
Miller, Aidan
9
Pearl River
11-00.00
(3.35m)
1
8
McGarry, Liam
11
Pearl River
11-00.00
(3.35m)
1
10
Natal, Luis
11
Bay Shore
10-00.00
(3.05m)
1
11
Archer, Jason
11
Monroe-Woodbury
10-00.00
(3.05m)
1
12
Owens, Charles
12
Clarkstown North
10-00.00
(3.05m)
1
9
Ward, Sean
12
Pearl River
10-00.00
(3.05m)
1
13
Carl, Matthew
11
Kingston
9-00.00
(2.74m)
1
14
Berwick, Brian
11
Pearl River
9-00.00
(2.74m)
1
14
Sessa, Nick
12
Bayport Blue Poi
9-00.00
(2.74m)
1
16
Amnott, Luke
11
Cornwall Central
8-00.00
(2.44m)
1
16
Scully, Timothy
11
Monroe-Woodbury
8-00.00
(2.44m)
1
16
Hernandez, Angel
11
North Rockland
8-00.00
(2.44m)
1
19
Cutrone, Sam
11
Yorktown Heights
8-00.00
(2.44m)
1
20
McLean, Dylan
12
Bayport Blue Poi
8-00.00
(2.44m)
1
--
Drozdov, Samuel
12
Edgemont
NH
(--)
1
--
Tmimi, Amin
12
Monroe-Woodbury
NH
(--)
1
Mens Outdoor Pentathlon Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Flood, Jack
12
Bayport Blue Poi
3,086
1
2
Wilson-King, Francisco
12
Yonkers
3,053
1
2
Walker, Alex
12
Suffern
3,053
1
4
Nix, Cordell
11
Bay Shore
2,884
1
5
Stelling, Chris
12
Bayport Blue Poi
2,788
1
6
Zsido, Luke
12
Cornwall Central
2,736
1
7
Flannery, Thomas
12
Nanuet
2,690
1
8
Sanders, Blake
12
Clarkstown South
2,682
1
9
Finucane, Seamus
12
North Rockland
2,498
1
10
Wing, Joe
11
Northport
2,484
1
11
Sakal, Collin
10
Croton Harmon
2,396
1
12
Laguerra, Dave
12
Eastport/Sou
2,379
1
13
Sheldon, Kevin
12
Clarkstown North
2,364
1
14
Boddy, Chris
12
Clarkstown North
2,359
1
15
Booker, Brandon
10
Beacon
2,326
1
16
Rodriguez, Jeremy
11
Cornwall Central
2,265
1
17
Danyluk, Mike
9
Clarkstown South
2,169
1
18
Raymond, David
12
Suffern
2,133
1
19
LeWarn, Peter
10
Tappan Zee
1,954
1
20
Perez, Andres
12
Yorktown Heights
1,929
1
21
Hodges, Sam
12
Northport
1,736
1
22
Okeke, Eddie
10
Clarkstown South
1,567
1
Mens Outdoor Pentathlon: 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson-King, Francisco
12
Yonkers
15.56
5
783
2
Walker, Alex
12
Suffern
15.84
3
751
3
Taylor, Najee
11
Clarkstown South
16.60
2
667
4
Flood, Jack
12
Bayport Blue Poi
16.65
1
661
5
Zsido, Luke
12
Cornwall Central
16.67
3
659
6
Finucane, Seamus
12
North Rockland
16.77
3
648
7
Flannery, Thomas
12
Nanuet
17.22
3
602
8
Sanders, Blake
12
Clarkstown South
17.26
3
597
9
Nix, Cordell
11
Bay Shore
17.36
2
587
10
Rodriguez, Jeremy
11
Cornwall Central
17.68
4
555
11
Booker, Brandon
10
Beacon
17.70
3
553
12
Stelling, Chris
12
Bayport Blue Poi
17.77
4
546
13
Wing, Joe
11
Northport
18.07
2
517
14
Sakal, Collin
10
Croton Harmon
18.25
5
500
15
Danyluk, Mike
9
Clarkstown South
18.27
2
499
16
Laguerra, Dave
12
Eastport/Sou
18.32
1
494
17
Sheldon, Kevin
12
Clarkstown North
18.45
1
482
18
Boddy, Chris
12
Clarkstown North
18.55
5
473
19
Hodges, Sam
12
Northport
19.98
4
351
20
LeWarn, Peter
10
Tappan Zee
20.94
5
279
21
Perez, Andres
12
Yorktown Heights
21.53
4
238
22
Okeke, Eddie
10
Clarkstown South
21.99
5
209
23
Celestin, Shawn
11
Nanuet
22.02
2
207
24
Raymond, David
12
Suffern
22.59
4
174
Mens Outdoor Pentathlon: 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stelling, Chris
12
Bayport Blue Poi
4:31.87
1
732
2
Flood, Jack
12
Bayport Blue Poi
4:35.86
1
707
3
Wilson-King, Francisco
12
Yonkers
4:36.90
1
700
4
Flannery, Thomas
12
Nanuet
4:41.22
1
673
5
Finucane, Seamus
12
North Rockland
4:42.94
1
662
6
LeWarn, Peter
10
Tappan Zee
4:45.83
1
644
7
Raymond, David
12
Suffern
4:48.40
1
628
8
Hodges, Sam
12
Northport
4:49.66
1
621
9
Booker, Brandon
10
Beacon
4:51.55
1
609
10
Wing, Joe
11
Northport
4:53.11
1
600
11
Walker, Alex
12
Suffern
4:58.46
1
569
12
Laguerra, Dave
12
Eastport/Sou
4:58.83
1
566
13
Perez, Andres
12
Yorktown Heights
5:02.24
1
547
14
Nix, Cordell
11
Bay Shore
5:02.57
1
545
15
Sanders, Blake
12
Clarkstown South
5:03.00
1
543
16
Zsido, Luke
12
Cornwall Central
5:03.26
1
541
17
Sakal, Collin
10
Croton Harmon
5:03.55
1
539
18
Sheldon, Kevin
12
Clarkstown North
5:04.22
1
536
19
Okeke, Eddie
10
Clarkstown South
5:10.56
1
500
20
Danyluk, Mike
9
Clarkstown South
5:13.28
1
486
21
Rodriguez, Jeremy
11
Cornwall Central
5:23.19
1
434
22
Boddy, Chris
12
Clarkstown North
5:31.75
1
391
Mens Outdoor Pentathlon: High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boddy, Chris
12
Clarkstown North
1.82m
(5'11.5)
1
644
2
Nix, Cordell
11
Bay Shore
1.77m
(5'9.5)
1
602
3
Flood, Jack
12
Bayport Blue Poi
1.72m
(5'7.5)
1
560
3
Taylor, Najee
11
Clarkstown South
1.72m
(5'7.5)
1
560
3
Walker, Alex
12
Suffern
1.72m
(5'7.5)
1
560
6
Sanders, Blake
12
Clarkstown South
1.67m
(5'5.75)
1
520
6
Flannery, Thomas
12
Nanuet
1.67m
(5'5.75)
1
520
6
Zsido, Luke
12
Cornwall Central
1.67m
(5'5.75)
1
520
9
Wilson-King, Francisco
12
Yonkers
1.62m
(5'3.75)
1
480
9
Finucane, Seamus
12
North Rockland
1.62m
(5'3.75)
1
480
9
Danyluk, Mike
9
Clarkstown South
1.62m
(5'3.75)
1
480
9
Raymond, David
12
Suffern
1.62m
(5'3.75)
1
480
13
Stelling, Chris
12
Bayport Blue Poi
1.57m
(5'1.75)
1
441
13
Wing, Joe
11
Northport
1.57m
(5'1.75)
1
441
15
Sakal, Collin
10
Croton Harmon
1.52m
(4'11.75)
1
404
15
Sheldon, Kevin
12
Clarkstown North
1.52m
(4'11.75)
1
404
15
Aghomon, Eromosare
10
Bay Shore
1.52m
(4'11.75)
1
404
15
Rodriguez, Jeremy
11
Cornwall Central
1.52m
(4'11.75)
1
404
19
Booker, Brandon
10
Beacon
1.47m
(4'9.75)
1
367
20
Perez, Andres
12
Yorktown Heights
1.42m
(4'7.75)
1
331
20
Laguerra, Dave
12
Eastport/Sou
1.42m
(4'7.75)
1
331
22
LeWarn, Peter
10
Tappan Zee
1.37m
(4'5.75)
1
297
22
Okeke, Eddie
10
Clarkstown South
1.37m
(4'5.75)
1
297
--
Hodges, Sam
12
Northport
NH
(--)
1
Mens Outdoor Pentathlon: Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nix, Cordell
11
Bay Shore
5.99m
(19'7.75)
1
584
2
Taylor, Najee
11
Clarkstown South
5.96m
(19'6.5)
1
578
3
Wilson-King, Francisco
12
Yonkers
5.80m
(19'0.25)
1
544
4
Walker, Alex
12
Suffern
5.77m
(18'11)
1
537
5
Laguerra, Dave
12
Eastport/Sou
5.74m
(18'9.75)
1
531
6
Sheldon, Kevin
12
Clarkstown North
5.56m
(18'2.75)
1
494
7
Flood, Jack
12
Bayport Blue Poi
5.54m
(18'2)
1
490
8
Boddy, Chris
12
Clarkstown North
5.53m
(18'1.5)
1
487
9
Zsido, Luke
12
Cornwall Central
5.48m
(17'11.75)
1
477
10
Sakal, Collin
10
Croton Harmon
5.44m
(17'10)
1
469
11
Sanders, Blake
12
Clarkstown South
5.36m
(17'7)
1
453
12
Aghomon, Eromosare
10
Bay Shore
5.33m
(17'5.75)
1
447
13
Booker, Brandon
10
Beacon
5.28m
(17'3.75)
1
437
13
Perez, Andres
12
Yorktown Heights
5.28m
(17'3.75)
1
437
15
Stelling, Chris
12
Bayport Blue Poi
5.22m
(17'1.5)
1
425
16
Rodriguez, Jeremy
11
Cornwall Central
5.20m
(17'0.5)
1
421
17
Raymond, David
12
Suffern
5.19m
(17'0.25)
1
419
18
Flannery, Thomas
12
Nanuet
5.01m
(16'5)
1
384
19
Finucane, Seamus
12
North Rockland
5.00m
(16'4.75)
1
382
20
LeWarn, Peter
10
Tappan Zee
4.92m
(16'1.5)
1
367
20
Wing, Joe
11
Northport
4.92m
(16'1.5)
1
367
22
Celestin, Shawn
11
Nanuet
4.91m
(16'1.25)
1
365
23
Danyluk, Mike
9
Clarkstown South
4.89m
(16'0.5)
1
361
24
Hodges, Sam
12
Northport
4.68m
(15'4.25)
1
323
25
Okeke, Eddie
10
Clarkstown South
4.19m
(13'8.75)
1
237
Mens Outdoor Pentathlon: Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Flood, Jack
12
Bayport Blue Poi
13.01m
(42'8)
1
668
2
Stelling, Chris
12
Bayport Blue Poi
12.62m
(41'4.75)
1
644
3
Walker, Alex
12
Suffern
12.49m
(40'11.5)
1
636
4
Sanders, Blake
12
Clarkstown South
11.39m
(37'4.25)
1
569
5
Nix, Cordell
11
Bay Shore
11.34m
(37'2.25)
1
566
6
Wing, Joe
11
Northport
11.22m
(36'9.5)
1
559
7
Wilson-King, Francisco
12
Yonkers
11.01m
(36'1.25)
1
546
8
Zsido, Luke
12
Cornwall Central
10.88m
(35'8.25)
1
539
9
Taylor, Najee
11
Clarkstown South
10.74m
(35'2.75)
1
530
10
Flannery, Thomas
12
Nanuet
10.42m
(34'2)
1
511
11
Celestin, Shawn
11
Nanuet
10.02m
(32'10.25)
1
487
12
Sakal, Collin
10
Croton Harmon
9.97m
(32'8.5)
1
484
13
Laguerra, Dave
12
Eastport/Sou
9.53m
(31'3)
1
457
14
Rodriguez, Jeremy
11
Cornwall Central
9.42m
(30'10.75)
1
451
15
Sheldon, Kevin
12
Clarkstown North
9.37m
(30'8.75)
1
448
16
Hodges, Sam
12
Northport
9.26m
(30'4.5)
1
441
17
Raymond, David
12
Suffern
9.11m
(29'10.5)
1
432
18
Aghomon, Eromosare
10
Bay Shore
9.06m
(29'8.5)
1
429
19
Perez, Andres
12
Yorktown Heights
8.17m
(26'9.5)
1
376
20
LeWarn, Peter
10
Tappan Zee
8.01m
(26'3.25)
1
367
21
Boddy, Chris
12
Clarkstown North
7.96m
(26'1.25)
1
364
22
Booker, Brandon
10
Beacon
7.89m
(25'10.5)
1
360
23
Danyluk, Mike
9
Clarkstown South
7.61m
(24'11.5)
1
343
24
Finucane, Seamus
12
North Rockland
7.32m
(24'0)
1
326
25
Okeke, Eddie
10
Clarkstown South
7.28m
(23'10.5)
1
324
Womens 100m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dodrill, Nicole
9
North Rockland
12.76
nwi
1
2
Gonzalez, Dayzondra
12
Monroe-Woodbury
13.07
nwi
1
3
Baker, D'Jai
9
North Babylon
13.09
nwi
1
4
Berk, Rachel
11
East Chester
13.14
nwi
1
5
Mobley, Teena
12
North Babylon
13.31
nwi
1
6
Gordon, Kaylyn
11
Ramapo
13.44
nwi
1
Womens 100m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dodrill, Nicole
9
North Rockland
12.85
nwi
1
2
Berk, Rachel
11
East Chester
12.90
nwi
1
3
Mobley, Teena
12
North Babylon
13.10
nwi
3
4
Gonzalez, Dayzondra
12
Monroe-Woodbury
13.20
nwi
1
5
Gordon, Kaylyn
11
Ramapo
13.25
nwi
4
6
Baker, D'Jai
9
North Babylon
13.26
nwi
2
7
Theodore, Terisha
10
Suffern
13.26
nwi
3
8
Pryce, Jazmin
12
Brewster
13.27
nwi
2
9
Cavanaugh, Tessa
12
Hackley
13.27
nwi
3
10
Pierre, Gesnide
9
Spring Valley
13.34
nwi
3
11
Walker, Catherine
10
Monroe-Woodbury
13.41
nwi
5
12
Bechu, Noemie
12
North Salem
13.50
nwi
2
13
Ramos, Sheila
12
North Rockland
13.55
nwi
4
14
Maragh, Britany
10
Nanuet
13.61
nwi
2
15
Alade, Tomi
11
Brewster
13.67
nwi
1
16
James, Megan
9
Clara Barton
13.68
nwi
11
17
Sercander, Courtney
12
Monroe-Woodbury
13.74
nwi
4
18
Gibson, Olivia
10
Monroe-Woodbury
13.74
nwi
3
19
Williams, Brandasia
11
Brewster
13.78
nwi
6
20
Coley, Aliyah
11
North Rockland
13.79
nwi
4
21
Quigley, Nicole
12
Yorktown Heights
13.82
nwi
12
22
Roser, Brittany
12
Kingston
13.86
nwi
6
23
garner, darian
12
Spring Valley
13.87
nwi
1
24
Schucker, Jordana
11
Nanuet
13.88
nwi
5
25
Figueroa, Taylor
9
North Babylon
13.88
nwi
7
26
Waterman, Gabriela
12
Clara Barton
13.88
nwi
4
27
Mitchell, Michelle
10
Monroe-Woodbury
13.91
nwi
10
28
Terilli, Brianna
10
Good Counsel
13.97
nwi
6
29
Mills, Tatyana
11
Prospect Heights
13.99
nwi
11
30
Campbell, Nyasia
12
Bay Shore
14.03
nwi
6
31
Reddy, Neena
9
East Meadow
14.03
nwi
15
32
Joseph, Jasmin
12
Good Counsel
14.10
nwi
9
33
Johnson, Kora-Ann
11
Brewster
14.11
nwi
8
34
McDonnell, Melissa
9
Monroe-Woodbury
14.17
nwi
11
35
Bauer, Nicole
10
Monroe-Woodbury
14.22
nwi
8
36
Smith, Renae
11
Monroe-Woodbury
14.25
nwi
7
37
Shea, Julia
10
Mahopac
14.25
nwi
2
38
Jacobs, Tamera
10
Prospect Heights
14.27
nwi
14
39
McKee, Maggie
10
Good Counsel
14.29
nwi
3
40
Smalls, Jasmyn
12
North Babylon
14.30
nwi
11
40
Fleischner, Madison
10
North Salem
14.30
nwi
9
42
Baker, Julia
10
Hackley
14.30
nwi
12
43
Mellor, Sophie
11
Edgemont
14.30
nwi
5
44
Orphee, Thalia
11
Clarkstown North
14.33
nwi
9
45
Toro, Isabella
9
Monroe-Woodbury
14.34
nwi
9
46
Vandroff, Jovana
9
Clara Barton
14.37
nwi
12
47
Cumberbatch, Tiara
9
Clara Barton
14.38
nwi
12
48
Williams, Nia
10
Brewster
14.40
nwi
10
49
Tingling, Deja
11
Ramapo
14.42
nwi
8
50
Hendrickson, Corene
11
Beacon
14.43
nwi
8
51
Regalbuto, Karli
11
Clarkstown North
14.45
nwi
14
52
LaFontant, Sarah
11
Clarkstown North
14.45
nwi
13
53
Lutley, Erin
12
Monroe-Woodbury
14.48
nwi
7
54
Golz, Kristen
9
Brewster
14.49
nwi
13
55
Famanilia, Sinead
11
Clarkstown South
14.49
nwi
8
56
Griffith, Tiarra
9
Good Counsel
14.50
nwi
5
57
Harris, Yanitza
11
Clarkstown North
14.55
nwi
17
58
Jackson, Gabrielle
10
Good Counsel
14.56
nwi
6
59
Jeanty, Amilya
12
Good Counsel
14.59
nwi
2
60
Mitchell, Nia
11
Cornwall Central
14.60
nwi
14
61
Serrano, Shatalia
12
Monroe-Woodbury
14.65
nwi
12
62
Yee, Brianna
11
Tappan Zee
14.65
nwi
10
63
DUCSON, MYRLANDA
12
Clara Barton
14.67
nwi
13
64
Manu, Juliet
9
North Rockland
14.68
nwi
15
65
Nemorin, Leah
11
Ramapo
14.74
nwi
16
66
Temidis, Justina
10
Tappan Zee
14.74
nwi
14
67
Piccirelli, Jordyn
9
Bay Shore
14.87
nwi
11
68
Guiden, Daisya
9
Monroe-Woodbury
14.89
nwi
8
69
McCormack, Maggie
11
North Salem
14.91
nwi
10
70
Wickes, Hannah
9
Monroe-Woodbury
14.92
nwi
13
71
Ryan, Shannon
12
Eastport/Sou
14.92
nwi
13
72
Marte, Hayley
9
Suffern
14.93
nwi
21
73
Laga, Michelle
11
Mahopac
15.01
nwi
13
74
Tynan, Laura
9
East Meadow
15.06
nwi
16
75
Gray, Akaiya
12
Good Counsel
15.10
nwi
7
76
Wilson, Sierra
9
North Babylon
15.10
nwi
10
77
Donovan, Alana
11
Yorktown Heights
15.10
nwi
18
78
Brissette, Ndia
11
Prospect Heights
15.14
nwi
19
79
Flores, Merlen
10
Bay Shore
15.15
nwi
18
80
Curcio, Angelina
11
Mahopac
15.17
nwi
14
81
Depinto, Juliana
9
North Rockland
15.21
nwi
15
82
Tzelios, Christine
11
Edgemont
15.24
nwi
9
83
Bhandal, Chanda
11
Clarkstown North
15.29
nwi
20
84
Fleischer, Lillian
12
Bay Shore
15.37
nwi
18
85
Oakley, Maddy
9
North Rockland
15.39
nwi
23
86
Charles, Channel
12
Clara Barton
15.39
nwi
19
87
Lubrun, Talisha
11
Prospect Heights
15.40
nwi
17
88
Andiloro, Marissa
10
Clarkstown South
15.42
nwi
20
89
Gabriel, Briana
10
Ramapo
15.44
nwi
19
90
Cherrington, Claudia
10
Suffern
15.50
nwi
22
91
Kohli, Namita
11
Beacon
15.51
nwi
16
92
Hughes, Taylor
11
Clarkstown North
15.52
nwi
21
93
Brown, Nataya
11
Prospect Heights
15.54
nwi
22
94
Bien-Aime, Samantha
11
Clarkstown North
15.59
nwi
20
95
Holland, Marielle
11
Clarkstown North
15.61
nwi
21
96
Ciarcia, Victoria
11
Yorktown Heights
15.61
nwi
24
97
Tung, Vivian
11
Tappan Zee
15.63
nwi
16
98
Galvin, Hope
12
Yorktown Heights
15.64
nwi
23
99
Claffe, Alyssa
9
Good Counsel
15.70
nwi
7
100
Casella, Katie
12
Good Counsel
15.73
nwi
18
101
Mars, Shani
11
Bay Shore
15.78
nwi
20
102
Manning, Desire
9
North Rockland
15.81
nwi
23
103
Wills, Mahogany
10
Bay Shore
15.85
nwi
24
104
Veraja, Nicole
8
Tappan Zee
15.88
nwi
19
105
Effaldana, Courtney
9
North Rockland
15.89
nwi
21
106
Giardano, Analyse
9
Good Counsel
15.94
nwi
17
107
King, Pauleseia
9
Bay Shore
16.00
nwi
23
108
Christie, Kameron
9
Bay Shore
16.05
nwi
18
109
Estrada, Megan
11
Clarkstown North
16.06
nwi
24
110
Gilman, Samantha
10
North Babylon
16.13
nwi
22
111
Confitero, Sarah
9
Good Counsel
16.14
nwi
15
112
Lat, Alyssa
9
North Rockland
16.17
nwi
25
113
Silva, Vanessa
11
East Meadow
16.25
nwi
26
113
Gomez, Stephanie
12
Good Counsel
16.25
nwi
7
115
Garnett, Zori
9
Good Counsel
16.26
nwi
22
116
Russo, Marie
12
Good Counsel
16.30
nwi
17
117
Soriano, Isabel
9
Good Counsel
16.38
nwi
19
118
Greany, Allison
12
Suffern
16.46
nwi
26
119
Defeo, Sabrina
10
Good Counsel
16.51
nwi
21
120
Nguyen, Alyssa
10
Tappan Zee
16.59
nwi
19
121
Spiridigliozzi, Jessica
12
Yorktown Heights
16.62
nwi
24
122
Montealgre, Eliana
9
Good Counsel
16.68
nwi
6
123
Rodriguez, Christine
9
Good Counsel
16.70
nwi
24
124
Khan, Paras
9
North Rockland
16.78
nwi
26
125
Cruz, Crystal
10
North Rockland
16.78
nwi
25
126
Quinn, Devon
12
Suffern
16.88
nwi
25
127
Torres, Alyssa
10
Good Counsel
17.05
nwi
20
128
Scaglione, Gabby
11
Eastport/Sou
17.08
nwi
22
129
Delucien, Gabrielle
11
North Rockland
17.09
nwi
26
130
Trizzino, Amanda
11
Clarkstown North
17.12
nwi
25
131
Marsigliano, Christine
10
Good Counsel
17.22
nwi
14
132
Deballa, Madison
9
Good Counsel
17.27
nwi
17
133
Diaz, Rocio
11
North Rockland
17.28
nwi
27
134
Rivera, Genesis
10
Good Counsel
17.53
nwi
27
135
Valencia, Amanda
9
Good Counsel
17.55
nwi
15
136
Rodrigues, Tiffany
10
North Rockland
17.62
nwi
27
137
Ramos, Virginia
10
North Rockland
17.62
nwi
26
138
Phillips, Michaela
9
Good Counsel
17.70
nwi
17
139
Acosta, Dana
10
Good Counsel
17.85
nwi
26
140
Leya, Camilya
9
Good Counsel
19.00
nwi
16
141
Sierra, Gabriella
10
Good Counsel
19.02
nwi
20
142
Alejos, Kristina
9
Good Counsel
19.29
nwi
27
--
copeland, dora
11
Spring Valley
FS
nwi
5
Womens 200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Solan, Imani
10
Suffern
26.00
nwi
1
2
copeland, dora
11
Spring Valley
26.79
nwi
1
3
Berk, Rachel
11
East Chester
26.81
nwi
1
4
Bechu, Noemie
12
North Salem
26.91
nwi
1
5
Toppin, Anisa
11
Bay Shore
26.92
nwi
1
6
Jones, Nailah
10
North Babylon
27.26
nwi
1
Womens 200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Solan, Imani
10
Suffern
25.83
nwi
2
2
Jones, Nailah
10
North Babylon
26.20
nwi
4
3
Toppin, Anisa
11
Bay Shore
26.61
nwi
1
4
copeland, dora
11
Spring Valley
26.68
nwi
7
5
Berk, Rachel
11
East Chester
26.71
nwi
1
6
Bechu, Noemie
12
North Salem
27.05
nwi
3
7
Pierre, Gesnide
9
Spring Valley
27.11
nwi
2
8
Mandat, Ashley
12
North Babylon
27.31
nwi
1
9
Cavanaugh, Tessa
12
Hackley
27.38
nwi
3
10
Maragh, Britany
10
Nanuet
27.42
nwi
3
11
Cameron, Camille
9
North Rockland
27.44
nwi
1
12
Alade, Tomi
11
Brewster
27.54
nwi
2
13
Walker, Catherine
10
Monroe-Woodbury
27.54
nwi
1
14
Messina, Dana
12
East Meadow
27.60
nwi
3
15
garner, darian
12
Spring Valley
27.61
nwi
7
16
Haye, Adia
10
Good Counsel
27.67
nwi
4
17
Edwards, Chelsea
11
Spring Valley
27.81
nwi
2
18
Gibson, Olivia
10
Monroe-Woodbury
27.85
nwi
2
19
Becker, Nicole
9
Suffern
27.85
nwi
6
20
Carey, Alexis
12
Nanuet
27.90
nwi
8
21
Emmanuel, Raechelle
10
Hackley
27.92
nwi
6
22
Roser, Brittany
12
Kingston
27.93
nwi
7
23
Hurse, Alanah
11
Monroe-Woodbury
27.96
nwi
5
24
Prosper, Chloe'
10
North Babylon
28.17
nwi
9
25
Farris, Zyndasha
8
North Babylon
28.19
nwi
4
26
Schucker, Jordana
11
Nanuet
28.24
nwi
9
27
Scudder, Tyanna
11
North Babylon
28.28
nwi
10
28
Triani, Sam
12
Bayport Blue Poi
28.30
nwi
7
29
Hickey, Charlene
11
East Meadow
28.35
nwi
11
30
Pryce, Jazmin
12
Brewster
28.39
nwi
2
31
Waterman, Gabriela
12
Clara Barton
28.40
nwi
4
32
Roberts, Alyssa
12
East Meadow
28.43
nwi
8
33
Quigley, Nicole
12
Yorktown Heights
28.43
nwi
12
34
Baston, Patrice
10
Bay Shore
28.45
nwi
6
35
Banister, Maniqua
12
North Babylon
28.50
nwi
11
36
Mills, Tatyana
11
Prospect Heights
28.54
nwi
5
37
brodhead, dacia
9
Kingston
28.55
nwi
8
38
Ridley, Zhane
12
Lakeland/Panas
28.75
nwi
7
39
Sercander, Courtney
12
Monroe-Woodbury
28.75
nwi
5
40
Mitchell, Michelle
10
Monroe-Woodbury
28.93
nwi
9
41
Arm, Hailey
9
East Meadow
28.93
nwi
10
42
Campbell, Nyasia
12
Bay Shore
28.94
nwi
12
43
Smalls, Jasmyn
12
North Babylon
28.97
nwi
13
44
Scott, Clare
8
Tappan Zee
29.02
nwi
8
45
Joseph, Jasmin
12
Good Counsel
29.09
nwi
9
46
Shea, Julia
10
Mahopac
29.11
nwi
4
47
Williams, Brandasia
11
Brewster
29.13
nwi
8
48
Magnifico, Ashley
9
Bayport Blue Poi
29.15
nwi
9
49
Doran, Erica
10
Nanuet
29.17
nwi
12
50
Brewster, Whitney
12
North Babylon
29.20
nwi
11
51
James, Megan
9
Clara Barton
29.21
nwi
14
52
Roberts, Ayanna
12
East Meadow
29.36
nwi
19
53
Golz, Kristen
9
Brewster
29.39
nwi
11
54
Wilson, Nicolette
12
East Meadow
29.43
nwi
10
55
Harris, Nye'dia
10
Bay Shore
29.44
nwi
15
56
Beyar, Sam
10
Monroe-Woodbury
29.45
nwi
11
57
Finn, Alexis
11
Monroe-Woodbury
29.45
nwi
12
58
Cumberbatch, Tiara
9
Clara Barton
29.48
nwi
13
59
Thompson, Jada
9
East Meadow
29.51
nwi
20
60
Johnson, Kora-Ann
11
Brewster
29.51
nwi
6
61
Fleischner, Madison
10
North Salem
29.52
nwi
10
62
Lauredent, Emmanuela
9
North Rockland
29.53
nwi
16
63
Bryant, Kayla
9
North Babylon
29.54
nwi
18
64
Fleming, Tiffany
9
North Babylon
29.61
nwi
17
65
Toro, Isabella
9
Monroe-Woodbury
29.63
nwi
14
66
Jacobs, Tamera
10
Prospect Heights
29.70
nwi
18
67
Hendrickson, Corene
11
Beacon
29.71
nwi
5
68
Bauer, Nicole
10
Monroe-Woodbury
29.71
nwi
14
69
Feeley, Kelsey
9
Suffern
29.73
nwi
13
70
Jeremie, Lianna
9
North Rockland
29.76
nwi
20
71
Janik, Taisha
11
Monroe-Woodbury
29.79
nwi
15
72
Williams, Nia
10
Brewster
29.84
nwi
12
73
McCormack, Maggie
11
North Salem
29.84
nwi
11
74
Costanzo, Felicia
11
Lakeland/Panas
29.90
nwi
16
75
Jeanty, Amilya
12
Good Counsel
29.90
nwi
1
76
Vorrasi, Kaela
9
East Meadow
29.93
nwi
19
77
Lubrun, Talisha
11
Prospect Heights
29.94
nwi
19
78
Vandroff, Jovana
9
Clara Barton
29.97
nwi
15
79
Martin, Christine
11
Bay Shore
29.98
nwi
6
80
Haughton, Brittany
11
Nanuet
30.13
nwi
13
81
Serrano, Shatalia
12
Monroe-Woodbury
30.22
nwi
17
82
Temidis, Justina
10
Tappan Zee
30.23
nwi
20
83
Tingling, Deja
11
Ramapo
30.25
nwi
12
84
Pendola, Julia
12
Bayport Blue Poi
30.35
nwi
16
85
Loretz, Annie
9
Bayport Blue Poi
30.41
nwi
18
86
Momani, Nur
9
Hackley
30.47
nwi
21
87
Figueroa, Taylor
9
North Babylon
30.52
nwi
17
88
Piccirelli, Jordyn
9
Bay Shore
30.55
nwi
20
89
Brady, Emily
9
Bayport Blue Poi
30.60
nwi
23
90
Anglade, Rudy
11
North Babylon
30.63
nwi
19
91
Boyer, Kaila
9
Yorktown Heights
30.64
nwi
15
92
Nemorin, Leah
11
Ramapo
30.65
nwi
25
93
Weinborg, Kelly
10
Lakeland/Panas
30.65
nwi
28
94
Pelligrino, Sara
10
East Meadow
30.67
nwi
24
95
Davner, Ariella
11
Edgemont
30.70
nwi
14
96
Castilletti, Lexi
9
Bayport Blue Poi
30.83
nwi
18
97
Donovan, Alana
11
Yorktown Heights
30.83
nwi
17
98
Berrios, Serena
11
Lakeland/Panas
30.87
nwi
23
99
Marte, Hayley
9
Suffern
30.90
nwi
26
100
Rokicsak, Dana
11
Clarkstown South
31.00
nwi
18
101
Gray, Akaiya
12
Good Counsel
31.09
nwi
7
102
Kluger, Gabby
10
Lakeland/Panas
31.12
nwi
22
103
Brissette, Ndia
11
Prospect Heights
31.16
nwi
28
104
Gallagher, Kimberly
11
North Babylon
31.17
nwi
15
105
Mariquit, Siobhan
9
Suffern
31.20
nwi
19
106
Ceccolinl, Brianna
10
Lakeland/Panas
31.23
nwi
17
107
Gunn, Leanna
10
Clarkstown South
31.24
nwi
23
108
Riley, Maeve
9
Clarkstown South
31.26
nwi
21
109
Narciso, Jackie
11
Suffern
31.33
nwi
21
110
Ferguson, Michaela
11
Lakeland/Panas
31.37
nwi
25
111
Flores, Merlen
10
Bay Shore
31.40
nwi
21
112
Rohan, Krista
10
Lakeland/Panas
31.50
nwi
31
113
Descartes, Elisa
10
North Rockland
31.51
nwi
27
114
Martinez, Inza
9
Lakeland/Panas
31.57
nwi
26
115
Gerlich, Megan
10
Clarkstown South
31.66
nwi
24
116
Brathwaite, Daijha
11
Ramapo
31.68
nwi
19
117
Van Weele, Jeami
10
Bayport Blue Poi
31.71
nwi
34
118
Curcio, Angelina
11
Mahopac
31.72
nwi
23
119
Foley, Kristin
9
Bayport Blue Poi
31.76
nwi
25
120
Savastano, Paige
10
Lakeland/Panas
31.76
nwi
24
121
Kelly, Tara
10
Good Counsel
31.82
nwi
5
122
Fleischer, Lillian
12
Bay Shore
31.86
nwi
21
123
Sheehan, Kaitlyn
10
Lakeland/Panas
31.93
nwi
27
124
Cherrington, Claudia
10
Suffern
31.95
nwi
30
125
Harris, Ashanti
12
Beacon
31.97
nwi
24
126
Petriccione, Kiera
9
Lakeland/Panas
32.03
nwi
28
127
Maher, Maranda
12
Carmel
32.04
nwi
29
128
Galvin, Hope
12
Yorktown Heights
32.04
nwi
26
129
Williams, Shaiya
12
Bay Shore
32.04
nwi
20
130
Brown, Johannah
9
East Meadow
32.07
nwi
17
131
Volenchuk, Olena
9
North Rockland
32.11
nwi
30
132
Lifrieri, Gianna
9
Lakeland/Panas
32.17
nwi
25
133
Ciarcia, Victoria
11
Yorktown Heights
32.27
nwi
25
134
Tung, Vivian
11
Tappan Zee
32.34
nwi
23
135
Casella, Katie
12
Good Counsel
32.47
nwi
10
136
Muenzer, Elissa
11
Clarkstown South
32.48
nwi
25
137
Jackson, Kelani
12
Bay Shore
32.49
nwi
22
138
Conte, Kristina
9
Bay Shore
32.61
nwi
24
139
Mars, Shani
11
Bay Shore
32.62
nwi
29
140
De Los Santos, Emely
9
North Rockland
32.65
nwi
29
141
Claffe, Alyssa
9
Good Counsel
32.65
nwi
16
142
Vergara, Jessica
10
Clarkstown South
32.70
nwi
36
143
Dodrill, Alanna
9
North Rockland
32.79
nwi
27
144
O'Reilly, Olivia
9
Suffern
32.88
nwi
28
145
Gilman, Samantha
10
North Babylon
32.91
nwi
30
146
Lolo, Natalie
9
Clarkstown South
33.09
nwi
35
147
McTigue, Taylor
10
Clarkstown South
33.12
nwi
31
148
Cohall, Miah
9
Lakeland/Panas
33.16
nwi
29
149
Charles, Channel
12
Clara Barton
33.21
nwi
24
150
Nolte, Elena
10
Lakeland/Panas
33.21
nwi
28
151
Gomez, Stephanie
12
Good Counsel
33.31
nwi
10
152
Callahan, Hailey
10
Bay Shore
33.35
nwi
30
153
Brown, Nataya
11
Prospect Heights
33.46
nwi
32
154
Greany, Allison
12
Suffern
33.51
nwi
31
155
King, Pauleseia
9
Bay Shore
33.58
nwi
27
156
Gashaj, Diana
9
Pearl River
33.59
nwi
33
157
Gabriel, Briana
10
Ramapo
33.62
nwi
30
158
Hernandez, Sabrina
9
Lakeland/Panas
33.63
nwi
35
159
Acevedo, Kayla
9
North Rockland
33.63
nwi
32
160
Geoghegan, Stephanie
10
Lakeland/Panas
33.65
nwi
31
161
Hansen, Lauren
9
Bayport Blue Poi
33.70
nwi
36
162
Giardano, Analyse
9
Good Counsel
33.77
nwi
26
163
Nguyen, Alyssa
10
Tappan Zee
33.77
nwi
28
164
Soohoo, Susan
11
Lakeland/Panas
33.97
nwi
32
165
Wills, Mahogany
10
Bay Shore
33.98
nwi
27
166
Adeyemi, Folasade
11
Lakeland/Panas
34.14
nwi
30
167
Quezada, Thalia
11
Lakeland/Panas
34.29
nwi
33
168
Samuel, Eustacia
11
Ramapo
34.37
nwi
35
169
Confitero, Sarah
9
Good Counsel
34.45
nwi
14
170
Oneill, Caroline
9
Lakeland/Panas
34.49
nwi
32
171
Russo, Marie
12
Good Counsel
34.56
nwi
15
172
Soriano, Isabel
9
Good Counsel
34.60
nwi
20
173
Nelson, Leah
11
Suffern
34.73
nwi
33
174
Clancy, Haley
10
Bayport Blue Poi
34.74
nwi
35
175
Spiridigliozzi, Jessica
12
Yorktown Heights
34.80
nwi
29
176
Mueller, Isabella
10
North Rockland
34.85
nwi
31
177
Mannix, Olivia
9
Eastport/Sou
34.87
nwi
31
178
Defeo, Sabrina
10
Good Counsel
34.88
nwi
22
179
Burke, Tianna
11
North Rockland
35.19
nwi
36
180
Quinn, Devon
12
Suffern
35.26
nwi
33
181
Scaglione, Gabby
11
Eastport/Sou
35.39
nwi
32
182
Lopez, Delannie
11
Lakeland/Panas
35.53
nwi
36
183
Centone, Amanda
9
Lakeland/Panas
35.57
nwi
34
184
Naranjo, Melissa
10
Clarkstown South
35.60
nwi
33
185
Montealgre, Eliana
9
Good Counsel
35.63
nwi
16
186
Swift, Marisa
9
Lakeland/Panas
35.70
nwi
36
187
Hall, Alyssa
9
Bayport Blue Poi
35.87
nwi
34
188
Marsigliano, Christine
10
Good Counsel
36.02
nwi
14
189
Mora, Janett
9
Lakeland/Panas
36.22
nwi
34
190
Selheim, Anneliese
10
East Meadow
36.23
nwi
37
191
Torres, Alyssa
10
Good Counsel
36.25
nwi
22
192
Sharkey, Jessica
9
Lakeland/Panas
36.42
nwi
29
193
Deballa, Madison
9
Good Counsel
36.44
nwi
18
194
Pisano, Anna
10
Clarkstown South
36.51
nwi
37
195
Rodriguez, Christine
9
Good Counsel
36.68
nwi
6
196
McMaster, Catherine
9
Lakeland/Panas
36.72
nwi
37
197
Valencia, Amanda
9
Good Counsel
37.61
nwi
22
198
Rivera, Genesis
10
Good Counsel
37.70
nwi
35
199
Gallo, Shannon
9
Bayport Blue Poi
37.98
nwi
34
200
Pucci, Stephanie
9
Lakeland/Panas
39.58
nwi
37
201
Leya, Camilya
9
Good Counsel
39.78
nwi
26
202
Alejos, Kristina
9
Good Counsel
41.77
nwi
32
203
Sierra, Gabriella
10
Good Counsel
42.64
nwi
16
Womens 400m Prelims Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Decker, Jillian
10
Cornwall Central
57.39
2
2
Theard, Soraya
12
Suffern
57.89
5
3
Flores, Sara
12
Kingston
57.92
1
4
Adler, Sarah
12
Suffern
58.58
4
5
Menzzasalma, Morgan
10
Monroe-Woodbury
58.63
3
6
Edwards, Chelsea
11
Spring Valley
59.84
2
7
Cibuls, Kathleen
9
Bayport Blue Poi
1:00.48
3
8
Ngbokoli, Alyza
12
Hackley
1:00.49
2
9
Jansen, Kayley
11
Kingston
1:01.07
1
10
Gordon, Kaylyn
11
Ramapo
1:01.45
4
11
Triani, Sam
12
Bayport Blue Poi
1:01.54
4
12
Hurse, Alanah
11
Monroe-Woodbury
1:01.68
1
13
Andrade, Cesia
11
Bay Shore
1:01.81
5
14
Hasher, Casey
12
Bayport Blue Poi
1:01.87
3
15
Liporace, Renee
10
Suffern
1:02.04
3
16
Longendyke, Rebecca
11
Kingston
1:02.09
3
17
Dolan, Dariya
8
Bayport Blue Poi
1:02.28
5
18
Gardner, Shiloe
10
North Babylon
1:02.43
8
19
Messina, Dana
12
East Meadow
1:02.62
5
20
Muschio, Rebecca
12
Bayport Blue Poi
1:02.77
5
21
Cruz, Victoria
10
Clarkstown South
1:03.03
6
22
Sullivan, Devin
12
Clarkstown North
1:03.11
4
23
kirkland, Tiana
12
Clarkstown South
1:03.15
3
24
Gerraputa, Laura
12
Clarkstown South
1:03.31
6
25
Daches, Madison
10
Monroe-Woodbury
1:03.45
6
25
Duncan, Kenlyn
11
Clara Barton
1:03.45
9
27
Emmanuel, Raechelle
10
Hackley
1:03.49
8
28
Smith, Renae
11
Monroe-Woodbury
1:03.58
7
29
Haye, Adia
10
Good Counsel
1:03.59
2
30
Calvo, Valeria
12
Lakeland/Panas
1:03.70
7
31
Carey, Alexis
12
Nanuet
1:03.75
5
32
Okeke, Mary
9
Clarkstown South
1:03.86
6
33
Ganz, Melissa
12
Monroe-Woodbury
1:04.01
4
34
Kirkland, Tajai
12
Clarkstown South
1:04.20
1
35
Roller, Anais
9
Lakeland/Panas
1:04.26
10
36
Encarnacion, Denise
11
Monroe-Woodbury
1:04.57
7
37
Dorismond, Woodlyn
12
Clara Barton
1:04.69
8
38
Jones, Louise
7
Nyack
1:04.82
4
39
McDonnell, Melissa
9
Monroe-Woodbury
1:04.90
10
40
Zak, Gabrielle
9
Hackley
1:04.94
10
41
Magnifico, Ashley
9
Bayport Blue Poi
1:05.21
9
42
Simmonds, Meaghan
12
Mahopac
1:05.25
6
43
Frey, Kat
11
Monroe-Woodbury
1:05.32
8
44
Crooks, Cassandra
12
Bay Shore
1:05.40
7
45
Rokicsak, Samantha
11
Clarkstown South
1:05.48
7
46
Hickey, Charlene
11
East Meadow
1:05.65
13
47
Jenkins, Faith
9
Bay Shore
1:05.80
9
48
Roberts, Ayanna
12
East Meadow
1:05.84
7
49
Adeyeye, Mary
12
Lakeland/Panas
1:06.00
12
50
Garfunkel, Cecile
11
Nyack
1:06.28
8
51
Feeley, Kelsey
9
Suffern
1:06.31
9
52
Wilson, Nicolette
12
East Meadow
1:06.37
11
53
Terilli, Brianna
10
Good Counsel
1:06.41
2
54
Johnson, Alana
11
Clara Barton
1:06.43
9
55
Stec, Kristen
10
Carmel
1:06.73
11
56
Winogradoff, Nicola
12
Mahopac
1:06.85
7
57
Arm, Hailey
9
East Meadow
1:06.87
8
58
Guiden, Daisya
9
Monroe-Woodbury
1:07.03
10
59
Skarkas, Megan
9
Monroe-Woodbury
1:07.04
10
60
Strobl, Brigitte
9
Bayport Blue Poi
1:07.07
13
61
Janik, Taisha
11
Monroe-Woodbury
1:07.08
9
62
Sims, Emma
9
Bay Shore
1:07.18
10
63
Jordan, Michelle
11
Clarkstown South
1:07.29
8
64
Foley, Kristin
9
Bayport Blue Poi
1:07.31
11
65
Roberts, Alyssa
12
East Meadow
1:07.41
11
66
Warnick, Victoria
11
Monroe-Woodbury
1:07.43
6
67
Marone, Lisa
11
Eastport/Sou
1:07.53
10
68
Phillip, Naomi
10
Clarkstown South
1:07.61
9
69
Brown, Johannah
9
East Meadow
1:07.84
11
70
Blair, Erica
11
Beacon
1:07.85
9
71
Wise, Kyya
10
Clara Barton
1:07.90
13
72
Corrigan, Baylee
11
Kingston
1:08.36
6
73
Matthew, Bianca
12
Clara Barton
1:08.37
15
74
Moise, Melissa
9
Ramapo
1:08.60
14
75
Castilletti, Lexi
9
Bayport Blue Poi
1:08.72
13
76
McGovern, Lindsey
9
Bayport Blue Poi
1:08.73
13
77
Langan, Caitlin
12
East Meadow
1:08.77
10
78
Jobin, Tara
12
Carmel
1:08.87
11
79
Bachek, Christine
12
Bayport Blue Poi
1:08.95
12
80
Pendola, Julia
12
Bayport Blue Poi
1:08.99
12
81
Jennings, Meredith
8
Carmel
1:09.22
12
82
Komosinski, Alyssa
9
Mahopac
1:09.31
12
83
Diaz, Jasiah
9
Bay Shore
1:09.32
12
84
Loretz, Annie
9
Bayport Blue Poi
1:09.49
12
85
Vorrasi, Kaela
9
East Meadow
1:09.56
15
86
Santacruz, Nicole
10
East Meadow
1:09.95
14
87
Biano, Biancca
11
Clarkstown South
1:09.96
11
88
Fudge, Emily
9
Bay Shore
1:10.47
15
89
Traum-Steinburg, Rebecca
11
Nanuet
1:10.65
14
90
Castoro, Brittany
10
Eastport/Sou
1:10.96
14
91
Holmes-Pedersen, Christi
11
Nanuet
1:10.99
14
92
Muenzer, Elissa
11
Clarkstown South
1:11.27
14
93
Brady, Emily
9
Bayport Blue Poi
1:11.31
12
94
Narciso, Jackie
11
Suffern
1:11.67
15
95
Gunn, Leanna
10
Clarkstown South
1:11.77
13
96
Lindhoff, Alexandra
12
Nanuet
1:11.79
14
97
Gerlich, Megan
10
Clarkstown South
1:11.79
14
98
Cacace, Brittany
9
Bay Shore
1:12.22
15
99
Bogard, Jychaelle
11
Ramapo
1:12.28
14
100
Ortiz, Adriana
11
Lakeland/Panas
1:12.43
13
101
Grande, Nikki
11
Clarkstown South
1:12.46
15
102
Smith, Myasia
10
East Meadow
1:12.56
10
103
Riley, Maeve
9
Clarkstown South
1:12.77
14
104
Kelly, Tara
10
Good Counsel
1:12.80
2
105
Arroyo, Samantha
12
Good Counsel
1:13.05
1
106
Shifren, Emma
11
Edgemont
1:13.46
13
107
Pelligrino, Sara
10
East Meadow
1:13.84
12
108
Ulrich, Jacqueline
12
Bay Shore
1:14.77
13
109
Barnett, Elisabeth
9
Bay Shore
1:14.78
15
110
Bredy, Christine
9
Clara Barton
1:14.96
16
111
Lolo, Natalie
9
Clarkstown South
1:15.35
15
112
McTigue, Taylor
10
Clarkstown South
1:15.40
15
113
Deveaux, Cyan
9
Ramapo
1:15.65
16
114
McCray, Tajah
9
Bay Shore
1:16.98
16
115
Farrell, Shannon
10
Clarkstown South
1:17.60
16
116
Gashaj, Diana
9
Pearl River
1:18.45
16
117
Sharkey, Melissa
12
Yorktown Heights
1:18.99
16
118
Scerbo, Christine
9
Clarkstown South
1:19.84
16
119
Selheim, Anneliese
10
East Meadow
1:27.69
16
Womens 400m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Flores, Sara
12
Kingston
57.44
1
2
Decker, Jillian
10
Cornwall Central
57.55
1
3
Adler, Sarah
12
Suffern
58.61
1
4
Edwards, Chelsea
11
Spring Valley
59.22
1
5
Theard, Soraya
12
Suffern
59.36
1
6
Menzzasalma, Morgan
10
Monroe-Woodbury
59.61
1
Womens 800m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jaskot, Erin
11
Tappan Zee
2:16.50
1
2
Myers, Corinne
11
Westwood Regiona
2:17.21
1
3
Young, Megan
12
Nanuet
2:19.38
1
4
Rustami, Henna
12
Syosset
2:20.23
1
5
Dooley, Courtney
11
Bayport Blue Poi
2:21.72
1
6
Tyler, Ifetayo
11
Nyack
2:23.96
1
7
Madry, Brooke
10
Nanuet
2:24.46
1
8
Ayres, Kassidy
10
Tappan Zee
2:25.35
1
9
Gomba, Claire
10
John Jay Senior
2:25.65
1
10
Rizzo, Deidre
11
Tappan Zee
2:25.86
1
11
Lederman, Emily
11
Yorktown Heights
2:26.67
1
12
Bruefach, Alex
11
Syosset
2:27.89
1
13
Allen, Emma
11
North Salem
2:28.07
1
14
Lujan, Michelle
12
Cornwall Central
2:28.19
1
15
O'Meara, MaryKate
11
Nanuet
2:28.94
1
16
Saroka, Katie
12
Bayport Blue Poi
2:30.43
1
17
Khatib, Jumana
12
Suffern
2:30.66
1
18
Delzell, Brianna
10
Bayport Blue Poi
2:31.28
1
19
Carey, Alexis
12
Nanuet
2:31.40
1
20
Betts, Emily
11
Clarkstown North
2:31.61
1
21
Fernandez, Lauren
11
Nanuet
2:32.16
1
22
Rapfogel, Nicole
10
Syosset
2:32.42
1
23
Darby, Taylor
10
Bayport Blue Poi
2:32.93
1
24
VonDollen, Erin
10
Tappan Zee
2:33.78
1
25
Paglia, Abigail
12
John Jay Senior
2:34.01
1
26
Stefankowski, Aleksandra
10
North Salem
2:34.29
1
27
Langston, Kristina
10
Cornwall Central
2:34.62
1
28
Maisel, Zoe
11
Clarkstown North
2:34.79
1
29
Gardner, Shiloe
10
North Babylon
2:35.02
1
30
Longarino, Kelly
11
Clarkstown South
2:35.04
1
31
Duitz, Cassandra
10
Suffern
2:35.94
1
32
Bugara, Grace
8
Lakeland/Panas
2:35.98
1
33
Pressman, Jenna
7
Lakeland/Panas
2:36.10
1
34
Bloomberg, Lilly
10
Syosset
2:36.52
1
35
Borenkoff, Jenna
9
Suffern
2:37.33
1
36
Scerri, Dylan
10
Brewster
2:37.48
1
37
Garcia, Kara
8
Suffern
2:37.49
1
38
Mungroo, Stephanie
12
Nanuet
2:39.03
1
39
Clarke, Paige
9
Good Counsel
2:39.14
1
40
Donato, Sam
8
Suffern
2:39.16
1
41
O'Brien, Maya
7
Tappan Zee
2:41.06
1
42
Salvesen, Katari
11
Clarkstown South
2:41.29
1
43
DiDomenico, Emily
12
Tappan Zee
2:41.73
1
44
Gravina, Alyssa
12
Bay Shore
2:41.94
1
45
Bachek, Christine
12
Bayport Blue Poi
2:42.42
1
46
Nazario, Marisol
12
Bay Shore
2:43.11
1
47
Domm, Michelle
11
Edgemont
2:43.35
1
48
Dillmann, Erin
10
John Jay Senior
2:43.47
1
49
Dorismond, Woodlyn
12
Clara Barton
2:44.05
1
50
Sheerin, Bridget
11
Syosset
2:44.93
1
51
Clarke, Emma
11
Good Counsel
2:45.83
1
52
Weitzman, Marissa
10
Suffern
2:45.96
1
53
Pauta, Jenny
10
Brewster
2:46.23
1
54
McGovern, Christina
12
John Jay Senior
2:47.25
1
55
Holmes-Pedersen, Christi
11
Nanuet
2:47.32
1
56
Diaz, Jasiah
9
Bay Shore
2:47.68
1
57
Klev, Brianna
8
Suffern
2:48.16
1
58
Miller, Skyler
11
Clarkstown North
2:48.18
1
59
Mason, Kayla
11
Nanuet
2:48.64
1
60
Keenan, Allison
10
North Rockland
2:49.31
1
61
Levin, Lucy
9
Clarkstown North
2:49.59
1
62
Golembeski, Paige
10
Bay Shore
2:49.89
1
63
Sheridan, Jackie
7
Tappan Zee
2:50.19
1
64
Pendola, Julia
12
Bayport Blue Poi
2:50.46
1
65
Recabo, Olivia
12
Yorktown Heights
2:51.39
1
66
Mason, Nicole
12
Bayport Blue Poi
2:51.69
1
67
Sun, Emma
9
Syosset
2:51.93
1
68
Traum-Steinburg, Rebecca
11
Nanuet
2:52.65
1
69
Williams, Rachel
10
Syosset
2:52.97
1
70
Kaplan, Mary Kate
9
Bayport Blue Poi
2:53.05
1
71
Matthew, Bianca
12
Clara Barton
2:53.97
1
72
Stallone, Amanda
10
Nanuet
2:54.22
1
73
Sullivan, Tara
8
Tappan Zee
2:54.85
1
74
Zweig, Shira
9
Clarkstown North
2:55.75
1
75
Navas, Ashley
9
Bay Shore
2:57.06
1
76
Wood, Mallory
12
Bay Shore
2:57.52
1
77
Potter, Haley
10
Suffern
2:58.19
1
78
Delaney, Julia
11
Pearl River
2:58.87
1
79
Tiege, Catherine
10
Good Counsel
2:59.57
1
80
McCray, Tajah
9
Bay Shore
3:01.12
1
81
McCann, Meghan
11
Syosset
3:04.50
1
82
Horigome, Anna
9
Syosset
3:04.90
1
83
Montanez, Katie
9
Bay Shore
3:05.56
1
84
Aikens, Eugenie
10
Good Counsel
3:05.70
1
85
Redondo, Keyla
9
Bay Shore
3:06.80
1
86
Gianankakis, Cassie
11
North Babylon
3:08.49
1
87
Bredy, Christine
9
Clara Barton
3:09.26
1
88
Wong, Caitlin
12
Clarkstown North
3:09.64
1
89
Rodriguez, Samantha
9
Good Counsel
3:11.78
1
90
Miller, Riley
9
Clarkstown North
3:13.00
1
91
Haber, Sarah
12
Clarkstown North
3:16.85
1
92
Smith, Claire
7
Lakeland/Panas
3:28.35
1
Womens 1600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Florie, Corinne
12
Mahopac
5:03.07
1
2
Jaskot, Erin
11
Tappan Zee
5:04.09
1
3
McIntosh, Kamryn
8
Suffern
5:05.65
1
4
Myers, Corinne
11
Westwood Regiona
5:06.89
1
5
Boylan, Beatrice
10
Cornwall Central
5:07.06
1
6
Young, Megan
12
Nanuet
5:09.49
1
7
Bottalico, Ariana
12
Brewster
5:10.71
1
8
Madry, Brooke
10
Nanuet
5:17.01
1
9
Lederman, Emily
11
Yorktown Heights
5:18.75
1
10
Ayres, Kassidy
10
Tappan Zee
5:21.96
1
11
Matwiejczuk, Angelica
11
Suffern
5:22.41
1
12
Rizzo, Deidre
11
Tappan Zee
5:22.42
1
13
Breton, Elina
10
Suffern
5:23.42
1
14
O'Meara, MaryKate
11
Nanuet
5:23.74
1
15
Harding, Kaitlyn
8
Pearl River
5:25.63
1
16
Tyler, Ifetayo
11
Nyack
5:27.80
1
17
Gomez, Alexis
10
Monroe-Woodbury
5:28.53
1
18
Kern, Katie
10
Monroe-Woodbury
5:28.94
1
19
Cuffe, Dara
10
Cornwall Central
5:29.80
1
20
McCaslin, Nia
10
Bay Shore
5:29.80
1
21
O'Donnell, Dana
12
Monroe-Woodbury
5:31.12
1
22
Fernandez, Lauren
11
Nanuet
5:31.29
1
23
Santa-Tersea, Kara
11
Clarkstown South
5:32.63
1
24
Sheridan, Kiera
11
Mahopac
5:33.20
1
25
Schumann, Allison
12
North Salem
5:33.24
1
26
Cortina, Andrea
10
Carmel
5:33.98
1
27
Ladue, Noelle
10
Monroe-Woodbury
5:34.92
1
28
Darby, Taylor
10
Bayport Blue Poi
5:35.87
1
29
Caroli, Victoria
9
Cornwall Central
5:36.58
1
30
Ostolozaga, Grace
11
Albertus Magnus
5:38.74
1
31
Dagnell, Alex
9
East Meadow
5:39.32
1
32
Lujan, Michelle
12
Cornwall Central
5:41.04
1
33
Stevenson, Julia
9
Hackley
5:41.17
1
34
Scerri, Dylan
10
Brewster
5:41.22
1
35
Farrell, Brenna
10
Clarkstown South
5:41.89
1
36
Vilotigevic, Natalie
11
Clarkstown North
5:42.22
1
37
Goodman, Laura
9
Clarkstown South
5:42.47
1
38
Levin, Greer
10
Hackley
5:42.54
1
39
Woych, Jamie
11
Kingston
5:45.63
1
40
Flynn, Megan
11
Suffern
5:46.53
1
41
Carbone, Kristen
9
Nanuet
5:47.24
1
42
Mungroo, Stephanie
12
Nanuet
5:48.13
1
43
Grady, Megan
12
East Meadow
5:49.10
1
44
Beovich, Alexa
11
Syosset
5:49.72
1
45
Tannhauser, Chloe
12
North Rockland
5:50.12
1
46
Dery, Maddie
12
Mahopac
5:51.50
1
47
McCoy, Christy Ann
10
Monroe-Woodbury
5:52.48
1
48
Frank, Karina
9
Hackley
5:53.58
1
49
Keach, Elizabeth
9
Bay Shore
5:53.76
1
50
VonDollen, Erin
10
Tappan Zee
5:53.93
1
51
McNerney, Clare
10
Carmel
5:55.16
1
52
Pauta, Jenny
10
Brewster
5:55.39
1
53
O'Hanlon, Sinead
9
Monroe-Woodbury
5:55.55
1
54
Imbert, Hermelinda
10
North Babylon
5:55.81
1
55
Singh, Kavita
11
Syosset
5:55.96
1
56
Bollster, Callye
10
Hackley
5:56.93
1
57
Wendler, Amber
11
Mahopac
5:57.03
1
58
Sayre, Alexa
10
North Rockland
5:58.42
1
59
Bowman, Allyson
10
Clarkstown South
5:58.59
1
60
Mirchin, Sami
9
Mahopac
5:58.92
1
61
Butera, Candace
11
Syosset
6:00.09
1
62
Nazario, Marisol
12
Bay Shore
6:01.39
1
63
Costantin, Kristin
11
Suffern
6:02.57
1
64
Heder, Sarah
10
Monroe-Woodbury
6:03.01
1
65
Bourke, Kaylin
11
Monroe-Woodbury
6:03.45
1
66
McCarren, Elisabeth
9
Bay Shore
6:03.76
1
67
Happe, Kate
8
Eastport/Sou
6:04.31
1
68
Tager, Lana
9
Hackley
6:05.20
1
69
Dalton, Ashlyn
8
Eastport/Sou
6:05.51
1
70
Czaja, Melinda
12
Bay Shore
6:06.45
1
71
Garcia, Kara
8
Suffern
6:06.62
1
72
Kaplan, Mary Kate
9
Bayport Blue Poi
6:06.83
1
73
Neubauer, Alaina
9
Monroe-Woodbury
6:08.65
1
74
Jaffer, Jordyn
11
Kingston
6:08.80
1
75
Venturino, Danielle
9
Eastport/Sou
6:08.88
1
76
Roeder, Nicole
10
Nanuet
6:10.56
1
77
Ohle, Jessica
10
Nanuet
6:10.90
1
78
Gravina, Alyssa
12
Bay Shore
6:13.03
1
79
Hernandez, Tara
9
North Babylon
6:13.32
1
80
Delanoy, Mallory
9
Brewster
6:14.00
1
81
Clarke, Emma
11
Good Counsel
6:14.01
1
82
Nikac, Olivia
8
Nanuet
6:14.03
1
83
Roth, Justine
10
Nanuet
6:15.56
1
84
Becker, Jackie
8
Suffern
6:15.69
1
85
Gulitti, Emily
11
Kingston
6:15.76
1
86
Salierno, Ashley
9
Monroe-Woodbury
6:17.24
1
87
Sullivan, Brittany
11
Monroe-Woodbury
6:17.48
1
88
Higgins, Christina
10
Clarkstown South
6:17.53
1
89
Mason, Kayla
11
Nanuet
6:17.64
1
90
Moran, Kelly
10
East Meadow
6:17.92
1
91
Solomon, Daphne
10
Syosset
6:18.27
1
92
Domm, Michelle
11
Edgemont
6:18.59
1
93
Golembeski, Paige
10
Bay Shore
6:20.08
1
94
Feehan, Alison
11
Monroe-Woodbury
6:20.99
1
95
Kanaan, Natalie
9
North Babylon
6:23.07
1
96
Chambers, Taylor
10
Kingston
6:23.87
1
97
Schecter, Lindsay
9
Hackley
6:23.91
1
98
Seebacher, Laura
9
Hackley
6:24.54
1
99
Roberts, Lydia
12
Hackley
6:25.29
1
100
Laird, Fiona
11
Monroe-Woodbury
6:26.30
1
101
Stallone, Amanda
10
Nanuet
6:26.61
1
102
Lobody, Jen
10
Syosset
6:27.26
1
103
Duitz, Cassandra
10
Suffern
6:28.81
1
104
Eterno, Melissa
9
East Meadow
6:28.98
1
105
Ruvolo, Mikaela
7
Syosset
6:30.76
1
106
Togawa, Haruna
9
Syosset
6:31.51
1
107
Carpio, Allison
9
Bay Shore
6:31.62
1
108
D'Aragona, Veronika
9
Kingston
6:32.09
1
109
Feighery, Caitlin
9
Brewster
6:32.34
1
110
Sorge, Joesephine
11
Syosset
6:32.51
1
111
Tiege, Catherine
10
Good Counsel
6:32.92
1
112
Zuckerman, Rachel
10
Edgemont
6:33.47
1
113
Crescimanni, Emily
10
Syosset
6:35.64
1
114
Quiroz, Natalia
11
Monroe-Woodbury
6:35.66
1
115
Kiernan, Kayla
11
Nanuet
6:37.11
1
116
Wood, Mallory
12
Bay Shore
6:40.66
1
117
Fitzroy, Tayla
9
North Babylon
6:44.37
1
118
Pinto, Cassandra
10
Suffern
6:45.98
1
119
Becky, Reals
9
Eastport/Sou
6:46.86
1
120
Nilaj, Lisa-Marie
11
Good Counsel
6:47.01
1
121
Madlinger, Taylor
10
Eastport/Sou
6:47.03
1
122
Arroyo, Samantha
12
Good Counsel
6:47.21
1
123
Wilson, Olivia
9
East Meadow
6:48.05
1
124
Forman, Emily
10
Monroe-Woodbury
6:48.89
1
125
Lydell, Taylor
9
Eastport/Sou
6:50.45
1
126
Gianankakis, Cassie
11
North Babylon
6:53.16
1
127
Montanez, Katie
9
Bay Shore
6:53.61
1
128
Redondo, Keyla
9
Bay Shore
6:53.84
1
129
Hoyt, Alyssa
10
Monroe-Woodbury
6:55.01
1
130
Stern, Elana
9
Hackley
6:55.29
1
131
Navas, Ashley
9
Bay Shore
6:56.18
1
132
Sayan, Ella
9
East Meadow
6:56.51
1
133
Chen, Selia
10
Nanuet
6:58.90
1
134
Aikens, Eugenie
10
Good Counsel
6:59.60
1
135
Potter, Haley
10
Suffern
7:01.84
1
136
Kaur, Nika
10
East Meadow
7:02.49
1
137
Diaz, Samantha
10
Brewster
7:22.07
1
138
Riolo, Jordan
9
Brewster
7:22.12
1
139
Williams, Sydnie
9
Bay Shore
7:28.60
1
140
Oso, Gabby
11
Good Counsel
7:33.95
1
141
Jablonski, Sam
11
Eastport/Sou
7:36.52
1
142
Vander Poel, Molly
11
Kingston
7:36.77
1
143
Cortina, Juliana
10
Brewster
7:46.46
1
144
Vasilik, Lindsey
10
Suffern
8:00.01
1
Womens 3200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ashe, Amanda
11
East Meadow
10:40.60
1
2
Zendell, Kate
10
Suffern
10:48.70
1
3
Florie, Corinne
12
Mahopac
10:57.30
1
4
Ludwikowski, Rachel
8
Suffern
11:01.20
1
5
Scheriff, Jessica
11
North Babylon
11:01.22
1
6
Wallace, Ashley
10
Cornwall Central
11:14.27
1
7
Meagan, Hopkins
12
Lakeland/Panas
11:20.11
1
8
McClay, Taylor
8
Eastport/Sou
11:24.79
1
9
Breton, Anna
10
Suffern
11:38.90
1
10
Peysson, Meghan
12
East Meadow
11:40.25
1
11
Colon, Taryn
12
Suffern
11:40.31
1
12
Wasserman, Elizabeth
12
Monroe-Woodbury
11:41.19
1
13
DeCicco, Alex
9
Eastport/Sou
11:45.42
1
14
Lord, Jamie
11
North Rockland
11:46.29
1
15
Saroka, Katie
12
Bayport Blue Poi
11:52.28
1
16
Munks, Kathryn
9
Monroe-Woodbury
11:53.42
1
17
Delzell, Brianna
10
Bayport Blue Poi
11:57.86
1
18
Morgan, Casie
11
Suffern
11:58.77
1
19
Reilly, Caelyn
9
Bay Shore
12:01.28
1
20
Dibari, Kristen
11
North Rockland
12:06.22
1
21
Schafer, Ashley
10
Eastport/Sou
12:07.13
1
22
Arcuri, Lindsay
12
Bay Shore
12:09.89
1
23
Hartnett, Caitlin
9
Tappan Zee
12:10.12
1
24
Galvin, Meghan
10
Syosset
12:13.35
1
25
Khatib, Jumana
12
Suffern
12:14.12
1
26
Weitzman, Marissa
10
Suffern
12:20.10
1
27
Flood, Samantha
11
Bay Shore
12:24.33
1
28
Stella, Carlye
10
Monroe-Woodbury
12:26.52
1
29
Go, Tracy
9
Syosset
12:29.93
1
30
Borenkoff, Jenna
9
Suffern
12:32.26
1
31
Svoboda, Ursula
12
Suffern
12:34.51
1
32
Stephens, Kailee
8
North Rockland
12:36.44
1
33
Torpey, Aida
9
North Rockland
12:43.44
1
34
Stricoff, Zoe
10
Syosset
12:44.07
1
35
Spellman, Betsy
11
Eastport/Sou
12:50.39
1
36
Chizmadia, Jackie
11
North Rockland
12:50.92
1
37
Donato, Sam
8
Suffern
12:51.04
1
38
Mason, Nicole
12
Bayport Blue Poi
13:05.34
1
39
Garcia, MariaAngelica
9
North Rockland
13:06.06
1
40
DeStefani, Sam
7
Syosset
13:09.54
1
41
Esselman, Kelsey
12
Monroe-Woodbury
13:11.25
1
42
Waldron, Jaclyn
8
North Rockland
13:12.90
1
43
Roppolo, Angela
11
North Rockland
13:36.90
1
44
McDonough, Erin
9
Lakeland/Panas
14:39.48
1
45
Skulsky, Rebecca
10
Suffern
14:50.60
1
--
Reyes, Jasmin
9
Bay Shore
DNF
1
--
Klev, Brianna
8
Suffern
DNF
1
Womens 100m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cimino, Alexandra
12
Westwood Regiona
14.84
nwi
1
2
Zelenoy, Christina
12
Monroe-Woodbury
15.53
nwi
1
3
Glover, Danae
11
North Babylon
15.67
nwi
1
4
Hasher, Casey
12
Bayport Blue Poi
16.25
nwi
1
5
Mitchell, Michelle
10
Monroe-Woodbury
16.49
nwi
1
Womens 100m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Cimino, Alexandra
12
Westwood Regiona
15.73
nwi
1
2
Zelenoy, Christina
12
Monroe-Woodbury
15.92
nwi
3
3
Glover, Danae
11
North Babylon
16.22
nwi
4
4
Augustin, Hillary
11
East Meadow
16.53
nwi
6
5
Hasher, Casey
12
Bayport Blue Poi
16.71
nwi
9
6
Mitchell, Michelle
10
Monroe-Woodbury
17.01
nwi
10
7
Braxton, Nailah
12
Bay Shore
17.05
nwi
8
8
Silhan, Erica
11
Bay Shore
17.34
nwi
6
9
Daches, Madison
10
Monroe-Woodbury
17.50
nwi
5
10
Lashley, Deanna
11
Clara Barton
17.60
nwi
3
11
DUCSON, MYRLANDA
12
Clara Barton
17.74
nwi
7
12
Small, Carrie
12
North Rockland
17.75
nwi
9
13
Greenbaum, Kyra
8
Suffern
17.91
nwi
10
14
Martin, Orla
11
Mahopac
18.14
nwi
1
15
Finn, Alexis
11
Monroe-Woodbury
18.25
nwi
5
16
Mellor, Sophie
11
Edgemont
18.77
nwi
8
17
Boyer, Kaila
9
Yorktown Heights
18.81
nwi
2
18
Hebard, Alexandra
12
Yorktown Heights
18.86
nwi
10
19
Bishop, Ciara
11
Cornwall Central
18.91
nwi
7
20
Lapierre, Alexa
9
Yorktown Heights
19.01
nwi
3
21
McGovern, Lindsey
9
Bayport Blue Poi
19.10
nwi
10
22
Bryant, Kayla
9
North Babylon
19.28
nwi
6
23
McKee, Maggie
10
Good Counsel
19.30
nwi
7
24
Yard, Nia
10
Spring Valley
19.52
nwi
3
25
Huber, Kristen
9
Mahopac
19.56
nwi
9
26
Rokicsak, Dana
11
Clarkstown South
19.59
nwi
7
27
Tynan, Laura
9
East Meadow
19.75
nwi
2
28
Polloni, Amanda
10
Mahopac
19.82
nwi
4
29
Strobl, Brigitte
9
Bayport Blue Poi
20.00
nwi
8
30
Reddy, Neena
9
East Meadow
20.03
nwi
9
31
Vippolis, Alexandra
10
North Rockland
20.04
nwi
3
32
Chambers, Corinna
9
Monroe-Woodbury
20.39
nwi
6
33
Larkin, Erin
9
Monroe-Woodbury
20.69
nwi
4
34
Morales, Michaela
9
North Rockland
21.01
nwi
10
35
Egazarian, Alexis
9
Tappan Zee
21.26
nwi
7
36
Sullivan, Ashlyne
12
Monroe-Woodbury
21.32
nwi
6
37
Wilson, Sabriyya
9
Monroe-Woodbury
21.38
nwi
10
38
Volpe, Rachel
9
Kingston
21.44
nwi
9
39
Murphy, Emily
9
Tappan Zee
21.67
nwi
2
40
Skarkas, Megan
9
Monroe-Woodbury
21.81
nwi
8
41
Slifkin, Abigail
10
Monroe-Woodbury
21.83
nwi
7
42
Scerbo, Christine
9
Clarkstown South
21.90
nwi
9
43
Keenan, Allison
10
North Rockland
21.93
nwi
5
44
Ryan, Shannon
12
Eastport/Sou
22.28
nwi
1
45
Persing, Alana
9
Good Counsel
22.53
nwi
8
46
Doran, Erica
10
Nanuet
22.61
nwi
5
47
Effaldana, Kaitlyn
9
North Rockland
27.09
nwi
1
48
Rooney, Caitlyn
11
Good Counsel
31.35
nwi
2
--
Lauredent, Wilvlyne
11
North Rockland
DQ
nwi
5
Womens 400m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cimino, Alexandra
12
Westwood Regiona
1:01.73
1
2
Zelenoy, Christina
12
Monroe-Woodbury
1:04.07
1
3
Knaster, Jade
12
Syosset
1:05.09
1
4
Rudy, Elena
12
Cornwall Central
1:05.71
1
5
Miller, Roazena
12
Clara Barton
1:06.94
2
6
Hasher, Casey
12
Bayport Blue Poi
1:07.09
1
7
Small, Carrie
12
North Rockland
1:08.11
2
8
Muschio, Rebecca
12
Bayport Blue Poi
1:10.25
2
9
Mazzoni, Marisa
12
Eastport/Sou
1:10.70
2
10
Onatzevitch, Lauren
11
Yorktown Heights
1:11.23
3
11
Lashley, Deanna
11
Clara Barton
1:11.48
3
12
March, Sydney
9
North Rockland
1:11.76
3
13
Conforti, Bri
9
Syosset
1:12.23
2
14
Tricomi, Christina
11
Cornwall Central
1:13.45
4
15
Tannhauser, Heidi
10
North Rockland
1:13.64
3
16
Strobl, Brigitte
9
Bayport Blue Poi
1:15.67
4
17
McGovern, Lindsey
9
Bayport Blue Poi
1:16.52
4
18
Vippolis, Alexandra
10
North Rockland
1:18.99
4
19
Morales, Michaela
9
North Rockland
1:23.30
3
20
Egazarian, Alexis
9
Tappan Zee
1:23.59
5
21
Persing, Alana
9
Good Counsel
1:28.35
4
22
Rooney, Caitlyn
11
Good Counsel
1:39.96
5
23
Waters, Caitlin
10
Good Counsel
1:40.27
4
Womens 4x100m Relay Freshman/Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gilman
,
Prosper
,
Wilson
,
Figueroa
North Babylon
51.94
1
2
VanLedtj
,
Morgan
,
Gagnon
,
Klein
Cornwall Central
53.51
1
3
Cumberba
,
Cunningh
,
Vandroff
,
James
Clara Barton
54.32
1
4
Brodhead
,
Shumway
,
Volpe
,
Iusto
Kingston
55.09
1
5
Fraser
,
Fraser
,
Kaufman
,
Cranston
Nyack
57.64
2
6
Jeremie
,
Depinto
,
Mileski
,
Manu
North Rockland
58.03
2
7
Riley
,
Scerbo
,
Scerbo
,
Urla
Clarkstown South
58.19
3
8
Ceccolin
,
Savastan
,
Kluger
,
Cohall
Lakeland/Panas
58.43
2
9
Piccirel
,
Christie
,
Flores
,
Wills
Bay Shore
58.68
2
10
McKee
,
Rodrigue
,
Kelly
,
Terilli
Good Counsel
58.98
1
11
Boyer
,
Camp
,
Katz
,
Camaj
Yorktown Heights
1:00.34
3
12
Boone
,
Matthews
,
Okoye
,
Stewart
Beacon
1:00.43
2
13
Epps
,
Lee
,
Lerner
,
Williams
Syosset
1:01.77
1
14
Basir
,
Boiano
,
Egazaria
,
Hynes
Tappan Zee
1:02.68
3
15
Black
,
Bailey
,
Geraci
,
Lenartow
John Jay Senior
1:03.17
3
16
Yohanna
,
Goodwin
,
Stark
,
Abraham
Nanuet
1:05.20
3
17
Collabol
,
Gregis
,
Chan
,
Erickson
Carmel
1:06.57
3
Womens 4x100m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Roser
,
Flores
,
Longendy
,
Jansen
Kingston
50.69
1
2
Dodrill
,
Laureden
,
Coley
,
Ramos
North Rockland
51.54
1
3
Copeland
,
Garner
,
Germain
,
Pierre
Spring Valley
51.85
1
4
Baker
,
Emmanuel
,
Ngbokoli
,
Cavanaug
Hackley
52.00
1
5
Baker
,
Mandat
,
Mobley
,
Jones
North Babylon
52.67
1
6
Duncan
,
Waterman
,
Ducson
,
Matthew
Clara Barton
53.57
1
Womens 4x100m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Roser
,
Flores
,
Longendy
,
Jansen
Kingston
50.65
3
2
Dodrill
,
Laureden
,
Coley
,
Ramos
North Rockland
50.67
3
3
Copeland
,
Garner
,
Germain
,
Pierre
Spring Valley
51.62
4
4
Baker
,
Emmanuel
,
Ngbokoli
,
Cavanaug
Hackley
51.87
2
5
Baker
,
Mandat
,
Mobley
,
Jones
North Babylon
52.06
2
6
Duncan
,
Waterman
,
Ducson
,
Matthew
Clara Barton
53.02
1
7
Schucker
,
Haughton
,
Doran
,
Carey
Nanuet
54.81
4
8
Tricomi
,
Mitchell
,
Carl
,
Bishop
Cornwall Central
55.25
4
9
Leonardi
,
Costanzo
,
Roller
,
Berrios
Lakeland/Panas
55.37
3
10
Greenawa
,
Voyd
,
Mckoy
,
Kadaya
Yonkers
55.38
2
11
Gusmano
,
Malone
,
Cherry
,
Giusto
John Jay Senior
55.54
3
12
Jackson
,
Scott
,
Yee
,
Joyner
Tappan Zee
55.62
2
13
Siegmann
,
Juster
,
Lee
,
Epps
Syosset
55.87
1
14
Jacobs
,
Mills
,
Brissett
,
Lubrun
Prospect Heights
56.08
4
15
Ryan
,
Gross
,
Mazzoni
,
Castoro
Eastport/Sou
56.52
3
16
Haye
,
Jackson
,
Griffith
,
Jeanty
Good Counsel
56.92
3
17
Schneide
,
Curry
,
Jobin
,
Stec
Carmel
57.29
1
18
Silver
,
Muschio
,
Wertz
,
Triani
Bayport Blue Poi
1:00.65
4
19
Vergara
,
McTigue
,
Grande
,
Biano
Clarkstown South
1:01.95
2
--
Regalbut
,
Santiago
,
Lafontan
,
Orphee
Clarkstown North
DQ
1
Womens 4x200m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards
,
Pierre
,
Germain
,
Copeland
Spring Valley
1:47.87
1
2
Okeke
,
Gerraput
,
Kirkland
,
Kirkland
Clarkstown South
1:47.92
1
3
Zak
,
Emmanuel
,
Ngbokoli
,
Cavanaug
Hackley
1:50.62
1
4
Banister
,
Gardner
,
Farris
,
Brewster
North Babylon
1:55.25
1
5
Martin
,
Crooks
,
Campbell
,
Jenkins
Bay Shore
1:55.92
2
6
Volpe
,
Williams
,
Siegel
,
Saridaki
Kingston
1:57.01
1
7
Boyer
,
Dobson
,
O'Connor
,
Quigley
Yorktown Heights
1:57.42
2
8
Jacobs
,
Mills
,
Brissett
,
Lubrun
Prospect Heights
1:57.74
3
9
Yee
,
Scott
,
Jackson
,
Joyner
Tappan Zee
1:59.05
3
10
Casado-C
,
Mellor
,
Puig
,
Widmann
Edgemont
1:59.73
2
11
Torres
,
Gray
,
Casella
,
Gomez
Good Counsel
2:03.35
2
12
Charles
,
Matthew
,
Bredy
,
Adams
Clara Barton
2:04.00
3
13
Berrios
,
Ferguson
,
Sansone
,
Adeyemi
Lakeland/Panas
2:04.63
3
14
Clancy
,
Gallo
,
Hall
,
Hansen
Bayport Blue Poi
2:15.18
3
--
Addane
,
Washingt
,
Brown
,
Anderson
Yonkers
DNF
2
--
Frisina
,
Siegmann
,
Juster
,
Rapfogel
Syosset
DQ
2
Womens 4x400m Relay Freshman/Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Morgan
,
Gagnon
,
VanLedtj
,
Klein
Cornwall Central
4:25.27
1
2
Shumway
,
Brodhead
,
Quezada
,
Iusto
Kingston
4:32.04
1
3
Magnific
,
Foley
,
Brady
,
Castille
Bayport Blue Poi
4:34.63
1
4
Haye
,
Waters
,
Terilli
,
Kelly
Good Counsel
4:40.34
1
5
Hur
,
Horigome
,
Epps
,
Bloomber
Syosset
4:44.16
1
6
Descarte
,
Jeremie
,
Manu
,
Laureden
North Rockland
4:47.98
1
7
Diaz
,
Fudge
,
Lopez
,
McCarren
Bay Shore
4:53.55
1
8
Savastan
,
Igna
,
Petricci
,
Geoghega
Lakeland/Panas
4:59.52
2
9
Mellin
,
Mastrong
,
Abraham
,
Chen
Nanuet
5:04.60
2
10
Basir
,
Veraja
,
Lildharr
,
Genovesi
Tappan Zee
5:07.20
2
11
Pisano
,
Farrell
,
Lolo
,
Litaker
Clarkstown South
5:07.37
2
12
Dean
,
Good
,
Ng
,
Telesco
Beacon
5:08.06
2
13
Aiello
,
Ruane
,
McNerney
,
Chan
Carmel
5:14.35
2
14
Kouril
,
Kouril
,
Camp
,
Scanlon
Yorktown Heights
5:22.44
2
Womens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Theard
,
Adler
,
McIntosh
,
Solan
Suffern
3:59.34
1
2
Cibuls
,
Hasher
,
Dolan
,
Dooley
Bayport Blue Poi
4:02.18
1
3
Small
,
Coley
,
March
,
Ramos
North Rockland
4:04.48
1
4
Bruefach
,
Conforti
,
Frisina
,
Gruber
Syosset
4:05.69
1
5
Jansen
,
Roser
,
Longendy
,
Flores
Kingston
4:08.25
1
6
Anderson
,
Toppin
,
Silhan
,
Palomino
Bay Shore
4:11.93
1
7
Miller
,
Duncan
,
Waterman
,
Dorismon
Clara Barton
4:20.03
2
8
Greenawa
,
Mckoy
,
Voyd
,
Kadaya
Yonkers
4:22.27
2
9
Ortiz
,
Thomasse
,
McCarthy
,
Bugara
Lakeland/Panas
4:31.54
2
10
Longarin
,
Salvesen
,
Muenzer
,
Biano
Clarkstown South
4:45.72
2
11
Prosper
,
Scudder
,
Smalls
,
Bryant
North Babylon
4:46.17
2
Womens 4x800m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Adler
,
McIntosh
,
Zendell
,
Matwiejc
Suffern
9:22.77
1
2
Rokicsak
,
Cruz
,
Jordan
,
Phillip
Clarkstown South
10:19.54
1
3
Woych
,
Hack
,
Corrigan
,
McCardle
Kingston
10:26.65
1
4
Delzell
,
Darby
,
Bachek
,
Mason
Bayport Blue Poi
10:46.49
1
5
Dalton
,
Spellman
,
Venturin
,
Schafer
Eastport/Sou
10:53.82
1
6
McGovern
,
Paglia
,
Pecorell
,
Martin
John Jay Senior
11:06.31
1
7
Hernande
,
Kanaan
,
Imbert
,
Gardner
North Babylon
11:24.05
1
8
Clarke
,
Aikens
,
Tiege
,
Clarke
Good Counsel
11:38.22
1
Womens Shot Put Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nardi, Endi
9
Kingston
30-00.00
(9.14m)
1
2
Van Weele, Jeami
10
Bayport Blue Poi
30-00.00
(9.14m)
1
3
Christie, Kayla
9
Bay Shore
28-11.00
(8.81m)
1
4
Wojciechowski, Julia
10
North Rockland
27-11.00
(8.51m)
1
5
Oberdier, Samantha
10
Clarkstown South
27-09.75
(8.48m)
1
6
Boughton, Abigail
10
Kingston
27-08.75
(8.45m)
1
7
Joyner, Helen
9
Tappan Zee
27-07.50
(8.42m)
1
8
Callahan, Hailey
10
Bay Shore
27-05.50
(8.37m)
1
9
Hansen, Lauren
9
Bayport Blue Poi
26-06.00
(8.08m)
1
10
White, Marie
9
Kingston
26-03.00
(8.00m)
1
11
Frank, Ayanna
10
Bay Shore
25-09.00
(7.85m)
1
12
George, Saumya
10
Nanuet
25-00.00
(7.62m)
1
13
Germain, Yanisha
9
Clara Barton
24-10.00
(7.57m)
1
14
Clancy, Haley
10
Bayport Blue Poi
24-02.00
(7.37m)
1
15
Alvarado, Jessica
10
Clarkstown South
24-01.00
(7.34m)
1
16
Stern, Gail
10
Suffern
23-10.00
(7.26m)
1
17
Wilson, Sierra
9
North Babylon
23-09.00
(7.24m)
1
18
Kozman, Juliana
9
Tappan Zee
23-09.00
(7.24m)
1
19
Napolitano, Kaylah
9
Bay Shore
23-04.50
(7.12m)
1
20
Hall, Alyssa
9
Bayport Blue Poi
23-03.00
(7.09m)
1
21
Gallo, Shannon
9
Bayport Blue Poi
23-02.00
(7.06m)
1
22
Perry, Sienna
9
Tappan Zee
23-01.50
(7.05m)
1
23
Cohen, Amy
9
Tappan Zee
23-00.00
(7.01m)
1
24
Tucci, Angela
9
Tappan Zee
22-09.00
(6.93m)
1
25
Cordoba, Nathalie
9
North Rockland
22-07.50
(6.90m)
1
26
Puranda, Britney
9
Good Counsel
22-07.00
(6.88m)
1
27
Russell, Mairead
9
Tappan Zee
22-05.00
(6.83m)
1
28
Ansman, Sarah
9
North Babylon
22-04.00
(6.81m)
1
29
Henry, Sarah
10
Cornwall Central
22-03.00
(6.78m)
1
30
Bond, Carly
10
Suffern
22-02.00
(6.76m)
1
31
Smith, Colleen
9
Good Counsel
22-01.00
(6.73m)
1
32
Paradisis, Kristin
9
Good Counsel
21-10.00
(6.65m)
1
33
Conway, Brianna
10
Clarkstown South
21-06.00
(6.55m)
1
34
Gregg, Irene
10
North Rockland
21-04.50
(6.52m)
1
35
Phillips, Michaela
9
Good Counsel
21-04.00
(6.50m)
1
36
McClay, Kylie
10
Eastport/Sou
21-03.00
(6.48m)
1
36
Mannion, Tara
10
Cornwall Central
21-03.00
(6.48m)
1
38
Boulay, Suzy
8
Kingston
21-00.00
(6.40m)
1
39
Griffin, Kristal
9
Cornwall Central
20-11.00
(6.38m)
1
40
Erickson, Sydney
9
Carmel
20-09.00
(6.32m)
1
41
Evelyn, Audrianna
9
North Rockland
20-08.00
(6.30m)
1
42
O'Shea, Cara
10
Clarkstown South
20-07.00
(6.27m)
1
43
Garachana, Nicole
9
North Rockland
20-03.00
(6.17m)
1
44
Jackson, Gabrielle
10
Good Counsel
19-11.00
(6.07m)
1
45
Moreno, Alexa
9
Eastport/Sou
19-07.00
(5.97m)
1
46
Garnett, Zori
9
Good Counsel
19-04.00
(5.89m)
1
47
Hernandez, Sabrina
9
Lakeland/Panas
19-00.25
(5.80m)
1
48
Manderson, Anysia
9
Cornwall Central
18-11.00
(5.77m)
1
49
Mobarak, Joann
10
Good Counsel
18-09.00
(5.72m)
1
50
McLiverty, Francesca
9
Yorktown Heights
18-08.00
(5.69m)
1
51
Lopuchin, Lucia
9
Nyack
17-10.00
(5.44m)
1
52
Enderley, Sonia
9
Clarkstown South
17-09.00
(5.41m)
1
52
Mitchell, Radene
10
Nyack
17-09.00
(5.41m)
1
54
Costello, Johana
9
Carmel
17-01.00
(5.21m)
1
55
Flores, Vanessa
9
Good Counsel
16-07.00
(5.05m)
1
56
Warren, Sarah
10
Nyack
15-06.00
(4.72m)
1
57
Dimaio, Alexia
9
Good Counsel
14-10.00
(4.52m)
1
57
Brand, Leah
9
Nyack
14-10.00
(4.52m)
1
59
Speakman, Jessica
9
Nyack
14-09.00
(4.50m)
1
60
Acosta, Dana
10
Good Counsel
13-00.00
(3.96m)
1
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mollahan, Katherine
12
Cornwall Central
37-03.00
(11.35m)
1
2
Hinds, Valerie
10
Kingston
36-00.50
(10.99m)
1
3
Olubummo, Christina
11
Spring Valley
33-10.25
(10.32m)
1
4
Kanterman, Sami
12
Monroe-Woodbury
32-01.50
(9.79m)
1
5
Donnelly, Megan
10
Nanuet
31-08.50
(9.66m)
1
6
Pryce, Jazmin
12
Brewster
30-02.00
(9.19m)
1
7
Harris, Janae
12
Bay Shore
29-04.00
(8.94m)
1
8
Coleman, Kristin
11
Cornwall Central
28-11.00
(8.81m)
1
9
Dume, Sarah
11
Clara Barton
28-10.25
(8.79m)
1
10
Casazza, Emily
11
Monroe-Woodbury
28-08.50
(8.75m)
1
11
Jackson, Kelani
12
Bay Shore
28-08.00
(8.74m)
1
12
Thompson, Sodasia
11
Bay Shore
28-07.50
(8.72m)
1
13
Schnieder, Gabrielle
12
Monroe-Woodbury
28-00.50
(8.55m)
1
14
Oberdier, Samantha
10
Clarkstown South
27-11.50
(8.52m)
1
15
Francios, Noah
9
Monroe-Woodbury
27-03.25
(8.31m)
1
16
Daches, Madison
10
Monroe-Woodbury
26-06.75
(8.10m)
1
17
Powchik, Ava
12
Croton Harmon
26-03.00
(8.00m)
1
18
Campo, Rachel
9
Monroe-Woodbury
26-01.00
(7.95m)
1
19
Driscoll, Valerie
11
Yorktown Heights
25-09.75
(7.87m)
1
20
Marcelin, Roberta
11
North Rockland
25-08.00
(7.82m)
1
21
Pennica, Jessica
11
Eastport/Sou
25-07.75
(7.82m)
1
22
Brosan, Sharyn
11
Monroe-Woodbury
25-07.00
(7.80m)
1
23
Henderson, Khailia
11
Beacon
25-05.25
(7.75m)
1
24
Strianese, Nicole
11
North Rockland
25-03.00
(7.70m)
1
24
Gruber, Nicole
12
East Chester
25-03.00
(7.70m)
1
26
Jacquet, Abby
11
North Rockland
24-10.00
(7.57m)
1
27
Aine, Olivia
10
Monroe-Woodbury
24-01.75
(7.36m)
1
28
Robinson, Brianna
9
Kingston
23-10.25
(7.27m)
1
29
Lindhoff, Alexandra
12
Nanuet
23-09.00
(7.24m)
1
30
Fox, Susie
12
Clarkstown South
23-05.75
(7.16m)
1
31
Pugh, Kelsey
11
Nanuet
22-10.50
(6.97m)
1
32
Smith, Brianni
11
North Babylon
22-09.00
(6.93m)
1
33
Dalmeus, Anecine
11
Suffern
22-08.25
(6.92m)
1
34
Shroba, Lianne
11
North Rockland
22-00.00
(6.71m)
1
35
Adams, Jalissa
12
Clara Barton
21-09.75
(6.65m)
1
36
Ullo, Gabriella
9
East Meadow
21-09.25
(6.64m)
1
37
Rodriguez, Monica
12
Good Counsel
20-09.50
(6.34m)
1
38
Taurisano, Elizabeth
12
Suffern
20-07.75
(6.29m)
1
39
Corley, Jasmine
11
Kingston
20-05.00
(6.22m)
1
40
Silva, Vanessa
11
East Meadow
17-11.00
(5.46m)
1
41
James, Jibi
11
Clarkstown North
17-09.75
(5.43m)
1
Womens Discus Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nardi, Endi
9
Kingston
87-08
(26.72m)
1
2
Oberdier, Samantha
10
Clarkstown South
85-01
(25.93m)
1
3
Van Weele, Jeami
10
Bayport Blue Poi
84-02
(25.65m)
1
4
Hansen, Lauren
9
Bayport Blue Poi
71-10
(21.89m)
1
5
Frank, Ayanna
10
Bay Shore
71-08
(21.84m)
1
6
Hall, Alyssa
9
Bayport Blue Poi
71-04
(21.74m)
1
7
Callahan, Hailey
10
Bay Shore
69-09
(21.26m)
1
8
Clancy, Haley
10
Bayport Blue Poi
69-08
(21.23m)
1
9
Perry, Sienna
9
Tappan Zee
67-00
(20.42m)
1
10
Christie, Kayla
9
Bay Shore
64-06
(19.66m)
1
11
Wojciechowski, Julia
10
North Rockland
64-02
(19.56m)
1
12
Russell, Mairead
9
Tappan Zee
61-02
(18.64m)
1
13
Gallo, Shannon
9
Bayport Blue Poi
60-09
(18.52m)
1
14
Wilson, Sierra
9
North Babylon
59-05
(18.11m)
1
15
Boughton, Abigail
10
Kingston
58-05
(17.81m)
1
16
George, Saumya
10
Nanuet
57-02
(17.42m)
1
17
Napolitano, Kaylah
9
Bay Shore
56-02
(17.12m)
1
18
Henry, Sarah
10
Cornwall Central
54-08
(16.66m)
1
19
Germain, Yanisha
9
Clara Barton
53-03
(16.23m)
1
20
Smith, Colleen
9
Good Counsel
52-05
(15.98m)
1
21
Manderson, Anysia
9
Cornwall Central
51-09
(15.77m)
1
22
McClay, Kylie
10
Eastport/Sou
51-00
(15.54m)
1
23
Griffin, Kristal
9
Cornwall Central
50-11
(15.52m)
1
24
Ansman, Sarah
9
North Babylon
50-07
(15.42m)
1
25
Conway, Brianna
10
Clarkstown South
49-02
(14.99m)
1
26
Gregg, Irene
10
North Rockland
48-09
(14.86m)
1
27
Mannion, Tara
10
Cornwall Central
47-05
(14.45m)
1
27
Noonan, Emma
9
Tappan Zee
47-05
(14.45m)
1
29
Alvarado, Jessica
10
Clarkstown South
46-10
(14.27m)
1
30
Enderley, Sonia
9
Clarkstown South
46-03
(14.10m)
1
31
Bond, Carly
10
Suffern
45-06
(13.87m)
1
32
Lopuchin, Lucia
9
Nyack
43-10
(13.36m)
1
33
Evelyn, Audrianna
9
North Rockland
42-08
(13.00m)
1
33
Jackson, Gabrielle
10
Good Counsel
42-08
(13.00m)
1
35
Garachana, Nicole
9
North Rockland
42-07
(12.98m)
1
36
Puranda, Britney
9
Good Counsel
42-03
(12.88m)
1
37
Mobarak, Joann
10
Good Counsel
41-00
(12.50m)
1
38
McLiverty, Francesca
9
Yorktown Heights
40-05
(12.32m)
1
39
Flores, Vanessa
9
Good Counsel
38-08
(11.79m)
1
40
Cordoba, Nathalie
9
North Rockland
38-03
(11.66m)
1
41
Pamphile, Briana
10
North Rockland
37-07
(11.46m)
1
42
Joyner, Helen
9
Tappan Zee
37-01
(11.30m)
1
43
Garnett, Zori
9
Good Counsel
36-07
(11.15m)
1
44
Paradisis, Kristin
9
Good Counsel
36-06
(11.13m)
1
45
Warren, Sarah
10
Nyack
35-05
(10.80m)
1
46
Kozman, Juliana
9
Tappan Zee
34-11
(10.64m)
1
47
Hernandez, Sabrina
9
Lakeland/Panas
34-09
(10.59m)
1
48
O'Shea, Cara
10
Clarkstown South
34-06
(10.52m)
1
49
Moreno, Alexa
9
Eastport/Sou
33-04
(10.16m)
1
50
Mitchell, Radene
10
Nyack
33-02
(10.11m)
1
51
Stern, Gail
10
Suffern
32-08
(9.96m)
1
52
Acosta, Dana
10
Good Counsel
32-00
(9.75m)
1
53
Speakman, Jessica
9
Nyack
30-06
(9.30m)
1
54
Phillips, Michaela
9
Good Counsel
25-03
(7.70m)
1
55
Brand, Leah
9
Nyack
24-07
(7.49m)
1
56
Dimaio, Alexia
9
Good Counsel
23-08
(7.21m)
1
Womens Discus Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Powchik, Ava
12
Croton Harmon
105-05
(32.13m)
1
2
Mollahan, Katherine
12
Cornwall Central
101-03
(30.86m)
1
3
Hinds, Valerie
10
Kingston
95-04
(29.06m)
1
4
Thompson, Sodasia
11
Bay Shore
87-03
(26.59m)
1
5
Kraft, Jenny
12
John Jay Senior
79-07
(24.26m)
1
6
Borzacchiello, Christina
12
Cornwall Central
79-05
(24.21m)
1
7
Jackson, Kelani
12
Bay Shore
79-04
(24.18m)
1
8
Olubummo, Christina
11
Spring Valley
78-03
(23.85m)
1
9
Stone, Paulathena
12
Hackley
71-02
(21.69m)
1
10
Sampson, Denae
12
North Babylon
68-07
(20.90m)
1
11
Driscoll, Valerie
11
Yorktown Heights
66-02
(20.17m)
1
12
Schutt, Faith
11
John Jay Senior
64-01
(19.53m)
1
13
Garrigan, Casey
11
Yorktown Heights
63-10
(19.46m)
1
14
Pennica, Jessica
11
Eastport/Sou
63-06
(19.35m)
1
15
Harris, Janae
12
Bay Shore
63-04
(19.30m)
1
16
Strianese, Nicole
11
North Rockland
62-09
(19.13m)
1
17
Lopez, Delannie
11
Lakeland/Panas
62-00
(18.90m)
1
18
O'Dell, Frankie
10
John Jay Senior
61-11
(18.87m)
1
19
Donnelly, Megan
10
Nanuet
60-09
(18.52m)
1
20
Malone, Olivia
11
John Jay Senior
60-01
(18.31m)
1
21
Fox, Susie
12
Clarkstown South
59-10
(18.24m)
1
22
Marcelin, Roberta
11
North Rockland
58-03
(17.75m)
1
23
Dume, Sarah
11
Clara Barton
58-02
(17.73m)
1
24
Taurisano, Elizabeth
12
Suffern
51-09
(15.77m)
1
25
Adams, Jalissa
12
Clara Barton
51-04
(15.65m)
1
26
Shroba, Lianne
11
North Rockland
49-07
(15.11m)
1
27
Gruber, Nicole
12
East Chester
49-06
(15.09m)
1
28
Smith, Brianni
11
North Babylon
48-05
(14.76m)
1
29
Ashworth, Danielle
10
John Jay Senior
47-02
(14.38m)
1
30
Dalmeus, Anecine
11
Suffern
44-04
(13.51m)
1
31
James, Jibi
11
Clarkstown North
38-06
(11.73m)
1
32
Rodriguez, Monica
12
Good Counsel
32-10
(10.01m)
1
--
Pugh, Kelsey
11
Nanuet
FOUL
(--)
1
Womens High Jump Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Camaj, Katrina
10
Yorktown Heights
4-08.00
(1.42m)
1
2
Cibuls, Kathleen
9
Bayport Blue Poi
4-06.00
(1.37m)
1
3
Maragh, Britany
10
Nanuet
4-06.00
(1.37m)
1
4
Sims, Emma
9
Bay Shore
4-06.00
(1.37m)
1
4
Criscione, Jaynie
10
Brewster
4-06.00
(1.37m)
1
6
Williams, Renee
10
Kingston
4-03.00
(1.30m)
1
6
Litaker, Caitlyn
10
Clarkstown South
4-03.00
(1.30m)
1
8
Lynch, Eva
10
Cornwall Central
4-03.00
(1.30m)
1
13
Gill, Skylar
9
Nyack
4-00.00
(1.22m)
1
13
Hebard, Katharine
10
Yorktown Heights
4-00.00
(1.22m)
1
9
McKenna, Laura
9
Tappan Zee
4-00.00
(1.22m)
1
9
Mariquit, Siobhan
9
Suffern
4-00.00
(1.22m)
1
9
Dean, Briana
10
Beacon
4-00.00
(1.22m)
1
9
Murphy, Emily
9
Tappan Zee
4-00.00
(1.22m)
1
15
Naranjo, Melissa
10
Clarkstown South
3-09.00
(1.14m)
1
15
Sadowitz, Megan
9
John Jay Senior
3-09.00
(1.14m)
1
17
Chan, Sarah
9
Nanuet
3-09.00
(1.14m)
1
18
Mileski, Marissa
9
North Rockland
3-09.00
(1.14m)
1
19
Werfel, Rebecca
9
Suffern
3-03.00
(0.99m)
1
19
Mellin, Stephanie
9
Nanuet
3-03.00
(0.99m)
1
19
Hugh, Amanda
9
Suffern
3-03.00
(0.99m)
1
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Silhan, Erica
11
Bay Shore
5-03.00
(1.60m)
1
2
Braxton, Nailah
12
Bay Shore
5-00.00
(1.52m)
1
3
germain, natanaelle
12
Spring Valley
5-00.00
(1.52m)
1
4
Jiang, Tiffany
11
Edgemont
5-00.00
(1.52m)
1
5
Adeyeye, Mary
12
Lakeland/Panas
4-10.00
(1.47m)
1
6
O'Connor, Fiona
12
Yorktown Heights
4-10.00
(1.47m)
1
7
Hebard, Alexandra
12
Yorktown Heights
4-08.00
(1.42m)
1
8
Harris, Nye'dia
10
Bay Shore
4-08.00
(1.42m)
1
9
Gordon, Kaylyn
11
Ramapo
4-06.00
(1.37m)
1
10
Holmes-Pedersen, Christi
11
Nanuet
4-03.00
(1.30m)
1
Womens Long Jump Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dana, Briana
7
Clarkstown North
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
2
Baston, Patrice
10
Bay Shore
15-04.50
(4.69m)
nwi
1
3
Prosper, Chloe'
10
North Babylon
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
4
Dolan, Dariya
8
Bayport Blue Poi
14-10.25
(4.53m)
nwi
1
5
Jackson, Maddy
7
Tappan Zee
14-04.25
(4.38m)
nwi
1
6
Cibuls, Kathleen
9
Bayport Blue Poi
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
7
Criscione, Jaynie
10
Brewster
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
8
VanLedtje, Katarina
10
Cornwall Central
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
9
iusto, nassim
10
Kingston
13-07.75
(4.16m)
nwi
1
10
Maragh, Britany
10
Nanuet
13-05.00
(4.09m)
nwi
1
11
Zak, Gabrielle
9
Hackley
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
12
Madlinger, Taylor
10
Eastport/Sou
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
13
Griffith, Tiarra
9
Good Counsel
12-05.50
(3.80m)
nwi
1
14
Cunningham, Shenelle
10
Clara Barton
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
15
Wysocka, Amanda
9
Good Counsel
12-04.25
(3.77m)
nwi
1
16
Amalthas, Tereka
10
Clarkstown North
12-03.00
(3.73m)
nwi
1
17
Roll, Annika
10
Brewster
11-11.00
(3.63m)
nwi
1
18
Sherry, Kayla
9
Brewster
11-11.00
(3.63m)
nwi
1
19
Mercado, Julia
9
Clarkstown South
11-09.00
(3.58m)
nwi
1
20
Scott, Clare
8
Tappan Zee
11-06.75
(3.52m)
nwi
1
21
Lynch, Eva
10
Cornwall Central
11-05.00
(3.48m)
nwi
1
22
Fitzmorris, Katherine
10
Yorktown Heights
11-02.50
(3.42m)
nwi
1
23
Bass, Rebecca
9
Clarkstown North
11-01.00
(3.38m)
nwi
1
24
Gregis, Christina
10
Carmel
11-00.50
(3.37m)
nwi
1
25
Bellamore, Jenna
9
Syosset
11-00.00
(3.35m)
nwi
1
26
Szurnicki, Julia
9
Suffern
10-08.00
(3.25m)
nwi
1
27
Costello, Johana
9
Carmel
10-06.50
(3.21m)
nwi
1
28
Waters, Caitlin
10
Good Counsel
10-05.25
(3.18m)
nwi
1
29
Moise, Melissa
9
Ramapo
10-04.00
(3.15m)
nwi
1
30
Ruotolo, Claire
8
Cornwall Central
10-03.00
(3.12m)
nwi
1
30
Costanzo, Jill
9
Clarkstown North
10-03.00
(3.12m)
nwi
1
32
Hugh, Amanda
9
Suffern
10-01.50
(3.09m)
nwi
1
33
Claffe, Alyssa
9
Good Counsel
10-00.00
(3.05m)
nwi
1
34
Montealgre, Eliana
9
Good Counsel
9-11.75
(3.04m)
nwi
1
35
Kim, Jaeyun
10
Clarkstown South
9-11.50
(3.04m)
nwi
1
36
Gabriel, Briana
10
Ramapo
9-11.00
(3.02m)
nwi
1
37
Chan, Sarah
9
Nanuet
9-10.00
(3.00m)
nwi
1
38
Sharkey, Jessica
9
Lakeland/Panas
9-06.25
(2.90m)
nwi
1
39
Treanor, Sarah
10
Clarkstown South
9-06.00
(2.90m)
nwi
1
40
Najorean, Nina
9
Clarkstown North
9-05.25
(2.88m)
nwi
1
41
O'Reilly, Olivia
9
Suffern
8-07.25
(2.62m)
nwi
1
42
Swift, Marisa
9
Lakeland/Panas
8-01.50
(2.48m)
nwi
1
--
Najorean, Liana
9
Clarkstown North
FOUL
(--)
nwi
1
--
McMaster, Catherine
9
Lakeland/Panas
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Toppin, Anisa
11
Bay Shore
17-09.50
(5.42m)
nwi
1
2
Mobley, Teena
12
North Babylon
17-00.50
(5.19m)
nwi
1
3
Jones, Nailah
10
North Babylon
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
4
Lutley, Erin
12
Monroe-Woodbury
15-06.50
(4.74m)
nwi
1
5
Palomino, Kelsey
12
Bay Shore
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
6
Clohessy, Kayla
11
Pearl River
15-05.50
(4.71m)
nwi
1
7
Santiago, Lorraine
12
Clarkstown North
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
8
Daches, Madison
10
Monroe-Woodbury
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
9
Gordon, Kaylyn
11
Ramapo
14-10.50
(4.53m)
nwi
1
10
Famanilia, Sinead
11
Clarkstown South
14-08.50
(4.48m)
nwi
1
11
Braxton, Nailah
12
Bay Shore
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
12
Beyar, Sam
10
Monroe-Woodbury
14-04.50
(4.38m)
nwi
1
13
Onatzevitch, Lauren
11
Yorktown Heights
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
14
Clarke, Paige
9
Good Counsel
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
15
Dodrill, Nicole
9
North Rockland
13-10.25
(4.22m)
nwi
1
16
Brewster, Whitney
12
North Babylon
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
17
Yee, Brianna
11
Tappan Zee
13-05.75
(4.11m)
nwi
1
18
Grant, Adris
12
Spring Valley
13-05.50
(4.10m)
nwi
1
19
Mitchell, Nia
11
Cornwall Central
13-04.00
(4.06m)
nwi
1
20
Arroyo, Samantha
12
Good Counsel
13-03.50
(4.05m)
nwi
1
21
Small, Carrie
12
North Rockland
13-03.00
(4.04m)
nwi
1
22
Johnson, Alana
11
Clara Barton
13-02.50
(4.03m)
nwi
1
23
Joseph, Jasmin
12
Good Counsel
13-02.25
(4.02m)
nwi
1
24
Sullivan, Ashlyne
12
Monroe-Woodbury
13-02.00
(4.01m)
nwi
1
25
Skarkas, Megan
9
Monroe-Woodbury
12-10.00
(3.91m)
nwi
1
26
Robinson, Shantell
12
Spring Valley
12-09.50
(3.90m)
nwi
1
27
Orphee, Thalia
11
Clarkstown North
12-08.00
(3.86m)
nwi
1
28
Bishop, Ciara
11
Cornwall Central
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
29
Maher, Maranda
12
Carmel
12-05.75
(3.80m)
nwi
1
30
Smith, Renae
11
Monroe-Woodbury
12-05.00
(3.78m)
nwi
1
31
Nilaj, Lisa-Marie
11
Good Counsel
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
32
Nelson, Leah
11
Suffern
11-10.00
(3.61m)
nwi
1
33
Lee, Kristy
9
Monroe-Woodbury
11-09.00
(3.58m)
nwi
1
--
Bogard, Jychaelle
11
Ramapo
FOUL
(--)
nwi
1
--
Bhandal, Chanda
11
Clarkstown North
FOUL
(--)
nwi
1
--
Walker, Catherine
10
Monroe-Woodbury
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Criscione, Jaynie
10
Brewster
32-04.50
(9.87m)
nwi
1
2
Dolan, Dariya
8
Bayport Blue Poi
32-03.25
(9.84m)
nwi
1
3
Baston, Patrice
10
Bay Shore
32-01.50
(9.79m)
nwi
1
4
Cruz, Victoria
10
Clarkstown South
31-07.50
(9.64m)
nwi
1
5
Harris, Nye'dia
10
Bay Shore
30-03.50
(9.23m)
nwi
1
6
Camaj, Katrina
10
Yorktown Heights
29-10.25
(9.10m)
nwi
1
7
Loretz, Annie
9
Bayport Blue Poi
28-08.75
(8.76m)
nwi
1
8
Tannhauser, Heidi
10
North Rockland
28-03.50
(8.62m)
nwi
1
9
Wise, Kyya
10
Clara Barton
28-02.75
(8.60m)
nwi
1
10
Cunningham, Shenelle
10
Clara Barton
27-11.00
(8.51m)
nwi
1
11
Partridge, Liz
10
Pearl River
27-10.00
(8.48m)
nwi
1
12
Roll, Annika
10
Brewster
27-02.50
(8.29m)
nwi
1
13
Urla, Natalie
9
Clarkstown South
27-02.50
(8.29m)
nwi
1
14
Williams, Nia
10
Brewster
26-10.00
(8.18m)
nwi
1
15
Sherry, Kayla
9
Brewster
26-09.50
(8.17m)
nwi
1
16
Sims, Emma
9
Bay Shore
26-03.75
(8.02m)
nwi
1
17
Mercado, Julia
9
Clarkstown South
25-09.00
(7.85m)
nwi
1
18
Mannix, Olivia
9
Eastport/Sou
24-10.00
(7.57m)
nwi
1
19
Mariquit, Siobhan
9
Suffern
24-05.50
(7.45m)
nwi
1
20
Fitzmorris, Katherine
10
Yorktown Heights
24-05.25
(7.45m)
nwi
1
21
Andiloro, Marissa
10
Clarkstown South
24-03.00
(7.39m)
nwi
1
22
Werfel, Rebecca
9
Suffern
23-10.25
(7.27m)
nwi
1
23
Sharkey, Jessica
9
Lakeland/Panas
22-08.50
(6.92m)
nwi
1
--
Swift, Marisa
9
Lakeland/Panas
FOUL
(--)
nwi
1
--
Connors, Alex
10
Eastport/Sou
FOUL
(--)
nwi
1
--
Kim, Jaeyun
10
Clarkstown South
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Toppin, Anisa
11
Bay Shore
36-07.50
(11.16m)
nwi
1
2
Palomino, Kelsey
12
Bay Shore
36-06.00
(11.13m)
nwi
1
3
Ngbokoli, Alyza
12
Hackley
33-06.50
(10.22m)
nwi
1
4
Santiago, Lorraine
12
Clarkstown North
33-03.75
(10.15m)
nwi
1
5
Glover, Danae
11
North Babylon
33-03.00
(10.13m)
nwi
1
6
Banister, Maniqua
12
North Babylon
32-01.25
(9.79m)
nwi
1
7
Dobson, Amy
12
Yorktown Heights
31-09.50
(9.69m)
nwi
1
8
Yee, Brianna
11
Tappan Zee
31-03.25
(9.53m)
nwi
1
9
Johnson, Alana
11
Clara Barton
30-07.50
(9.33m)
nwi
1
10
Famanilia, Sinead
11
Clarkstown South
30-05.50
(9.28m)
nwi
1
11
Lauredent, Wilvlyne
11
North Rockland
30-02.50
(9.21m)
nwi
1
12
Giusto, Amanda
12
John Jay Senior
29-05.50
(8.98m)
nwi
1
13
Scudder, Tyanna
11
North Babylon
29-03.00
(8.92m)
nwi
1
14
Coley, Aliyah
11
North Rockland
29-02.25
(8.90m)
nwi
1
15
Haughton, Brittany
11
Nanuet
29-01.25
(8.87m)
nwi
1
16
Gallagher, Kimberly
11
North Babylon
28-11.50
(8.83m)
nwi
1
17
Onatzevitch, Lauren
11
Yorktown Heights
28-09.75
(8.78m)
nwi
1
18
McEnaney, Megan
12
Lakeland/Panas
28-04.75
(8.66m)
nwi
1
19
Mitchell, Nia
11
Cornwall Central
26-10.75
(8.20m)
nwi
1
20
Glanzman, Hanna
11
Edgemont
26-09.00
(8.15m)
nwi
1
21
Bishop, Ciara
11
Cornwall Central
26-08.50
(8.14m)
nwi
1
22
Bhandal, Chanda
11
Clarkstown North
26-03.50
(8.01m)
nwi
1
23
Nelson, Leah
11
Suffern
25-05.75
(7.77m)
nwi
1
24
Soohoo, Susan
11
Lakeland/Panas
23-11.00
(7.29m)
nwi
1
Womens Pole Vault Freshman/Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hickey, Grace
9
Bay Shore
8-00.00
(2.44m)
1
2
Sinnott, Marlena
9
Bay Shore
7-09.00
(2.36m)
1
3
Tannhauser, Heidi
10
North Rockland
7-06.00
(2.29m)
1
4
Stern, Alison
10
Clarkstown South
7-06.00
(2.29m)
1
5
VanLedtje, Katarina
10
Cornwall Central
7-00.00
(2.13m)
1
6
Conte, Kristina
9
Bay Shore
7-00.00
(2.13m)
1
7
O'Donovan, Tara
9
Bay Shore
6-06.00
(1.98m)
1
8
Volenchuk, Olena
9
North Rockland
6-06.00
(1.98m)
1
9
Barnett, Elisabeth
9
Bay Shore
6-00.00
(1.83m)
1
9
Christie, Kameron
9
Bay Shore
6-00.00
(1.83m)
1
9
Weitzman, Marissa
10
Suffern
6-00.00
(1.83m)
1
--
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
NH
(--)
1
--
Flores, Merlen
10
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Piccirelli, Jordyn
9
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Satty, Emma
10
Hackley
NH
(--)
1
--
Caba, Melanie
10
North Rockland
NH
(--)
1
--
Morales, Michaela
9
North Rockland
NH
(--)
1
--
Hayward, Isabel
10
Hackley
NH
(--)
1
--
Werfel, Rebecca
9
Suffern
NH
(--)
1
--
Cacace, Brittany
9
Bay Shore
NH
(--)
1
--
Andiloro, Marissa
10
Clarkstown South
NH
(--)
1
--
Szurnicki, Julia
9
Suffern
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Knaster, Jade
12
Syosset
10-06.00
(3.20m)
1
2
Frisina, Carolan
11
Syosset
9-09.00
(2.97m)
1
3
Banister, Maniqua
12
North Babylon
9-06.00
(2.90m)
1
4
Wertz, Shelby
11
Bayport Blue Poi
8-03.00
(2.51m)
1
5
Rokicsak, Dana
11
Clarkstown South
7-06.00
(2.29m)
1
5
Tzelios, Christine
11
Edgemont
7-06.00
(2.29m)
1
7
Rudy, Elena
12
Cornwall Central
7-06.00
(2.29m)
1
8
Williams, Shaiya
12
Bay Shore
7-06.00
(2.29m)
1
--
Siegmann, Rachel
12
Syosset
NH
(--)
1
--
Haughton, Brittany
11
Nanuet
NH
(--)
1
--
Jobin, Tara
12
Carmel
NH
(--)
1
--
Doran, Erica
10
Nanuet
NH
(--)
1
Womens Outdoor Pentathlon Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bartosch, Nicole
12
Yorktown Heights
2,677
1
2
Costabile, Naomi
11
North Rockland
2,545
1
3
Sidoti, Christa
10
Cornwall Central
2,527
1
4
Moran, Erika
12
Syosset
2,424
1
5
Brown, Brenna
12
North Salem
2,337
1
6
Murphy, Katie
9
Cornwall Central
2,286
1
7
Baisley, Paige
9
Beacon
2,205
1
8
Smith, Deja
11
Suffern
2,139
1
9
Quinn, Rachel
11
Syosset
2,111
1
10
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
1,921
1
11
Murtaugh, Kassidy
9
Cornwall Central
1,918
1
12
Lenihan, Caitlin
12
Nanuet
1,895
1
13
Parish, Anna
11
Clarkstown South
1,740
1
14
McMahon, brianna
11
Clarkstown South
1,722
1
15
Kollenborn, Amelya
11
Edgemont
1,638
1
16
Lubaszka, Amber
10
North Rockland
1,576
1
17
Bender, Hannah
11
Edgemont
1,569
1
18
Hansen, Tara
12
Nanuet
1,565
1
19
Boulliane, Hope
12
Eastport/Sou
1,473
1
20
Santangelo, Calli
9
Suffern
1,336
1
21
Violetto, Julianna
9
Tappan Zee
1,250
1
Womens Outdoor Pentathlon: 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moran, Erika
12
Syosset
16.76
4
624
2
Murphy, Katie
9
Cornwall Central
16.87
1
611
3
Costabile, Naomi
11
North Rockland
17.33
4
560
4
Sidoti, Christa
10
Cornwall Central
17.35
3
558
5
Bartosch, Nicole
12
Yorktown Heights
17.47
4
544
6
Calidonna, Sophia
11
Yorktown Heights
18.00
4
488
7
Smith, Deja
11
Suffern
18.07
4
481
8
Parish, Anna
11
Clarkstown South
18.46
3
442
9
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
18.68
1
421
10
Murtaugh, Kassidy
9
Cornwall Central
18.91
2
399
11
Bender, Hannah
11
Edgemont
19.08
1
383
12
Quinn, Rachel
11
Syosset
19.41
3
353
13
Baisley, Paige
9
Beacon
19.74
4
324
14
Lenihan, Caitlin
12
Nanuet
19.82
3
317
15
Hansen, Tara
12
Nanuet
19.91
2
310
16
Brown, Brenna
12
North Salem
20.39
1
271
17
Kollenborn, Amelya
11
Edgemont
20.96
3
227
18
Santangelo, Calli
9
Suffern
21.06
2
220
19
Lubaszka, Amber
10
North Rockland
21.13
2
215
20
Violetto, Julianna
9
Tappan Zee
21.51
2
189
21
McMahon, brianna
11
Clarkstown South
21.63
2
181
22
Boulliane, Hope
12
Eastport/Sou
22.66
1
119
Womens Outdoor Pentathlon: 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sidoti, Christa
10
Cornwall Central
2:29.52
1
699
2
Bartosch, Nicole
12
Yorktown Heights
2:34.01
1
643
3
Lenihan, Caitlin
12
Nanuet
2:37.18
2
606
4
Costabile, Naomi
11
North Rockland
2:38.84
1
586
5
Moran, Erika
12
Syosset
2:39.06
1
584
6
Quinn, Rachel
11
Syosset
2:40.92
1
562
7
Baisley, Paige
9
Beacon
2:41.37
1
557
8
Brown, Brenna
12
North Salem
2:42.16
1
548
9
Boulliane, Hope
12
Eastport/Sou
2:42.21
2
548
10
Lubaszka, Amber
10
North Rockland
2:42.97
2
539
11
Smith, Deja
11
Suffern
2:43.03
1
539
12
Murphy, Katie
9
Cornwall Central
2:46.78
1
498
13
Violetto, Julianna
9
Tappan Zee
2:48.94
2
475
14
Murtaugh, Kassidy
9
Cornwall Central
2:50.33
2
460
15
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
2:52.09
1
442
16
Bender, Hannah
11
Edgemont
2:53.16
2
431
17
Hansen, Tara
12
Nanuet
2:53.50
2
428
18
Parish, Anna
11
Clarkstown South
2:53.69
2
426
19
Santangelo, Calli
9
Suffern
2:54.53
2
418
20
Kollenborn, Amelya
11
Edgemont
2:57.58
2
388
21
McMahon, brianna
11
Clarkstown South
3:02.16
2
345
Womens Outdoor Pentathlon: High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baisley, Paige
9
Beacon
1.52m
(4'11.75)
1
644
1
Brown, Brenna
12
North Salem
1.52m
(4'11.75)
1
644
1
Bartosch, Nicole
12
Yorktown Heights
1.52m
(4'11.75)
1
644
4
Costabile, Naomi
11
North Rockland
1.42m
(4'7.75)
1
534
4
Quinn, Rachel
11
Syosset
1.42m
(4'7.75)
1
534
6
Murtaugh, Kassidy
9
Cornwall Central
1.37m
(4'5.75)
1
481
6
Moran, Erika
12
Syosset
1.37m
(4'5.75)
1
481
8
Sidoti, Christa
10
Cornwall Central
1.32m
(4'3.75)
1
429
8
Murphy, Katie
9
Cornwall Central
1.32m
(4'3.75)
1
429
8
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
1.32m
(4'3.75)
1
429
8
Calidonna, Sophia
11
Yorktown Heights
1.32m
(4'3.75)
1
429
12
McMahon, brianna
11
Clarkstown South
1.27m
(4'2)
1
379
12
Smith, Deja
11
Suffern
1.27m
(4'2)
1
379
14
Parish, Anna
11
Clarkstown South
1.22m
(4'0)
1
331
15
Lubaszka, Amber
10
North Rockland
1.17m
(3'10)
1
284
15
Lenihan, Caitlin
12
Nanuet
1.17m
(3'10)
1
284
15
Santangelo, Calli
9
Suffern
1.17m
(3'10)
1
284
18
Hansen, Tara
12
Nanuet
1.12m
(3'8)
1
239
18
Kollenborn, Amelya
11
Edgemont
1.12m
(3'8)
1
239
20
Violetto, Julianna
9
Tappan Zee
1.07m
(3'6)
1
197
20
Bender, Hannah
11
Edgemont
1.07m
(3'6)
1
197
20
Boulliane, Hope
12
Eastport/Sou
1.07m
(3'6)
1
197
--
Ellsworth, Katie
11
Suffern
NH
(--)
1
Womens Outdoor Pentathlon: Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brown, Brenna
12
North Salem
4.82m
(15'9.75)
1
511
2
Sidoti, Christa
10
Cornwall Central
4.57m
(14'11.75)
1
446
3
Costabile, Naomi
11
North Rockland
4.55m
(14'11)
1
441
4
Bartosch, Nicole
12
Yorktown Heights
4.53m
(14'10.25)
1
436
5
Moran, Erika
12
Syosset
4.46m
(14'7.5)
1
418
5
Murphy, Katie
9
Cornwall Central
4.46m
(14'7.5)
1
418
7
Smith, Deja
11
Suffern
4.33m
(14'2.25)
1
386
8
Calidonna, Sophia
11
Yorktown Heights
4.32m
(14'2)
1
384
9
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
4.31m
(14'1.5)
1
381
10
McMahon, brianna
11
Clarkstown South
4.19m
(13'8.75)
1
352
11
Quinn, Rachel
11
Syosset
4.12m
(13'6)
1
336
11
Lenihan, Caitlin
12
Nanuet
4.12m
(13'6)
1
336
13
Kollenborn, Amelya
11
Edgemont
4.02m
(13'2.25)
1
312
14
Lubaszka, Amber
10
North Rockland
4.01m
(13'1.75)
1
310
15
Boulliane, Hope
12
Eastport/Sou
3.95m
(12'11.5)
1
296
16
Parish, Anna
11
Clarkstown South
3.93m
(12'10.5)
1
292
17
Baisley, Paige
9
Beacon
3.89m
(12'9)
1
283
18
Murtaugh, Kassidy
9
Cornwall Central
3.88m
(12'8.75)
1
281
19
Bender, Hannah
11
Edgemont
3.81m
(12'6)
1
265
20
Hansen, Tara
12
Nanuet
3.61m
(11'10)
1
223
21
Violetto, Julianna
9
Tappan Zee
3.56m
(11'8)
1
212
22
Santangelo, Calli
9
Suffern
3.54m
(11'7.25)
1
208
Womens Outdoor Pentathlon: Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kollenborn, Amelya
11
Edgemont
9.12m
(29'11)
1
472
2
McMahon, brianna
11
Clarkstown South
9.01m
(29'6.5)
1
465
3
Costabile, Naomi
11
North Rockland
8.38m
(27'5.75)
1
424
4
Bartosch, Nicole
12
Yorktown Heights
8.16m
(26'9.25)
1
410
5
Baisley, Paige
9
Beacon
7.97m
(26'1.75)
1
397
6
Sidoti, Christa
10
Cornwall Central
7.94m
(26'0.5)
1
395
7
Hansen, Tara
12
Nanuet
7.47m
(24'6)
1
365
8
Brown, Brenna
12
North Salem
7.44m
(24'4.75)
1
363
9
Smith, Deja
11
Suffern
7.29m
(23'11)
1
354
10
Lenihan, Caitlin
12
Nanuet
7.27m
(23'10)
1
352
11
Murphy, Katie
9
Cornwall Central
6.92m
(22'8.25)
1
330
12
Quinn, Rachel
11
Syosset
6.86m
(22'6)
1
326
13
Moran, Erika
12
Syosset
6.72m
(22'0.5)
1
317
14
Calidonna, Sophia
11
Yorktown Heights
6.66m
(21'10)
1
313
14
Boulliane, Hope
12
Eastport/Sou
6.66m
(21'10)
1
313
16
Murtaugh, Kassidy
9
Cornwall Central
6.41m
(21'0.25)
1
297
17
Bender, Hannah
11
Edgemont
6.34m
(20'9.5)
1
293
18
Parish, Anna
11
Clarkstown South
5.64m
(18'6)
1
249
19
Zazyczny, Sarah
10
Nanuet
5.63m
(18'5.5)
1
248
20
Lubaszka, Amber
10
North Rockland
5.32m
(17'5.25)
1
228
21
Santangelo, Calli
9
Suffern
4.96m
(16'3.25)
1
206
22
Violetto, Julianna
9
Tappan Zee
4.50m
(14'9)
1
177
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#red-raider-relays
#north
#rockland
More news
2013 Entries - Red Raider Relays
47 shares:
Red Raider Relays
,
Academy Of Our Lady Of Good Counsel High School Track & Field and Cross Country - White Plains, New York
,
Albertus Magnus High School Track & Field and Cross Country - Bardonia, New York
,
Bay Shore Senior High School Track & Field and Cross Country - Bay Shore, New York
view all
0
likes:
3
comment(s)
G_Hazelwood
xnr7, on , said:
seriously disappointed to be missing out on this race
That was a blazin' early season 1600!
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 24th 2013, 5:15pm
xnr7
seriously disappointed to be missing out on this race
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 19th 2013, 2:39am
Shane
Entries:
http://red-raider-re...&news_id=131965
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 18th 2013, 8:32pm
History for Edgemont Junior-senior High School Track & Field and Cross Country - Scarsdale, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
4
6
2014
12
10
2013
6
2012
3
2011
1
2010
1
3
Show 3 more
Hashtags
#red-raider-relays
#north
#rockland
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!